мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

driver написа:Мите, дано не ти се случва на теб, но хората от видеото са истински и са канадци. Можеш ли да им обясниш на тях как ваксините на фармацефтичните компании са били безвредни 50-60год? Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести. Не можеш да ме убедиш че грипните ваксини са ефикасни при условие че хората около мен са все ваксирани а пък всяка зима болни, пък аз будалата все не прихващам.
И още, нямало е случай на толкова много ваксини на ден в БГ на малки деца, та дори и на възрастни.
И фармацефтите са способни да ти забранят избора да се ваксинираш, единствено водени от финансови цели, това е повече от ясно, но тогава къде отива демокрацията и свободата. От колко години е доказана вредата от цигарите, но още няма забрана за тях, няма и забрана за пушене в къщи ако имаш деца, като вредата за децата също е доказана, но има закон за проходилките.
Пък млякото в бедни държави като БГ още се консумира свободно без забрани. Така израстнахме ние, пък нашите деца ще си мислят че його е мляко и кравите имат две точки над главата си. В състава му не знам какво има, но май няма много мляко.
Темата е много спорна, въпросът е че се забраняват вече такива елементарни права, като да намериш истинско мляко и да знаеш че не е 'супер еко', а е просто мляко.
Е тук вече лично ме засегна на една от любимите ми (Liberté, Olympic, iögo) марки кесело мляко. Щом йогото се правело от тебешир, брашно и мляко на прах, още днес ще заръчам на наште да почват да ми пращат от БГ Бор-Чвор или "На Баба" - за да разберат децата ни, че само в Канада млякото се прави в некви измислени цехове, където няма никъф контрол, за разлика от БГ, където то се прави при домашни условия от бабите :rofl:
Последно промяна от Павел на Вто Апр 07, 2015 12:45 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

miteto написа:
driver написа:А нещо по темата за млякото ще кажеш ли?
Ами не съм специалист, но определено не мисля, че има някой който да предпочита мляко с антибиотици и хормони пред "чисто" такова. И не виждам какъв е проблема с пастьоризацията, някой ако си купи от ферма трябва просто да го извари и готово, не е голям праз. Млякото ще изтрае 2-3 дена вместо 2 седмици като това от магазина и толкоз.
Да де, ама не може как да е, забранено е, поне в Квебек. Защо?
Пък има и начин да си купиш ама нелегално. И тук веднага скачат защитниците на закона
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

driver написа:
miteto написа:
driver написа:А нещо по темата за млякото ще кажеш ли?
Ами не съм специалист, но определено не мисля, че има някой който да предпочита мляко с антибиотици и хормони пред "чисто" такова. И не виждам какъв е проблема с пастьоризацията, някой ако си купи от ферма трябва просто да го извари и готово, не е голям праз. Млякото ще изтрае 2-3 дена вместо 2 седмици като това от магазина и толкоз.
Да де, ама не може как да е, забранено е, поне в Квебек. Защо?
Пък има и начин да си купиш ама нелегално. И тук веднага скачат защитниците на закона
Защото същия този идиот, който е предпочел да пие непастьоризирано мляко и се е тръшнал от салмонела, първи ще нададе вой и ще тръгне да съди държавата, че е допуснала производство на непастьоризирано мляко.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

miteto написа:
Kpetrov написа:След като "профита" е движещата сила на абсолютно всичко, тогава защо има антимонополни закони, защо има правителство, което да налага норми и разпоредби касаещи минимална работна заплата, опазване на околна среда, квоти и т.н.
Ще се отклоним много от темата. Накратко, има ги тия неща защото правителството има избиратели които се стреми да печели, както и повечето хора вярват че е добре да има минимална социална система.
Kpetrov написа:Не съм казвал да работят безплатно или на загуба.
Там е работата, че си много лаконичен и не ти се разбира идеята. Ок, щом не е безплатно, кой да определя печалбата ако не свободния пазар? Ти искаш да "изкоренят всички заболявания", ама в същото време да им определяш колко печалба им се полага? Ти ще инвестираш ли в бъдещ рисърч за новооткрити болести, ако комунистическото правителство ти е определило 3% (примерно) максимална печалба? Нали се сещаш, че хората, които могат да направят тези открития не искат да работят за минимална заплата? Ако не беше така, повечето открития щяха да идват от Албания, Северна Корея и Етиопия, а не от Западна Европа и САЩ. Помисли логично.
От това излиза, че в Албания и Етиопия има повече закони и разпоредби свързани с защита на околната среда, защита на минималната заплата, рагулации на медикаментозния пазар и т.н.
Поне така излиза защото откритията не идват от там нали, а идват точно от местата с институции, като Food and Drug Administration, високи минимални заплати, закони за защита на околната среда и т.н.
Не съм казал да определяш печалбата, а да определяш правила, налагаш изпитания, разпоредби и т.н.
Защо съществува The Ontario Energy Board, които regulates the province's electricity and
natural gas sectors in the public interest
Мислиш ли че ще е много трудно енергиините компании в Онтарио да увеличат печалбата си с 5%
Защо "комунистическото" ви правителство ги ограничава?!

