мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

Ако твърдиш, че точно в Канада няма избор на качествени и вкусни млека, значи говориш за друга Канада от друга планета.
А ти от коя България си дошъл???
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

miteto написа:
Kpetrov написа:Не съм казал да определяш печалбата, а да определяш правила, налагаш изпитания, разпоредби и т.н.
Правила и разпоредби да искаш. Health Canada и FDA имат толкова закони, правила и разпоредби че свят да ти се завие. Не че е лошо да ги има, ама колко повече искаш?

Не искам повече, но когато чета че шефа на FDA преди това бил шеф на еди коя си компания и има еди колко си акции в нея и т.н. почвам да се съмнявам в системата.
Kpetrov написа:Колкото до обръщенията, не мисля че са лично към теб, но по-горе се каза, че неваксинирано дете е обществен проблем, а също и това кой какво мляко трябвало да пие. По-натам какво следва?
Твоят глас просто се явява, като обществен такъв и излиза, че определяш до някаква степен кой какво ще пие или какви лекарства ще взема.
Айде и ти взе да ме вкарваш в някви филми :D Кога съм казвал кой какво мляко да пие? Иначе да, неваксинираните деца са риск за всички останали, включително за самите тях. Нали се сещаш, че тези ужасни болести са изчезнали защото всички са се ваксинирали, а не защото всеки е пил раздрусана вода и си е разтривал гърба при чакръкчия?
Добре как неваксинираните деца са риск за всички ваксинирани? Нали са защитени с ваксинирането.
Колкото до забележката на Павел за новородените... доколкото знам не е препоръчително да се разкарват насам, натам. Навремето в България дори при доктор не се водеха, а той идваше по къщите, но може да греша.

Колкото до генетичното наследство на човечеството и отстраняването на идиотите, то това важи в още по-голяма степен за болните, така че...
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:Добре как неваксинираните деца са риск за всички ваксинирани? Нали са защитени с ваксинирането.
Доколкото знам ваксината значително намалява риска, но не го елиминира 100%. Колкото е по-голямо съотношението неваксинирани/ваксинирани, толкова е по-голям риска според мен. Ако в един клас има 1 неваксинирано, а останалите 25 са, сигурно не е биг дийл. Какво става обаче като станат 15 неваксинирани - не мислиш ли че ако един хване вируса, е мнооого вероятно и останалите 14 да го хванат, и след 1 месец облъчване от 15 заразени може би един-двама от ваксинираните също ще се разболеят?
Честно казано, нямам абсолютно еднозначно мнение, защото от една страна подкрепям свободния избор на хората, от друга страна смисъла на ваксинациите са губи ако се получи "критична маса" от неваксинирани (говорим за болести като едра шарка, Полио и т.н.)...
Kpetrov написа:Колкото до генетичното наследство на човечеството и отстраняването на идиотите, то това важи в още по-голяма степен за болните, така че...
Това беше майтап по повод че някой пил белина и после иска да съди държавата, докато всъщност той просто си е идиот. Мисли Darwin Awards.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Петров, що се правиш на утрепан? |(
Имаше наскоро един случай в Кебек. Някакви ортодоксални евреи живеели в затворена комуна и отказвали да си ваксинират децата, да ги пращат на училище и т.н. Обаче тъпанарите ги завели на Дисни парковете. И там хванали някаква болест. Резултатът беше, че се бяха натръшкали и децата, и възрастните. Та здравните служби в най-близкото село се видели в чудо. В специално крило на най-близката болница им бяха обзавели изолационно. И това го плащат нашите данъци! Вместо да оставят природата да си свърши работата! :devil:
И за да ти отговоря на въпроса. Да речем, че всички във вашето семейство сте почитатели на ваксините. Жена ти обаче е бременна. Качва се в метрото за да отиде на преглед и на седалката до нея сяда един от Дисни-ленд оптимистите, който междувременно е успял да се зарази с рубеола. Порядъчно и киха 2-3 пъти в лицето. Последствията могат да ти ги обяснят медицинските специалисти или ти сам също можеш да си направиш справка в Гугъл. Или казваш бременните нямали право да излизат сред хора? :tmi:
Последно промяна от Bistra на Вто Апр 07, 2015 3:36 pm, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

https://www.youtube.com/watch?v=QgpfNSc ... e=youtu.be"
Hey, remember that time when you got polio? NO, YOU DON'T ! It's because your parents got you fu**ing vaccinated !

