мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от pumpy »

driver написа: Извини ме за невежеството, би ли обяснил всъзката между млякото и туберкулозата?
Не обичам Уикипедия, но този път инфото там е вярно, затова просто ще го пействам, че нямам време да се ровя:
........Специфичният причинител на туберкулозата е Mycobacterium tuberculosis, наречен още бацил на Кох. Той бива 5 основни типа (човешки, говежди, птичи, миши и поикилотермен), като епидемиологично значение за човека имат първите два. ...........Групата на M. tuberculosis включва още четири микобактерии, причиняващи туберкулоза – M. bovis, M. africanum, M. canetti и M. microti.[15] M. africanum не е широко разпространена, но в някои части на Африка е важен причинител на болестта.[16][17] M. bovis в миналото е основен причинител на туберкулоза, но масовата пастьоризация на млякото до голяма степен я елиминира като заплаха за хората в развитите страни.[5][18] M. canetti е рядка и изглежда се среща само в Африка, макар че са известни няколко случая при африкански емигранти.[19] M. microti е наблюдавана главно при пациенти с имунна недостатъчност, макар че е възможно разпространението ѝ да е подценявано.[20]
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

pumpy написа:
driver написа: Извини ме за невежеството, би ли обяснил всъзката между млякото и туберкулозата?
Не обичам Уикипедия, но този път инфото там е вярно, затова просто ще го пействам, че нямам време да се ровя:
........Специфичният причинител на туберкулозата е Mycobacterium tuberculosis, наречен още бацил на Кох. Той бива 5 основни типа (човешки, говежди, птичи, миши и поикилотермен), като епидемиологично значение за човека имат първите два. ...........Групата на M. tuberculosis включва още четири микобактерии, причиняващи туберкулоза – M. bovis, M. africanum, M. canetti и M. microti.[15] M. africanum не е широко разпространена, но в някои части на Африка е важен причинител на болестта.[16][17] M. bovis в миналото е основен причинител на туберкулоза, но масовата пастьоризация на млякото до голяма степен я елиминира като заплаха за хората в развитите страни.[5][18] M. canetti е рядка и изглежда се среща само в Африка, макар че са известни няколко случая при африкански емигранти.[19] M. microti е наблюдавана главно при пациенти с имунна недостатъчност, макар че е възможно разпространението ѝ да е подценявано.[20]
Мерси.
Само дето БГ не е в развитите страни... или пък не, и затова хем пастьоризират, хем и ваксини, за по-сигурно.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

Bistra написа:Петров, що се правиш на утрепан? |(
Имаше наскоро един случай в Кебек. Някакви ортодоксални евреи живеели в затворена комуна и отказвали да си ваксинират децата, да ги пращат на училище и т.н. Обаче тъпанарите ги завели на Дисни парковете. И там хванали някаква болест. Резултатът беше, че се бяха натръшкали и децата, и възрастните. Та здравните служби в най-близкото село се видели в чудо. В специално крило на най-близката болница им бяха обзавели изолационно. И това го плащат нашите данъци! Вместо да оставят природата да си свърши работата! :devil:
И за да ти отговоря на въпроса. Да речем, че всички във вашето семейство сте почитатели на ваксините. Жена ти обаче е бременна. Качва се в метрото за да отиде на преглед и на седалката до нея сяда един от Дисни-ленд оптимистите, който междувременно е успял да се зарази с рубеола. Порядъчно и киха 2-3 пъти в лицето. Последствията могат да ти ги обяснят медицинските специалисти или ти сам също можеш да си направиш справка в Гугъл. Или казваш бременните нямали право да излизат сред хора? :tmi:
Ох горките карали дребна шарка... и като седнат до мен какво, почти всички в България сме я карали. Предполагам първото което са направили е да се наблъскат с боклуци за сваляне на температурата. ;)
Колкото до данъците, аз не съм съгласен за много от нещата за които се харчат, но нямам думата.
Като ви хване някаква фикс идея, че всеки който изкаже съмнение относно нередности в системата е тотално анти-вакс и незнам си какво още!!!
Не видях някой да се е изказал против полио ваксинации и т.н.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Ох горките карали дребна шарка... и като седнат до мен какво, почти всички в България сме я карали. Предполагам първото което са направили е да се наблъскат с боклуци за сваляне на температурата. ;)
Колкото до данъците, аз не съм съгласен за много от нещата за които се харчат, но нямам думата.
Като ви хване някаква фикс идея, че всеки който изкаже съмнение относно нередности в системата е тотално анти-вакс и незнам си какво още!!!
Не видях някой да се е изказал против полио ваксинации и т.н.
А не помня точно от какво се бяха заразили фамилно. (Ако почна да си слагам присърце действията или бездействията на всеки идиот, къде ще му излезе краят?!) Аз това го дадох само като пример, щото ти се чудеше с какво неваксинираните били опасни за ваксинираните. Ти обаче продължаваш да се правиш на Тра-ла-ла и затова ще ти го подчертая- първото, което ми попадна в Интернет.
If you're not immune to rubella and you come down with this illness during early pregnancy, it could be devastating for your baby. You could have a miscarriage or your baby could end up with multiple birth defects and developmental problems. Congenital rubella syndrome, or CRS, is the name given to the pattern of problems caused when a baby is born with the virus.
http://www.babycenter.com/0_rubella-ger ... cy_9527.bc"
Дерзай, както си знаеш де, лекувайки се с чайчета и аспирин! :x
Едно време в България, ако помните, докторите слагаха един лист, означаващ "карантина" на вратата и ни забраняваха да напускаме къщите, па камо ли да се размятаме по Дисни паркове. :fubar:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:Ох горките карали дребна шарка... и като седнат до мен какво, почти всички в България сме я карали.
А сещаш ли се какво щеше да бъде за всички тия в България дето сме я карали дребната шарка, ако я нямаше задължителната ваксинация? Можеш да ги питаш тия дето измират от кво ли не в страните от Третия Свят.
Kpetrov написа:Не видях някой да се е изказал против полио ваксинации и т.н.
Как не си видял, още на първа страница:
Tania12345 написа:Всеки нормален човек би трябвало да е против днешните ваксини.
И как така не си анти-вакс, искаш да кажеш че по принцип си "За" ваксините, ама просто против някои нередности в FDA? Кажи си го в прав текст, за или против?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov, като ще развиваме теории за това как ни блъскат с излишни ваксини заради печалбата на някой си, нека да погледнем имунизационния календар на Русия:
http://www.nap.edu/openbook.php?record_ ... 2&page=113"

Май не е толкова различен от канадския или американския - какво, и там ли дългата ръка на FDA им е наложила да се боцкат по 5 пъти излишно, че да направи някоя фармацеврична компания печалба?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: мляко от ферма

Мнение от optics »

Петров, моето усещане (досега) беше че всяка българска майка и баща знае за опасностите които крие рубеолата за увреждане на плода.
Точно поради това съществува и теорията, че всяко момиченце трябва да е прекарало рубеола като дете и дори е полезно да се зарази - с оглед на това че малките деца я карат много леко, а после ще има имунитет.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

optics написа:Петров, моето усещане (досега) беше че всяка българска майка и баща знае за опасностите които крие рубеолата за увреждане на плода.
Точно поради това съществува и теорията, че всяко момиченце трябва да е прекарало рубеола като дете и дори е полезно да се зарази - с оглед на това че малките деца я карат много леко, а после ще има имунитет.
Ти сериозно ли?
На въпроса ми: "Какви шарки съм карала?", майка ми не помнеше нищо. А той се наложи от самосебе си като синът ми донесе варицела от детската градина. Не ме питай, как се изкарва дребна шарка на 35 години! Не беше от най-любимите преживявания в живота ми. Не съм съвсем сигурна, че при изкарана рубеола се добива имунитет доживот, за варицелата - да, ама само ако си я карал.
Ами едрата шарка? Петров не казва нищо по въпроса.
Между другото на баба ми племенник е починал на 18 години след одраскване с тел от тетанус. Тя твърдеше, че е било в адски мъки. Това е било по времето преди да въведат задължителната ваксинация в България.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: мляко от ферма

Мнение от silvestur »

Ти сериозно ли?
На въпроса ми: "Какви шарки съм карала?", майка ми не помнеше нищо. А той се наложи от самосебе си като синът ми донесе варицела от детската градина. Не ме питай, как се изкарва дребна шарка на 35 години! Не беше от най-любимите преживявания в живота ми. Не съм съвсем сигурна, че при изкарана рубеола се добива имунитет доживот, за варицелата - да, ама само ако си я карал.
Ами едрата шарка? Петров не казва нищо по въпроса.
Миналата година бях в абсолютно същата ситуация. Точно "обмисляхме" увеличаване на фамилията. Когато се разтърсих в нета за повече инфо след като се разболяхме с чедото, първите снимки, които видях бяха на вътреутробните увреждания при бременни жени. И това е безобидната варицела...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: мляко от ферма

Мнение от Marto »

Павел написа: Ако твърдиш, че точно в Канада няма избор на качествени и вкусни млека, значи говориш за друга Канада от друга планета.
Wella
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 2:57 am
Местоположение: Mtl

Re: мляко от ферма

Мнение от Wella »

Варицелата е едра шарка.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: мляко от ферма

Мнение от Marto »

silvestur написа:
Ти сериозно ли?
На въпроса ми: "Какви шарки съм карала?", майка ми не помнеше нищо. А той се наложи от самосебе си като синът ми донесе варицела от детската градина. Не ме питай, как се изкарва дребна шарка на 35 години! Не беше от най-любимите преживявания в живота ми. Не съм съвсем сигурна, че при изкарана рубеола се добива имунитет доживот, за варицелата - да, ама само ако си я карал.
Ами едрата шарка? Петров не казва нищо по въпроса.
Миналата година бях в абсолютно същата ситуация. Точно "обмисляхме" увеличаване на фамилията. Когато се разтърсих в нета за повече инфо след като се разболяхме с чедото, първите снимки, които видях бяха на вътреутробните увреждания при бременни жени. И това е безобидната варицела...
Имам позната, която хвана рубеола докато беше бременна. Трагедия...

Антиваксите са всичките кухи бгмами типове, просто нямам думи. Видели Джени Макарти облечена и решили да слушат глупостите дето говори :D
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: мляко от ферма

Мнение от seeker »

Wella написа:Варицелата е едра шарка.
Едрата шарка се казва вариола. Варицелата е най-едрата измежду дребните шарки.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

miteto написа:https://www.youtube.com/watch?v=QgpfNSc ... e=youtu.be
Hey, remember that time when you got polio? NO, YOU DON'T ! It's because your parents got you fu**ing vaccinated !

Целия сегмент е ЖЕСТОК :rofl: :rofl: :rofl:
:rofl: :rofl: :rofl:

Защо Джими Кимъл се наложи като един от най-добрите водещи на вечерно шоу? Защото е ученик на мастер Стърн и защото от години тайно чете и черпи вдъхновение и материал от нашия любим форум :)

"Има една фльорца Джени Макарти, която от водеща на игра по МТВ, мина през кревата на Джим Кери и сега се изявява като доктор на медицинските науки. Понеже детето И е унаследило грешен ген и се родило с аутизъм, тъпата кокошка започна кампания, че детето е развило болестта вследствие ненужна ваксинация. Следващата стъпка, която логически би направила умницата, е да прати детето на лечение при двама световно известни специалисти в областта - Джон Траволта и Кели Престън, завършили престижната Сциентологична академия."

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 24&t=43298"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: мляко от ферма

Мнение от optics »

Хехе, Павел дал линк към много бисерна тема, цитирам
18. Ваксините са биологично оръжие за разпространение на смъртоносни рекомбинантни вируси, бактерии и други вредни и опасни за здравето вещества! Ваксините се използват за манипулиране гените на човека и постигане на умствен контрол върху масите! Чрез ваксините се променят още от бебешка възраст биохимичните процеси в мозъка на човека, които водят впоследствие до проблеми с опознаването на света и реалността, асоциално и деструктивно поведение и мислене, лесно пристрастяване към опиати и наркотици!
:fubar: :fubar: :fubar:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Заключено