Колкото до обръщенията, не мисля че са лично към теб, но по-горе се каза, че неваксинирано дете е обществен проблем, а също и това кой какво мляко трябвало да пие. По-натам какво следва?
Твоят глас просто се явява, като обществен такъв и излиза, че определяш до някаква степен кой какво ще пие или какви лекарства ще взема.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

driver написа:Да де, ама не може как да е, забранено е, поне в Квебек. Защо?
Nanny state. Кой знае колко са се натръшкали от пиене сурово мляко преди на правителството да му писне и да прокара закон. Така защитава петте процента идиоти от самите тях и слага ненужни спънки в живота на останалите 95%. И в Онтарио има доста nanny state закончета, поради факта че групата олигофрени след като са се опарили с "Х", почват да надават вой пред правителството. Един вид, вместо да гледат къде ходят, почват с петиции да се забрани копаенето на дупки ;)
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

Защото същия този идиот, който е предпочел да пие непастьоризирано мляко и се е тръшнал от салмонела, първи ще нададе вой и ще тръгне да съди държавата, че е допуснала производство на непастьоризирано мляко.
И за това са етикетите с надписи. Така може да пиеш белина или масло за автомобил дори и да съдиш държавата. Сложи му надпис как се употребява и толкоз
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:От това излиза, че в Албания и Етиопия има повече закони и разпоредби свързани с защита на околната среда, защита на минималната заплата, рагулации на медикаментозния пазар и т.н.
Поне така излиза защото откритията не идват от там нали, а идват точно от местата с институции, като Food and Drug Administration, високи минимални заплати, закони за защита на околната среда и т.н.
Едното няма връзка с другото, май не мога да ти схвана идеята? Рисърча се прави там, където има вероятност за най-висок профит - това е което аз твърдя.
Kpetrov написа:Не съм казал да определяш печалбата, а да определяш правила, налагаш изпитания, разпоредби и т.н.
Правила и разпоредби да искаш. Health Canada и FDA имат толкова закони, правила и разпоредби че свят да ти се завие. Не че е лошо да ги има, ама колко повече искаш?
Kpetrov написа:Колкото до обръщенията, не мисля че са лично към теб, но по-горе се каза, че неваксинирано дете е обществен проблем, а също и това кой какво мляко трябвало да пие. По-натам какво следва?
Твоят глас просто се явява, като обществен такъв и излиза, че определяш до някаква степен кой какво ще пие или какви лекарства ще взема.
Айде и ти взе да ме вкарваш в някви филми :D Кога съм казвал кой какво мляко да пие? Иначе да, неваксинираните деца са риск за всички останали, включително за самите тях. Нали се сещаш, че тези ужасни болести са изчезнали защото всички са се ваксинирали, а не защото всеки е пил раздрусана вода и си е разтривал гърба при чакръкчия?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

driver написа:
Защото същия този идиот, който е предпочел да пие непастьоризирано мляко и се е тръшнал от салмонела, първи ще нададе вой и ще тръгне да съди държавата, че е допуснала производство на непастьоризирано мляко.
И за това са етикетите с надписи. Така може да пиеш белина или масло за автомобил дори и да съдиш държавата. Сложи му надпис как се употребява и толкоз
Аз подкрепям, ама пак ти казвам олигофрените са много гръмогласни и за нещастие правителството често ги слуша.
Абсолютно съм "ЗА" всеки да може да пие каквото иска, включително сурово мляко, белина или вода от локвите. Правителството не би трябвало да се опитва да пречи на идиотите да се самоотстранят от генетичното наследство на човечеството, ама на - не ме слушат :D Не съм проучвал, но най-вероятно някой еко-талибан е накарал децата си да пият сурово мляко и оттам е тръгнала патакламата. За съжаление, когато малоумниците си налагат идеите на децата, никакви етикети не помагат на бедните мъничета :sweat:
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

