мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

Павел написа:
Tania12345 написа:И това ли би трябвало да ме убеди колко е безвреден алуминия за едно едномесечно бебе. Нека ти напомня че детето до 6месечна възраст не приема твърда храна, а до тази възраст има точно три пъти да се ваксинира и всеки път с по няколко ваксини.
Колкото до линковете, които си приложил ще кажа, че има в пъти повече за вредата от алуминий и живак във ваксините, стига да напишеш в google ваксини алуминий.
А нека аз да ти напомня, че детето до 6 месечна възраст не е имунизирано и може да бъде заразено от дете на родител-брейниак, като теб, който заради една прашинка алуминий в организма на собственото си дете, рискува най-безотговорно живота на чуждото!
"If you have chosen to not vaccinate yourself or your child, I blame you,”
And I blame her, the mother...

Павка, тук си в грешка!
mmunization Results

This is the routine schedule for healthy infants and children under 6 years of age living in Ontario.

Your child is 15 months old (1 years old).
Your child should have received the following vaccinations:
2 months old

DTaP-IPV-Hib: Diphtheria, Tetanus, Whooping Cough, Polio, Hib
Pneu-C-13: Pneumococcal disease
Rot: Rotavirus

4 months old

DTaP-IPV-Hib: Diphtheria, Tetanus, Whooping Cough, Polio, Hib
Pneu-C-13: Pneumococcal disease
Rot: Rotavirus

6 months old

DTaP-IPV-Hib: Diphtheria, Tetanus, Whooping Cough, Polio, Hib
*Influenza: The flu
Последно промяна от Kpetrov на Вто Апр 07, 2015 11:27 am, променено общо 1 път.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:Ако ще говорим за далавера, то тези компании нямат никаква изгода да изкоренят и всички заболявания също така.
Не вярвам някой да твърди, че го тровят нарочно, но печалбата може да е нож с две остриета.

Това National Vaccine Injury Compensation Program също не изглежда да е случайно и не вярвам тези компенсации да се изплащат за щяло и нещяло.
Просто за някои заболявания, като грип, шарка и т.н. не си струва, особенно по 3-4 наведнъж заради едната далавера на някой.

March 5, 2015 report states that there were 117 cases for vaccine injuries and deaths compensated from 11/16/2014 to 2/15/2015.
Подобни има и за много лекарства. Ако някой се разболее от тежка болест, какво да прави - няма да взима лекарства, защото е имало проблеми с подобни лекарства?
Медицината няма отговор на 100% на всички въпроси, нито гарантира 100% положителен ефект от всички лечения. Обаче за сериозните заболявания няма нищо алтернативно, което да се доближава дори на светлинни години от официалната медицина. За грипове, дето минават за 1 седмица без да пиеш абсолютно нищо, може човек да си взима oscillococcinum и на седмия ден доволно да си каже "Ей го на, излекувах се без да пия отровите на фармациите" :D
driver написа:Мите, дано не ти се случва на теб, но хората от видеото са истински и са канадци. Можеш ли да им обясниш на тях как ваксините на фармацефтичните компании са били безвредни 50-60год? Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести.
Аз говоря точно за "сериозните" ваксини. Грипните са изцяло optional и за деца и за възрастни и не виждам някой да е обвинен досега че не си е сложил грипна.
И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

miteto написа:
Kpetrov написа:Ако ще говорим за далавера, то тези компании нямат никаква изгода да изкоренят и всички заболявания също така.
Не вярвам някой да твърди, че го тровят нарочно, но печалбата може да е нож с две остриета.

Това National Vaccine Injury Compensation Program също не изглежда да е случайно и не вярвам тези компенсации да се изплащат за щяло и нещяло.
Просто за някои заболявания, като грип, шарка и т.н. не си струва, особенно по 3-4 наведнъж заради едната далавера на някой.

