мляко от ферма

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

Я обяснете, моля, за био млекцето! Аз се интересувам живо. Какво прави то? От него поумнява ли се? И кое го прави био? Храната или цената? А имате ли доказателство, че наистина е био?
Гледай сега, как ми дадохте идея за забогатяване! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от ablood »

seeker написа:http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=3&b=350

Това го намерих за 30 секунди в Интернет.
Като си отделил 30 секунди за намирането му, да беше отделил още 120 за прочитане докрай, та да видиш, че журналята пише за едновремешните апарати. Авторът търси сензация ставнявайки множество различни "проучвания" без да се ангажира с тяхната надеждност, но явно фаворитизирайки по-интересните.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: мляко от ферма

Мнение от seeker »

аblood написа:Като си отделил 30 секунди за намирането му, да беше отделил още 120 за прочитане докрай, та да видиш, че журналята пише за едновремешните апарати. Авторът търси сензация ставнявайки множество различни "проучвания" без да се ангажира с тяхната надеждност, но явно фаворитизирайки по-интересните.
:hai: Здрасти, ablood! Как си? :)
Някои изследвания твърдят, че само по-старите апарати (произведени преди 1980 година), излъчващи по-голямо количество йонизиращи лъчения, повишават риска. Резултатите, получени от учените от Йейл, доказват, че всяко рентгеново лъчение завишава риска от рак, дори и при млади хора, при които се използва само съвременна техника.
Никой не казва нищо за млякото. Хайде да паля колата да отивам да взимам.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: мляко от ферма

Мнение от Bistra »

seeker написа: Никой не казва нищо за млякото. Хайде да паля колата да отивам да взимам.
Хайде да паля колата и да поизляза малко на ски! Магазинското мляко върши същата работа. А аз за разлика от теб вярвам, че зъболекарите се грижат за нашето здраве, а застрахователите се опитват да откраднат нашите пари, базирайки се страховете ни...Така че въпрос на гледна точка...Сори! :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от ablood »

Seeker,

Статийката в билкарския сайт е очевидно толкова тенденциозно манипулирана, че си дадох зор да намеря оригинала на проучването (авторът случайно беше забравил да даде линк).

http://m.cancer.org/cancer/news/study-e ... gioma-risk

В оригиналната статия изобщо не се говори за доказателства, а за открита вероятна връзка и нужда от допълнителни изследвания. Също така ясно се споменава че част от данните са от пациенти снимани преди години със старите рентгени, много по-облъчващи от днешните.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: мляко от ферма

Мнение от seeker »

И какво сега, аблуд, авторът не е посочил източниците си, но ти ги намери еднозначно. Защо си мислиш, че това е единствената статия използвана за превода? И защо си мислиш, че всички манипулират, така като ти го правиш? Какъв интерес би имал авторът да го прави? Пари ли му дават да разваля медицинския бизнес? Обикновено парите се дават да се създава бизнес.
Нямам нищо против да се снимаш колкоти си искаш на рентген. Това си е твое право, както и мое да отказвам. Проблем?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: мляко от ферма

Мнение от miteto »

Tania12345 написа:
Павел написа:
franka написа:да :)
|( let me guess - ти си против ваксините
Всеки нормален човек би трябвало да е против днешните ваксини. Забележи, че написах "днешните".
Защо? И кои точно са "днешните" и кои са "предишните"?
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

А никой не казва за млякото от къде може да се купи.
Незаконно е защото не могат да ти приберат данъците, иначе не виждам проблем, така или иначе го купувате същото след малка интервенция.
За таблицата: един зъболекар едва ли прави повече от 1000 на година или 10 mSv което е наполовина от рекомендираното за година на работници в бранша. Ако се отчете и това че насоченото лъчение го отнася пациента и встрани от апарата е много по-ниско, защо се крият зад защитната стена???
Определено не е много безопасно, все пак си е радиация...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: мляко от ферма

Мнение от IRA »

Защо нокой да не е казал? Аз казах, най близкото е във Вемонт.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: мляко от ферма

Мнение от Павел »

Явно Търсача и Шофьора разбират повече от завършил в две държави зъболекар; предполагам, че при нужда не водят фамилията на зъболекар, а сами им оправят зъбите :rofl:

Ще съм любопитен да цитират научнообоснован източник, който доказва, че ваксините са вредни.
Отказ от ваксинация трябва да се криминализира! Аз нямам проблем, ако родител-идиот не иска да ваксинира дете то си, стига то да не контактува с други деца; за съжаление това е невъзможно и неваксинирано дете се явява обществен проблем.

А капацитети, отричащи постиженията на учени като Луи Пастьор, заслужават коктейл от салмонела и листерия, след който да си изкарат червата в кенефа!

Значи, лекари и фармацевти от цял свят са се наговорили да лъжат народа с/у печалба от продажба на излишни и вредни ваксини? Само се чудя, защо тогава лъжат, че пиенето на непастьоризирано мляко е опасно - нали при повече натръшкани, повече лекарства ще продадат?

Ако може двамата капацитети да обяснят научно предимството от пиене на непастьоризирано мляко.

За 30 секунди намерих това

http://www.fda.gov/Food/ResourcesForYou ... 079516.htm"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: мляко от ферма

Мнение от ablood »

:)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: мляко от ферма

Мнение от IRA »

Аз не виждам вас някой да ви кара насила да пиете непастьоризирано мляко, за какво да ви се обясняват?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

предполагам, че при нужда не водят фамилията на зъболекар, а сами им оправят зъбите :rofl:
Ами намерил съм му начина, може и да не верваш, но ходя веднъж в годината, понякога пропускам дори и това. Не знам колко зъби са ти оправили, но аз имам 2 пломби. Понеже методите ми са неприемливи за повечето тук, няма и да ги обяснявам.
Ще съм любопитен да цитират научнообоснован източник, който доказва, че ваксините са вредни.
Не знам колко е научно обосновано, но поне изгледай това https://www.youtube.com/watch?v=pnxAsrAK2hw
Ваксините не са вредни, стига да се използват по смисъл а не по икономически подбуди...
driver
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 4:19 am
Местоположение: Montreal

Re: мляко от ферма

Мнение от driver »

И още за млякото: ако не знаеш какво е пастьоризация и как се употребява мляко, то някои хора са израстнали с това и още в началното училище се обясняваха тези неща. Лично аз не пия пастьоризирано а варено- което е доста повече от пастьоризация, както и на децата си няма да дам сурово, та дори и пастьоризирано от магазина...
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: мляко от ферма

Мнение от arci »

Няма как млякото хем да е пастъоризирано,хем сурово :) Пастъоризарането на млякото е тип варене,с тази разлика ,че вкъщи се вари на котлона до кипване,приблизително 96 градуса.В млекопреработвателните предприятия се пастъоризира с пастъоризатори,най често пластинчати,от едната страна на пластината върви пара,от другата е млякото.Тъй като повечето пастъоризатори не могат да вдигнат повече от 88-92 градуса ,се налага така нар. задръжка за определено време,има патогенни бактерии които са резистентни и трябва време за да загинат.В България правехме задръжка в зависимост дали е за сирене или кис. мляко около 20-30 мин.Тук задръжката в компанията която работех беше 14 мин.
По въпроса за мляко от ферми,допреди година и половина ходех в Saint-Isidore-de-Laprairie,но мисля,че човека май вече е продал животните ,за това и не писах ,за да не подведа някой.Но все пак ако иска някой да се разходи ще дам адреса.И само за протокола-млякото беше супер! :)
Заключено