Павел написа:
driver написа:Мите, дано не ти се случва на теб, но хората от видеото са истински и са канадци. Можеш ли да им обясниш на тях как ваксините на фармацефтичните компании са били безвредни 50-60год? Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести. Не можеш да ме убедиш че грипните ваксини са ефикасни при условие че хората около мен са все ваксирани а пък всяка зима болни, пък аз будалата все не прихващам.
И още, нямало е случай на толкова много ваксини на ден в БГ на малки деца, та дори и на възрастни.
И фармацефтите са способни да ти забранят избора да се ваксинираш, единствено водени от финансови цели, това е повече от ясно, но тогава къде отива демокрацията и свободата. От колко години е доказана вредата от цигарите, но още няма забрана за тях, няма и забрана за пушене в къщи ако имаш деца, като вредата за децата също е доказана, но има закон за проходилките.
Пък млякото в бедни държави като БГ още се консумира свободно без забрани. Така израстнахме ние, пък нашите деца ще си мислят че його е мляко и кравите имат две точки над главата си. В състава му не знам какво има, но май няма много мляко.
Темата е много спорна, въпросът е че се забраняват вече такива елементарни права, като да намериш истинско мляко и да знаеш че не е 'супер еко', а е просто мляко.
Е тук вече лично ме засегна на една от любимите ми (Liberté, Olympic, iögo) марки кесело мляко. Щом йогото се правело от тебешир, брашно и мляко на прах, още днес ще заръчам на наште да почват да ми пращат от БГ Бор-Чвор или "На Баба" - за да разберат децата ни, че само в Канада млякото се прави в некви измислени цехове, където няма никъф контрол, за разлика от БГ, където то се прави при домашни условия от бабите :rofl:
Извинявай че съм те засегнал. Още повече ако ти липсват вкусови рецептори или никога не си опитвал нещо различно от Liberté, Olympic, iögo, Бор-Чвор или "На Баба. Ако имаш инфо за производството им дай го, аз ще ти кажа как сме го приготвяли ние...
Оценявам това че си индивид и си имаш предпочитания, но тук става въпрос за избор, а когато изборът ти е ограничен или нямаш такъв е нещо различно...
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

Аз подкрепям, ама пак ти казвам олигофрените са много гръмогласни и за нещастие правителството често ги слуша.
Ами то дали и правителстото не е състав от олигофрени?
Защото другия вариант е да са доста изтънчени тарикати, които служат на определени интереси...
Аз залагам на комбинацията от двете- 50/50, като съотношението изобщо не е важно, така или иначе олигофрените ще слушат каковото кажат тарикатите... или обратното
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

driver написа:
Аз подкрепям, ама пак ти казвам олигофрените са много гръмогласни и за нещастие правителството често ги слуша.
Ами то дали и правителстото не е състав от олигофрени?
В много по-малка степен, отколкото при правителството на България да речем ;) То и затва има разлики в стандарта, нищо че ни забраняват да си купуваме сурово мляко.
driver написа:Ако имаш инфо за производството им дай го, аз ще ти кажа как сме го приготвяли ние...
Кои сте "вие"? Някоя фирма или говориш за заквасване на мляко в домашни условия? Второто става и с купешко, пастьоризирано мляко?
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: мляко от ферма

Мнение от arci »

Харесвам домашното мляко и когато имам възможност си купувам,най вече ,че от пастъоризираното мляко от магазините не става сирене и отделно каймака който се получава при варене ми напомня българския.Носталгия явно :)
От друга страна обаче,4 години години работих за по горе цитираната Liberté и то точно приготвяне на кисело мляко.От приемане на цистерните със суровото мляко до връзване на помпите за да почне да се пакетира готовото кисело мляко,всичко ми е минавало през ръцете.Мога да те уверя ,че няма как да има мляко с антибиотици,всяка цистерна се прави тест за киселинност и антибиотик,докато не излезе резултата ,няма сваляне на млякото.Според рецептите и резултатите от пробите на суровото мляко се добавят протеин и сухо мляко,но не за да се прецака потребителя,а напротив-всяка рецепта било 2%,2.5% ,грек и т.н има показатели които трябва да се покрият,не мога да пастъоризирам преди показателите да са наред,и за това се добавя сухо мляко.Отделно закваските са супер ,почти не се използва лактобацилус булгарикус,защото бързо вдига киселинност и не е трайно.Но никога,най отговорно го казвам,никога ,поне до 2012 год. докато работех там-не сме слагали консерванти или други боклуци.
Не правя реклама на Либерте,отдавна не работя там,но тя прави едни от най добрите кисели млека на пазара.Хайде ,настройвайте се на агнешко с кисело мляко.Идва Великден :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