March 5, 2015 report states that there were 117 cases for vaccine injuries and deaths compensated from 11/16/2014 to 2/15/2015.
Подобни има и за много лекарства. Ако някой се разболее от тежка болест, какво да прави - няма да взима лекарства, защото е имало проблеми с подобни лекарства?
Медицината няма отговор на 100% на всички въпроси, нито гарантира 100% положителен ефект от всички лечения. Обаче за сериозните заболявания няма нищо алтернативно, което да се доближава дори на светлинни години от официалната медицина. За грипове, дето минават за 1 седмица без да пиеш абсолютно нищо, може човек да си взима oscillococcinum и на седмия ден доволно да си каже "Ей го на, излекувах се без да пия отровите на фармациите" :D
driver написа:Мите, дано не ти се случва на теб, но хората от видеото са истински и са канадци. Можеш ли да им обясниш на тях как ваксините на фармацефтичните компании са били безвредни 50-60год? Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести.
Аз говоря точно за "сериозните" ваксини. Грипните са изцяло optional и за деца и за възрастни и не виждам някой да е обвинен досега че не си е сложил грипна.
И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?


Обяснението за неефективността (понякога) на флу-ваксините е много проста - вируса се променя генетично доста бързо, т.е. след произвеждането на ваксината, за разлика от много други опасни заболявания.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

miteto написа:И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?
Чакай, чакай, защо аз трябва да отговарям на този въпрос. Всеки си има глава на раменете и отговаря за себе си.
Аз единствено мога да кажа, като лично виждане е, че не виждам точно "профита" като алтернатива.
Системата ми се струва малко "позанемарена" в полза на нечии интереси, не ваксините, като нещо лошо.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?
Не знам дали изобщо четеш или повтаряш като повечето само да си в тон???
Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

Kpetrov написа:
Павел написа:
Tania12345 написа:И това ли би трябвало да ме убеди колко е безвреден алуминия за едно едномесечно бебе. Нека ти напомня че детето до 6месечна възраст не приема твърда храна, а до тази възраст има точно три пъти да се ваксинира и всеки път с по няколко ваксини.
Колкото до линковете, които си приложил ще кажа, че има в пъти повече за вредата от алуминий и живак във ваксините, стига да напишеш в google ваксини алуминий.
А нека аз да ти напомня, че детето до 6 месечна възраст не е имунизирано и може да бъде заразено от дете на родител-брейниак, като теб, който заради една прашинка алуминий в организма на собственото си дете, рискува най-безотговорно живота на чуждото!
"If you have chosen to not vaccinate yourself or your child, I blame you,”
And I blame her, the mother...

Павка, тук си в грешка!
mmunization Results

This is the routine schedule for healthy infants and children under 6 years of age living in Ontario.

Your child is 15 months old (1 years old).
Your child should have received the following vaccinations:
2 months old

DTaP-IPV-Hib: Diphtheria, Tetanus, Whooping Cough, Polio, Hib
Pneu-C-13: Pneumococcal disease
Rot: Rotavirus

4 months old

DTaP-IPV-Hib: Diphtheria, Tetanus, Whooping Cough, Polio, Hib
Pneu-C-13: Pneumococcal disease
Rot: Rotavirus

6 months old

DTaP-IPV-Hib: Diphtheria, Tetanus, Whooping Cough, Polio, Hib
*Influenza: The flu
По една доза от изброените не е достатъчна - за това се налага поставянето на "бустери", щом сме се хванали точно за 6 месеца - ами ако става въпрос за новородено?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

driver написа:
И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?
Не знам дали изобщо четеш или повтаряш като повечето само да си в тон???
Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести.
Еми и аз мога да те попитам същото, след като никъде не съм говорил за грипни ваксини, защо се обръщаш специално към мен?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