Целия сегмент е ЖЕСТОК :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

driver написа:
Ако твърдиш, че точно в Канада няма избор на качествени и вкусни млека, значи говориш за друга Канада от друга планета.
А ти от коя България си дошъл???
От оня след '89, където всеки си прави каквото иска, само и само да изкара по-голяма печалба, защото проверяващи няма, а ако ги има са корумпирани и си затварят очите. Ти наистина ли искаш да ми кажеш, че качествения контрол в днешна Бг е като в Канада и последствията за нарушителите са същите? Колко бг "бизнесмени" влязоха в затвора, за това че внесоха конско месо с изтекъл срок?
Ако в Бг не влагаха в сиренето палмови и кой-знае още какви масла, нямаше да се налага нуждата та карат производителите да упоменават по етикетите, дали съответният продукт е млечен или не. Да си чул тук за такъв проблем?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: мляко от ферма

Мнение от optics »

Бях ли ви пускал, че не помня, снимката от етикет на зехтин продаван в България, от който при ВНИМАТЕЛНО четене става ясно, че всъщност процентно основната маса е отпадъчен продукт. Хем са казали истината, хем много завоалирано.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

Павел написа:
driver написа:
Ако твърдиш, че точно в Канада няма избор на качествени и вкусни млека, значи говориш за друга Канада от друга планета.
А ти от коя България си дошъл???
От оня след '89, където всеки си прави каквото иска, само и само да изкара по-голяма печалба, защото проверяващи няма, а ако ги има са корумпирани и си затварят очите. Ти наистина ли искаш да ми кажеш, че качествения контрол в днешна Бг е като в Канада и последствията за нарушителите са същите? Колко бг "бизнесмени" влязоха в затвора, за това че внесоха конско месо с изтекъл срок?
Ако в Бг не влагаха в сиренето палмови и кой-знае още какви масла, нямаше да се налага нуждата та карат производителите да упоменават по етикетите, дали съответният продукт е млечен или не. Да си чул тук за такъв проблем?
Щом си дошъл от оная след '89 няма как да знаеш наистина. За мен млякото и преди и след 89 си беше едно и също- от баба ми или купено от надежден източник, направо от кравите( и после варено разбира се). Вероятно нама как да знаеш и какво е биволско мляко, пак от баба ми, по спомени 10% масленост. Ей жив съм още бре и дядо ми и баба ми живяха доста без да прихванат от коварните "млечни" болести.
И понеже няма как да сравняваме повече млако и вкусовете му, мога да ти посоча къде в Канада се продава "мед" или поне за такова го продават и контрола го няма никакъв. Реална корупция в хранителния бранш съществува, просто е добре скрита-покрита или балъците са толкова много и не се усещат...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: мляко от ферма

Мнение от c200 »

driver написа:Ще го сметна за моя грешка, но ти ще обясниш ли на родителите за аутизма на децата им???
Всъщност miteto няма нужда да обяснява, защото изследването за връзка между ваксинацията и аутизма е доказана научна фалшификация.

Ето малко за архитекта на тази измама:
http://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от pumpy »

driver написа: Щом си дошъл от оная след '89 няма как да знаеш наистина. За мен млякото и преди и след 89 си беше едно и също- от баба ми или купено от надежден източник, направо от кравите( и после варено разбира се). Вероятно нама как да знаеш и какво е биволско мляко, пак от баба ми, по спомени 10% масленост. Ей жив съм още бре и дядо ми и баба ми живяха доста без да прихванат от коварните "млечни" болести. .
Само дето си ваксиниран против туберкулоза - нещо, което канадците не са и затова се пазят.....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