driver написа:
Павел написа:
driver написа:Мите, дано не ти се случва на теб, но хората от видеото са истински и са канадци. Можеш ли да им обясниш на тях как ваксините на фармацефтичните компании са били безвредни 50-60год? Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести. Не можеш да ме убедиш че грипните ваксини са ефикасни при условие че хората около мен са все ваксирани а пък всяка зима болни, пък аз будалата все не прихващам.
И още, нямало е случай на толкова много ваксини на ден в БГ на малки деца, та дори и на възрастни.
И фармацефтите са способни да ти забранят избора да се ваксинираш, единствено водени от финансови цели, това е повече от ясно, но тогава къде отива демокрацията и свободата. От колко години е доказана вредата от цигарите, но още няма забрана за тях, няма и забрана за пушене в къщи ако имаш деца, като вредата за децата също е доказана, но има закон за проходилките.
Пък млякото в бедни държави като БГ още се консумира свободно без забрани. Така израстнахме ние, пък нашите деца ще си мислят че його е мляко и кравите имат две точки над главата си. В състава му не знам какво има, но май няма много мляко.
Темата е много спорна, въпросът е че се забраняват вече такива елементарни права, като да намериш истинско мляко и да знаеш че не е 'супер еко', а е просто мляко.
Е тук вече лично ме засегна на една от любимите ми (Liberté, Olympic, iögo) марки кесело мляко. Щом йогото се правело от тебешир, брашно и мляко на прах, още днес ще заръчам на наште да почват да ми пращат от БГ Бор-Чвор или "На Баба" - за да разберат децата ни, че само в Канада млякото се прави в некви измислени цехове, където няма никъф контрол, за разлика от БГ, където то се прави при домашни условия от бабите :rofl:
Извинявай че съм те засегнал. Още повече ако ти липсват вкусови рецептори или никога не си опитвал нещо различно от Liberté, Olympic, iögo, Бор-Чвор или "На Баба. Ако имаш инфо за производството им дай го, аз ще ти кажа как сме го приготвяли ние...
Оценявам това че си индивид и си имаш предпочитания, но тук става въпрос за избор, а когато изборът ти е ограничен или нямаш такъв е нещо различно...
Ако твърдиш, че точно в Канада няма избор на качествени и вкусни млека, значи говориш за друга Канада от друга планета.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

arci написа:Според рецептите и резултатите от пробите на суровото мляко се добавят протеин и сухо мляко,но не за да се прецака потребителя,а напротив-всяка рецепта било 2%,2.5% ,грек и т.н има показатели които трябва да се покрият,не мога да пастъоризирам преди показателите да са наред,и за това се добавя сухо мляко.
По тоя повод да те питам - млякото което идва от фермите не е ли достатъчно маслено, че да покрива поне 3%, а така излиза че му се добавя сухо мляко за да сигне 2.5% примерно? Или идват различни "категории" масленост от фермите?
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: мляко от ферма

Мнение от arci »

По принцип средната масленост е около 3.6-3.8%.Зимата е малко повече ,защото животните са предимно хранени със суха храна ,пролет малко по малко ,заради зеленото ,но средно е толкова.За деня обикновенно се отсметанява 10-20 тона мляко според заявките за следващия ден,до 0% масленност.Обезмасленото мляко се използва за грек или за намаляване маслеността на рецепти които са с по малка масленност.И обратно ,на рецепти примерно 8% натюр,се добавя сметана ,за да се изпълнят показателите.Сухото мляко се добавя заради така нареченото solidе totaux,ako дадена рецепта няма дадените показатели ,после вискозитета на самото мляко няма да е добър и в кофичката ще бъде на гранули ,а не сметанообразно.
Заключено