Павел написа:Обяснението за неефективността (понякога) на флу-ваксините е много проста - вируса се променя генетично доста бързо, т.е. след произвеждането на ваксината, за разлика от много други опасни заболявания.
Неефективността за грипните я остави това е ясно на всички. Защо се изплащат такива компенсации, както в линковето които посочих по-горе!? Не е заради неефикасност. И това са само случаи които са успели да докажат нещо в съда. Нали се сещаш там какъв ташак е срещу корпоративните адвокати.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:
miteto написа:И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?
Чакай, чакай, защо аз трябва да отговарям на този въпрос. Всеки си има глава на раменете и отговаря за себе си.
Аз единствено мога да кажа, като лично виждане е, че не виждам точно "профита" като алтернатива.
Системата ми се струва малко "позанемарена" в полза на нечии интереси, не ваксините, като нещо лошо.
Ами дискутираме тук, то е ясно че "всеки си има глава на раменете". След като си "против" ваксините, би трябвало да можеш да кажеш "за" какво си? Или поне да си кажеш, че цялата работа с ваксинациите е една голяма измама и правителствата са си измислили "страшни" болести с които да ни плашат?
"Профита" е движещата сила на абсолютно всичко, ти не отиваш всеки ден на работа безплатно за да процъфтява човечеството, не виждам защо очакваш онези в лабораториите и онези които продават резулатата на лабораториите, да работят без "профит"?
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

miteto написа:
driver написа:
И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?
Не знам дали изобщо четеш или повтаряш като повечето само да си в тон???
Аз подкрепям ваксините, но наистина с доказан смисъл и за тежки болести.
Еми и аз мога да те попитам същото, след като никъде не съм говорил за грипни ваксини, защо се обръщаш специално към мен?
Грипните ваксини обясняват комерсиалната страна на проблема, в който ти се съмняваш. Може би трябваше да го напиша така
Не можеш да ме убедиш НАПРИМЕР че грипните ваксини са ефикасни при условие че хората около мен са все ваксирани а пък всяка зима болни, пък аз будалата все не прихващам.
Ще го сметна за моя грешка, но ти ще обясниш ли на родителите за аутизма на децата им???
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

driver написа:Грипните ваксини обясняват комерсиалната страна на проблема, в който ти се съмняваш. Може би трябваше да го напиша така
Не можеш да ме убедиш НАПРИМЕР че грипните ваксини са ефикасни при условие че хората около мен са все ваксирани а пък всяка зима болни, пък аз будалата все не прихващам.
driver, няма да те убеждавам нищо. За мен лично грипните работят, защото се разболявам много по-рядко (и трае много по-кратко) откакто почнах да си слагам.
driver написа:Ще го сметна за моя грешка, но ти ще обясниш ли на родителите за аутизма на децата им???
Пак не разбирам защо се обръщаш лично към мен да обяснявам на някого си?!? Да не дава Господ такова нещастие на никого, това мога да кажа. Със същия успех можеш да ме караш да обяснявам на всеки, който е получил тежки странични ефекти от което и да е лекарство или за всеки, умрял на операционната маса поради лекарска грешка.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от Kpetrov »

miteto написа:
Kpetrov написа:
miteto написа:И ти и Kpetrov обаче не ми отговаряте каква е алтернативата на "сериозните" ваксини? Чакръкчийството? Сладката водица?
Чакай, чакай, защо аз трябва да отговарям на този въпрос. Всеки си има глава на раменете и отговаря за себе си.
Аз единствено мога да кажа, като лично виждане е, че не виждам точно "профита" като алтернатива.
Системата ми се струва малко "позанемарена" в полза на нечии интереси, не ваксините, като нещо лошо.
Ами дискутираме тук, то е ясно че "всеки си има глава на раменете". След като си "против" ваксините, би трябвало да можеш да кажеш "за" какво си? Или поне да си кажеш, че цялата работа с ваксинациите е една голяма измама и правителствата са си измислили "страшни" болести с които да ни плашат?
"Профита" е движещата сила на абсолютно всичко, ти не отиваш всеки ден на работа безплатно за да процъфтява човечеството, не виждам защо очакваш онези в лабораториите и онези които продават резулатата на лабораториите, да работят без "профит"?
След като "профита" е движещата сила на абсолютно всичко, тогава защо има антимонополни закони, защо има правителство, което да налага норми и разпоредби касаещи минимална работна заплата, опазване на околна среда, квоти и т.н.
Не съм казвал да работят безплатно или на загуба.

