мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от IFF »

Bistra написа:Според мен вкусовите качества на млякото не се съсипват от пастьоризацията, а от обезмасляването му.
Ще дам пример, защо човек не трябва да действа като кон с капаци.
Моята свекърва чете надлежно пресата кое е полезно, кое не (В една статия българските журналя твърдят, че яденето на банани с черни точки било супер полезно, в следващата го отричат. :D ) и открай време си взима мляко в България "от жена"...Ще рече жена дошла от село и продаваща на пазара сурово мляко. Пазарът и е точно под прозорците, какво да правиш - навик!
Та след като се купи това мляко се започва едно варене - Ум да ти зайде! След това млякото се оставя да изстине. То образува каймак. И оттук на сетне се започва едно цедене през цедки, тензух и тем подобни за да се премахне маслото и ципата отгоре. Е, какъв е смисълът се питам аз от цялото това упражнение?
Аз си купувам от магазина пастьоризирано мляко и го пия направо - без варене. Няма ципи - чиста работа!
Проблемът при усвояването на плодовите, шоколадови и други десертни млека идва от добавките и обогатителите. В някои блъскат магнезий, който не понася добре на всеки стомах. Аз лично ги избягвам.
Аз попитах в другата тема каква е разликата между био и небио продуктите, ама никой не ме взе насериозно и не ми отговори. :sweat: Подозирам, че е същата като религиозната и нерелигиозна храна - единствено в цената. :tmi:
Ама щом ви успокоява, че живеете по-здравословно - дерзайте! |(
Много би ми било интересно да видя на живо как точно се отделя маслото с тензух и цедка :rofl: :D :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Митю, варицелата е вид дребна шарка.
Не протича тежко и може би затова ваксинацията е по желание. Имунитетът (при прекарано) заболяване е доживотен. Синът ми изкара варицела, както аз и дъщерята.
По това време живеехме заедно с баща ми. Нито той, нито пък съпругът ми се разболяха, тъй като са я карали като деца. Сега по-ясна ли бях? :tmi:
Ето ти информация за едрата шарка. |(
Едра шарка
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: мляко от ферма

Мнение от speedy »

Имунитетът при прекарана варицела е доживотен, но вирусът си остава жив в тялото. Активира ли се отново, става много неприятно и изобщо не е безобидно. Беше се случило на баща ми веднъж.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: мляко от ферма

Мнение от optics »

На мен също ми е интересно как се отделя масло с тензух и как се блъска магнезий в мляко (аналогично живак във ваксини)

Но то не било живак а етил-живак:
An ethyl mercury derivative call thimerosal is used as a preservative. No vaccine made in Canada since March 2001 for routine use in children contains thimerosal, with the exception of the influenza vaccine. DTaP, polio and Hib vaccines have not contained this preservative since 1997-98. The MMR vaccine used in Canada has never contained thimerosal.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Е, ти не го приемай директно де! :lol: Филия не можеш да си намажеш от това. Ние му викахме каймак едно време, ама то си е масло, откъдето и да го погледнеш.
Тя това почиства след всяка смяна на температурата на млякото. За магнезия не знам, не съм производител. Факт е, че в някои млека има, а в други няма.
А как правят млякото с ягодов вкус?
Я да те видим сега като си толкова любознателен! :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: мляко от ферма

Мнение от speedy »

Bistra написа: А как правят млякото с ягодов вкус?

Добавят му ягодий.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: мляко от ферма

Мнение от arci »

Ягодовия или малинов или какъвто и да е меланж се прави по два начина.Единия е на готово кисело мляко -мляко което е правено по резервоарния метод -в самия заквасочник се добавя сиропа ,разбива се добре за да се получи хомогенна смес и отива към машината за пакетиране.
Втория начин ,към самата машина за пакетиране се връзват цистерни с нужните плодове според рецептата,машината пуска 10 грама плод и отгоре другата дюза пуска 165 грама кисело мляко за 175 грамови кофички.Принципа е същия за всички разфасовки.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: мляко от ферма

