ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от IFF »

pumpy написа:
Joya написа:Не намирам смисъл в коментара ви.

Смисъла на коментара е: "тревата на съседа е винаги по-зелена" . Тоест през 2006 е било много по-лесно да се намери лекар, отколкото през 2015. По това време българските лекари в Монреал имаха "отворени дни" за сънародници и ни молеха да ни "запишат" за пациенти за да ни е лесно на нас да се оплакваме на родния си език.

В редките случаи когато трябва да лекувам българин ми е особено трудно да се изразя на български, просто защото не съм го правил професионално повече от 10 години вече. Когато аз самия ходя на лекар си прекарваме около половин час да си говорим за причината за посещението ми там и ми е трудно да си представя, че мога да поставя лекара си в положението да ми обяснява на български, нещо, което прави по цял ден на английски.
Успех с търсенето....
Не става въпрос за българин, ако някой знае за фамилен лекар, който търси пациенти, да обади и на нас. Предлагам бутилка уиски за инфото.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от analgin »

IFF написа:Не става въпрос за българин, ако някой знае за фамилен лекар, който търси пациенти, да обади и на нас. Предлагам бутилка уиски за инфото.
Смехурко знае всичко, а ти си му приятел, така че изпрати му ЛС
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от mirkaa »

който търси - намира! тези шехерезади с ненамирането на лекари им се наслушах.
за няколко месеца успях да си намеря всякакви специалисти, каквито ми трябваха.
личен лекар не успях веднага, но нямах и зор. за това пише на уеба на санте монтреал да им се обадиш или попълниш форма онлайн и те те слагат на уейт лист. обаждат ти се като ти излезе реда. нашият излезе за по-малко от година. скъсаха ми телефона да ми звънят 100 пъти да ходя да се преглеждам, но друг е въпроса, че вече не ми трябват ;) ;) :)
third generation immigrant :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от succes »

pumpy написа:
Joya написа:Не намирам смисъл в коментара ви.

Смисъла на коментара е: "тревата на съседа е винаги по-зелена" . Тоест през 2006 е било много по-лесно да се намери лекар, отколкото през 2015. По това време българските лекари в Монреал имаха "отворени дни" за сънародници и ни молеха да ни "запишат" за пациенти за да ни е лесно на нас да се оплакваме на родния си език.

В редките случаи когато трябва да лекувам българин ми е особено трудно да се изразя на български, просто защото не съм го правил професионално повече от 10 години вече. Когато аз самия ходя на лекар си прекарваме около половин час да си говорим за причината за посещението ми там и ми е трудно да си представя, че мога да поставя лекара си в положението да ми обяснява на български, нещо, което прави по цял ден на английски.
Успех с търсенето....
Ти не четеш ли че тя си е намерила 2012?
Тук се изразяваш доста добре на български ... не мога да повярвам, че в кабинета ти не можеш ...
И от толкоз коментари само Joya предложи да помогне, е*ати тъпото и комплексирано племе сме ...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от succes »

analgin написа:
DIANKA написа:
analgin написа:
DIANKA написа:БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
заглавие на темата
DIANKA написа:ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ
Дианка, аз за първи път учих на/и български език във френската гимназия на индивидуален план, по времето когато другите учиха френски. Впечатлен съм от твоя правопис!! Първоначално мислех, че си от децата израснали в Канада, които никога не са учили в българско училище, но вече нямам никакви съмнения, че съм се зблуждавал. Няма да е лошо да отделиш известно време и да научиш поне един език без значение дали ще е български, френски или английски.
По темата, виж в руската преса, има шанс да намериш някой лекар (украинец или молдованин) който говори и български език.
analgin написа:
DIANKA написа:БЛАГОДАРЯ ВИ .МОЛЯ ПРЕПОРАЧАЙТЕ .. :)
заглавие на темата
DIANKA написа:ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ
Дианка, аз за първи път учих на/и български език във френската гимназия на индивидуален план, по времето когато другите учиха френски. Впечатлен съм от твоя правопис!! Първоначално мислех, че си от децата израснали в Канада, които никога не са учили в българско училище, но вече нямам никакви съмнения, че съм се зблуждавал. Няма да е лошо да отделиш известно време и да научиш поне един език без значение дали ще е български, френски или английски.
По темата, виж в руската преса, има шанс да намериш някой лекар (украинец или молдованин) който говори и български език.[/quot МЕРСИ ВСЕ ПАК.
Явно и компютърната грамотност е на същото ниво.
Начинът по който е писано прилича на латиница, т.е. когато човек бърза може спокойно да напише "барза" вместо "бърза"
Все пак писането на латиница доста навлезе с интернета, така че стига се крякали и прибързвали с това кой колко е интелигентен, повръща ми се от тъпите забележки е този форум.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от IFF »

Повдигам мизата на две бутилки.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от yahoo »

succes написа:И от толкоз коментари само Joya предложи да помогне, е*ати тъпото и комплексирано племе сме ...
Ако не беше толкова трудно намирането на лекар съм сигурен че много повече българи биха помогнали и едва ли е защото не желаят да помагат. Ние също още търсим и засега с нищо не мога да съм полезен колкото и да искам. Писаха вече по-горе, че ако държиш да намериш някакъв личен лекар с много търсене и чакане в листи може да ти дойде реда.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ

Мнение от ablood »

mirkaa написа:който търси - намира!
И как си представяш да намерят нещо, което не съществува, а именно:
"ТАРСЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР ,ДА Е БЪЛГАРИН В МОНТРЕАЛ"
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор