ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
DIANKA
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 11:19 am

ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от DIANKA »

БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от janyz »

Моето семейство не може изобщо да намери личен лекар вече 10 г. , а какво пък остава той да е и българин......Успех , все пак....
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от optics »

janyz написа:Моето семейство не може изобщо да намери личен лекар вече 10 г. , а какво пък остава той да е и българин......Успех , все пак....
+1
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от Independent »

janyz написа:Моето семейство не може изобщо да намери личен лекар вече 10 г. , а какво пък остава той да е и българин......Успех , все пак....
Не сте търсили достатъчно упорито. Ние имаме семеен лекар от самото начало, а децата педиатър от преди раждането.

И преди сум писала каква стратегия ползвахме, но пак ще се повторя. Започнахме със списъка, който раздават в CLSC. При нас не даде резултат, затова продължихме с обаждания до близките болници. Оттам ни дадоха други имена, от които един лекар приемаше нови пациенти. Задължително като се обаждате в лекарските кабинети, питайте за още референции. В резултат ние се сдобихме с лекар няколко месеца след пристигането. С педиатрите ни беше даже по-лесно, защото семейния лекар ни насочи и още от първото обаждане се случиха нещата.

Но става с питане и телефонни обаждания.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от IFF »

Independent написа:
janyz написа:Моето семейство не може изобщо да намери личен лекар вече 10 г. , а какво пък остава той да е и българин......Успех , все пак....
Не сте търсили достатъчно упорито. Ние имаме семеен лекар от самото начало, а децата педиатър от преди раждането.

И преди сум писала каква стратегия ползвахме, но пак ще се повторя. Започнахме със списъка, който раздават в CLSC. При нас не даде резултат, затова продължихме с обаждания до близките болници. Оттам ни дадоха други имена, от които един лекар приемаше нови пациенти. Задължително като се обаждате в лекарските кабинети, питайте за още референции. В резултат ние се сдобихме с лекар няколко месеца след пристигането. С педиатрите ни беше даже по-лесно, защото семейния лекар ни насочи и още от първото обаждане се случиха нещата.

Но става с питане и телефонни обаждания.
И коя година беше това?
Щото сега го включват даже и като предизборно обещание в платформите си, все пак около 30% от хората нямат личен лекар.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от yahoo »

Един от българските лекари, който е и наш семеен лекар скоро смята да преустановява вече практика поради напреднала възраст така че дори още доста българи ще се наложи да си търсят скоро нов. При сегашното положение се търси какъвто ни е късмета и дори изобщо някакъв защото много хора нямат никакъв.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от Joya »

Вече втори педиатър сменяме, за 3 години, не сме имали никакъв проблем с намирането на такъв, първият сменихме защото ни беше далеч след преместването. Фамилен лекар за нас намерихме също така лесно.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от IFF »

Joya написа:Вече втори педиатър сменяме, за 3 години, не сме имали никакъв проблем с намирането на такъв, първият сменихме защото ни беше далеч след преместването. Фамилен лекар за нас намерихме също така лесно.
Регистрирани сте във форума 2006, та коя година казвате че си намерихте личен лекар :rofl:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от yahoo »

IFF написа:Регистрирани сте във форума 2006, та коя година казвате че си намерихте личен лекар :rofl:
Не твърди че е българин нито се споменава дали са останали доволни от така лесно намерения лекар. Като се има предвид броя на българите в Монреал и броя на лекарите от български произход първото може да се счита за практически невъзможно. Вярвам обаче че някакъв лекар винаги ще може да се намери и резултата ще е пропорционален на вложените усилия за да го търсим.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от Joya »

IFF написа:
Joya написа:Вече втори педиатър сменяме, за 3 години, не сме имали никакъв проблем с намирането на такъв, първият сменихме защото ни беше далеч след преместването. Фамилен лекар за нас намерихме също така лесно.
Регистрирани сте във форума 2006, та коя година казвате че си намерихте личен лекар :rofl:
Има ли значение кога сме регистрирани в форума. Пристигнали сме в Монреал март 2012, лекар имахме май 2012. Не намирам смисъл в коментара ви. Повечето от българите с деца тук, които познавам дошли с нас или след нас имат педиатър.
И към автора, ако имате нужда от фамилен лекар не българин, пишете ми на лични, ще ви дам координатите на моят, не съм сигурна дали още приема пациенти, но си струва да се пробва.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от pumpy »

Joya написа:Не намирам смисъл в коментара ви.

Смисъла на коментара е: "тревата на съседа е винаги по-зелена" . Тоест през 2006 е било много по-лесно да се намери лекар, отколкото през 2015. По това време българските лекари в Монреал имаха "отворени дни" за сънародници и ни молеха да ни "запишат" за пациенти за да ни е лесно на нас да се оплакваме на родния си език.