Мнение от roumensp »

speedy написа:Имунитетът при прекарана варицела е доживотен, но вирусът си остава жив в тялото. Активира ли се отново, става много неприятно и изобщо не е безобидно. Беше се случило на баща ми веднъж.
И на мен ми се случи преди 10-ина години, казват му shingles (Herpes zoster) и е голяма мизерия. За щастие шансът да го повториш е под 1%.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: мляко от ферма

Мнение от seeker »

speedy написа:Имунитетът при прекарана варицела е доживотен, но вирусът си остава жив в тялото. Активира ли се отново, става много неприятно и изобщо не е безобидно. Беше се случило на баща ми веднъж.
И се нарича херпес зостер. Атакува една мускулна група, която става много болезнена. Ако е на лицето го схваща. Позната имаше подобно схващене на половината лице.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: мляко от ферма

Мнение от roumensp »

seeker написа:
speedy написа:Имунитетът при прекарана варицела е доживотен, но вирусът си остава жив в тялото. Активира ли се отново, става много неприятно и изобщо не е безобидно. Беше се случило на баща ми веднъж.
И се нарича херпес зостер. Атакува една мускулна група, която става много болезнена. Ако е на лицето го схваща. Позната имаше подобно схващене на половината лице.
И при мен така ... една седмица изглеждах като Роки Балбоа след срещата му с Аполо Крид. :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

miteto написа:
Kpetrov написа: Много грешно разбираш мнението за печалбата! Печалбата за която става въпрос се изразява в това да се произвеждат ваксини при които качеството и изпитанията са за сметка на други фактори.
Ами как няма да разбирам мнението за печалбата грешно като пишеш супер-лаконично и с недомлъвки. Сега, като си казал "А", ще кажеш ли и "Б", т.е. какви са тия други фактори намесени - "качеството и изпитанията са за сметка на други фактори"? Имаш ли линкове, статии по въпроса?
Много добре разбираш, че главната цел на едрия бизнес, които не е поствен в условията на голяма конкуренция не е нито качество, нито дълготрайните изпитания.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:
miteto написа:
Kpetrov написа: Много грешно разбираш мнението за печалбата! Печалбата за която става въпрос се изразява в това да се произвеждат ваксини при които качеството и изпитанията са за сметка на други фактори.
Ами как няма да разбирам мнението за печалбата грешно като пишеш супер-лаконично и с недомлъвки. Сега, като си казал "А", ще кажеш ли и "Б", т.е. какви са тия други фактори намесени - "качеството и изпитанията са за сметка на други фактори"? Имаш ли линкове, статии по въпроса?
Много добре разбираш, че главната цел на едрия бизнес, които не е поствен в условията на голяма конкуренция не е нито качество, нито дълготрайните изпитания.
Смяташ, че няма конкуренция между фармацевтичните фирми? На този пазар за разлика от други примерно няма протекции за domestic компании, т.е. на този континент са конкурират не само между себе си, ами и с фирми от Европа.
А ако си говорим генерално, не само едрия, ами какъвто и да е бизнес ако няма конкуренция не се занимава с "подробности" като качество или дълготрайни изпитания :D Горе-долу разбирам какво имаш предвид, ама от "системата не е перфектна" до "ваксини не трябва да се слагат" е доста голяма скала.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:
Kpetrov написа:Е защо не си се ваксинирала!? Синът ти защо не е бил ваксиниран?
Speedy ти е отговорил вече. Варицелата е дребна шарка, която се преживява.
Това имам в предвид и аз. След като не е тежко заболяване не ми трябва ваксина за него, както и за ежегодишните грипни.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Че кой те кара да си слагаш точно тези ваксини?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

miteto написа:Че кой те кара да си слагаш точно тези ваксини?
The annual influenza vaccine is suggested for all healthy children, ages six months and over. It is particularly recommended for children aged six-59 months
Всъщност няма значение дали ще я сложа или не важното е правителството да я купи.
Нали вече споменахме за млякото. След като уж имам избор защо да не мога да купя сурово непастьоризирано законно? Това може да ме наведе на ммисълта и че с други неща може да нямам избор в бъдеще.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Заключено