Колкото до обръщенията, не мисля че са лично към теб, но по-горе се каза, че неваксинирано дете е обществен проблем, а също и това кой какво мляко трябвало да пие. По-натам какво следва?
Твоят глас просто се явява, като обществен такъв и излиза, че определяш до някаква степен кой какво ще пие или какви лекарства ще взема.
Последно промяна от Kpetrov на Вто Апр 07, 2015 12:38 pm, променено общо 1 път.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

miteto написа:
driver написа:Грипните ваксини обясняват комерсиалната страна на проблема, в който ти се съмняваш. Може би трябваше да го напиша така
Не можеш да ме убедиш НАПРИМЕР че грипните ваксини са ефикасни при условие че хората около мен са все ваксирани а пък всяка зима болни, пък аз будалата все не прихващам.
driver, няма да те убеждавам нищо. За мен лично грипните работят, защото се разболявам много по-рядко (и трае много по-кратко) откакто почнах да си слагам.
driver написа:Ще го сметна за моя грешка, но ти ще обясниш ли на родителите за аутизма на децата им???
Пак не разбирам защо се обръщаш лично към мен да обяснявам на някого си?!? Да не дава Господ такова нещастие на никого, това мога да кажа. Със същия успех можеш да ме караш да обяснявам на всеки, който е получил тежки странични ефекти от което и да е лекарство или за всеки, умрял на операционната маса поради лекарска грешка.
Извинявай, пак съм се объркал. Здраве да е...
За сега имам избор за определени ваксини, поне на това ще се радвам докато не ги направат задължителни или ги добавят към другите които ги слагат наведнъж.
А нещо по темата за млякото ще кажеш ли?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Kpetrov написа:След като "профита" е движещата сила на абсолютно всичко, тогава защо има антимонополни закони, защо има правителство, което да налага норми и разпоредби касаещи минимална работна заплата, опазване на околна среда, квоти и т.н.
Ще се отклоним много от темата. Накратко, има ги тия неща защото правителството има избиратели които се стреми да печели, както и повечето хора вярват че е добре да има минимална социална система.
Kpetrov написа:Не съм казвал да работят безплатно или на загуба.
Там е работата, че си много лаконичен и не ти се разбира идеята. Ок, щом не е безплатно, кой да определя печалбата ако не свободния пазар? Ти искаш да "изкоренят всички заболявания", ама в същото време да им определяш колко печалба им се полага? Ти ще инвестираш ли в бъдещ рисърч за новооткрити болести, ако комунистическото правителство ти е определило 3% (примерно) максимална печалба? Нали се сещаш, че хората, които могат да направят тези открития не искат да работят за минимална заплата? Ако не беше така, повечето открития щяха да идват от Албания, Северна Корея и Етиопия, а не от Западна Европа и САЩ. Помисли логично.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

driver написа:А нещо по темата за млякото ще кажеш ли?
Ами не съм специалист, но определено не мисля, че има някой който да предпочита мляко с антибиотици и хормони пред "чисто" такова. Това при положение, че по някакъв начин ти се гарантира, че точно този фермер не използва антибиотици (или хормони - което се следи стриктно когато е за магазини. Поне в Канада, в Сащ май са разрешени).
И не виждам какъв е проблема с пастьоризацията, някой ако си купи от ферма трябва просто да го извари и готово, не е голям праз. Млякото ще изтрае 2-3 дена вместо 2 седмици като това от магазина и толкоз.
Заключено