В редките случаи когато трябва да лекувам българин ми е особено трудно да се изразя на български, просто защото не съм го правил професионално повече от 10 години вече. Когато аз самия ходя на лекар си прекарваме около половин час да си говорим за причината за посещението ми там и ми е трудно да си представя, че мога да поставя лекара си в положението да ми обяснява на български, нещо, което прави по цял ден на английски.
Успех с търсенето....
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от IFF »

Joya написа:
IFF написа:
Joya написа:Вече втори педиатър сменяме, за 3 години, не сме имали никакъв проблем с намирането на такъв, първият сменихме защото ни беше далеч след преместването. Фамилен лекар за нас намерихме също така лесно.
Регистрирани сте във форума 2006, та коя година казвате че си намерихте личен лекар :rofl:
Има ли значение кога сме регистрирани в форума. Пристигнали сме в Монреал март 2012, лекар имахме май 2012. Не намирам смисъл в коментара ви. Повечето от българите с деца тук, които познавам дошли с нас или след нас имат педиатър.
И към автора, ако имате нужда от фамилен лекар не българин, пишете ми на лични, ще ви дам координатите на моят, не съм сигурна дали още приема пациенти, но си струва да се пробва.
Браво за фамилния лекар, ние не успяхме да си намерим.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от analgin »

DIANKA написа:БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
заглавие на темата
DIANKA написа:ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ
Дианка, аз за първи път учих на/и български език във френската гимназия на индивидуален план, по времето когато другите учиха френски. Впечатлен съм от твоя правопис!! Първоначално мислех, че си от децата израснали в Канада, които никога не са учили в българско училище, но вече нямам никакви съмнения, че съм се зблуждавал. Няма да е лошо да отделиш известно време и да научиш поне един език без значение дали ще е български, френски или английски.
По темата, виж в руската преса, има шанс да намериш някой лекар (украинец или молдованин) който говори и български език.
DIANKA
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 11:19 am

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от DIANKA »

analgin написа:
DIANKA написа:БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
заглавие на темата
DIANKA написа:ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ
Дианка, аз за първи път учих на/и български език във френската гимназия на индивидуален план, по времето когато другите учиха френски. Впечатлен съм от твоя правопис!! Първоначално мислех, че си от децата израснали в Канада, които никога не са учили в българско училище, но вече нямам никакви съмнения, че съм се зблуждавал. Няма да е лошо да отделиш известно време и да научиш поне един език без значение дали ще е български, френски или английски.
По темата, виж в руската преса, има шанс да намериш някой лекар (украинец или молдованин) който говори и български език.
analgin написа:
DIANKA написа:БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
заглавие на темата
DIANKA написа:ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ
Дианка, аз за първи път учих на/и български език във френската гимназия на индивидуален план, по времето когато другите учиха френски. Впечатлен съм от твоя правопис!! Първоначално мислех, че си от децата израснали в Канада, които никога не са учили в българско училище, но вече нямам никакви съмнения, че съм се зблуждавал. Няма да е лошо да отделиш известно време и да научиш поне един език без значение дали ще е български, френски или английски.
По темата, виж в руската преса, има шанс да намериш някой лекар (украинец или молдованин) който говори и български език.[/quot МЕРСИ ВСЕ ПАК.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от analgin »

DIANKA написа:
analgin написа:
DIANKA написа:БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
заглавие на темата
DIANKA написа:ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ
Дианка, аз за първи път учих на/и български език във френската гимназия на индивидуален план, по времето когато другите учиха френски. Впечатлен съм от твоя правопис!! Първоначално мислех, че си от децата израснали в Канада, които никога не са учили в българско училище, но вече нямам никакви съмнения, че съм се зблуждавал. Няма да е лошо да отделиш известно време и да научиш поне един език без значение дали ще е български, френски или английски.
По темата, виж в руската преса, има шанс да намериш някой лекар (украинец или молдованин) който говори и български език.
analgin написа:
DIANKA написа:БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
заглавие на темата
DIANKA написа:ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ
Дианка, аз за първи път учих на/и български език във френската гимназия на индивидуален план, по времето когато другите учиха френски. Впечатлен съм от твоя правопис!! Първоначално мислех, че си от децата израснали в Канада, които никога не са учили в българско училище, но вече нямам никакви съмнения, че съм се зблуждавал. Няма да е лошо да отделиш известно време и да научиш поне един език без значение дали ще е български, френски или английски.
По темата, виж в руската преса, има шанс да намериш някой лекар (украинец или молдованин) който говори и български език.[/quot МЕРСИ ВСЕ ПАК.
Явно и компютърната грамотност е на същото ниво.
Публикувай отговор