pumpy написа:
driver написа: Щом си дошъл от оная след '89 няма как да знаеш наистина. За мен млякото и преди и след 89 си беше едно и също- от баба ми или купено от надежден източник, направо от кравите( и после варено разбира се). Вероятно нама как да знаеш и какво е биволско мляко, пак от баба ми, по спомени 10% масленост. Ей жив съм още бре и дядо ми и баба ми живяха доста без да прихванат от коварните "млечни" болести. .
Само дето си ваксиниран против туберкулоза - нещо, което канадците не са и затова се пазят.....
Преди време питах един тукашен лекар за БЦЖ ваксините - каза ми, че и на него като дете са му слагали, но след години почти не е имало случаи на ТБ и са спрели ваксинацията на децата, което днес се отчита като грешка - с масовата имиграция на хора от третия свят, където такива ваксини никога не са правени, днес туберкулозата се завръща отново.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

c200 написа:
driver написа:Ще го сметна за моя грешка, но ти ще обясниш ли на родителите за аутизма на децата им???
Всъщност miteto няма нужда да обяснява, защото изследването за връзка между ваксинацията и аутизма е доказана научна фалшификация.

Ето малко за архитекта на тази измама:
http://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield"
Връзката м/у ваксинациите и аутизма е такава, каквато е връзката м/у ваксинациите и фрактурите на тазобедрената става :)

Джон Траволта и жена му Кели Престън, като върли саянтолоджисти, никога не са ваксинирали покойния си син Джет като малък, който въпреки това развива аутизъм и си отива преждевременно от този свят, именно поради глупостта на родителите си - не са му давали предписаните лекарства от лекари, защото така им казвали шефовете на сектата.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: мляко от ферма

Мнение от optics »

Интересно Джонито 3V осъзнал ли се е поне постфактум или си мисли че така му е било писано на горкото дете.
Аз имах колежка която без да е член на никаква секта, нито дори йога, просто ей тъй вътрешно и дошло отнякъде си и не даваха да им слагат никакви ваксини на детето, нито лекарства. Отделно не му даваха да яде месо. То изглеждаше доста крехко болнаво. В интерес на истината самата колежка изглеждаше свежа и младолика и ако я питаш нея сигурно ще каже че е зарад неприемането на месо и лекарства, но някои неща просто не бива автоматично да се пренасят и към децата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

pumpy написа:
driver написа: Щом си дошъл от оная след '89 няма как да знаеш наистина. За мен млякото и преди и след 89 си беше едно и също- от баба ми или купено от надежден източник, направо от кравите( и после варено разбира се). Вероятно нама как да знаеш и какво е биволско мляко, пак от баба ми, по спомени 10% масленост. Ей жив съм още бре и дядо ми и баба ми живяха доста без да прихванат от коварните "млечни" болести. .
Само дето си ваксиниран против туберкулоза - нещо, което канадците не са и затова се пазят.....
Извини ме за невежеството, би ли обяснил всъзката между млякото и туберкулозата?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

driver написа:
pumpy написа:
driver написа: Щом си дошъл от оная след '89 няма как да знаеш наистина. За мен млякото и преди и след 89 си беше едно и също- от баба ми или купено от надежден източник, направо от кравите( и после варено разбира се). Вероятно нама как да знаеш и какво е биволско мляко, пак от баба ми, по спомени 10% масленост. Ей жив съм още бре и дядо ми и баба ми живяха доста без да прихванат от коварните "млечни" болести. .
Само дето си ваксиниран против туберкулоза - нещо, което канадците не са и затова се пазят.....
Извини ме за невежеството, би ли обяснил всъзката между млякото и туберкулозата?
http://www.cdc.gov/foodsafety/rawmilk/r ... swers.html"
Illness can occur from the same brand and source of raw milk that people had been drinking for a long time without becoming ill.
A wide variety of germs that are sometimes found in raw milk, can make people sick, including bacteria (e.g., Brucella, Campylobacter, Listeria, Mycobacterium bovis (a cause of tuberculosis),Salmonella, Shiga toxin-producing Escherichia coli [e.g., E. coli O157], Shigella, Yersinia), parasites (e.g., Giardia), and viruses (e.g., norovirus).
Each ill person’s symptoms can differ, depending on the type of germ, the amount of contamination, and the person’s immune defenses.
Заключено