Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от IRA »

Получихте ли си Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants от училището. Аз я получих за сина ми и съм в шок, за федералната сума са ми писали само 116 долара :o . Говорих с една приятелка и на нея са й писали 120 долара. За едно и също училище става дума. Проверих с бележката от предишното училище и там определено да ми писали цялата платена сума за пред федералните данаци. При вас какво са ви писали за федералните данаци? Цялата сума или някава измислена? За Квебек знам ,че е aucun montant admissible au provincial.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от Bistra »

Чакай, чакай, я пак по-бавно! Какво е това 116$? Аз сега си погледнах бележката и е 275.50$. Еднакво за федерални и кебекски данъци. Като имаш предвид, че това е само service de dîner. Aко е service de garde, е доста по-скъпо, не помня вече колко, но да речем ~ 600$.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от IRA »

Става дума за сервиз дю гард. Моя син ходим към тях цялата минала година 2014, по сверка с братовчеда сумата би трябвало да е 1390 или нещо от сорта. нещо яко са оклепа ли.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от Bistra »

Да за цяла година е толкова. Горе-долу по около стотарка на месец. При мен е за половин година и както казах само за обяд. Синът ми от септември е в секондер та затова и наполовина.
Трябва да се обадите. Ще го оправят.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от IRA »

Аз ще ходя утре до училището, но грешката май е по глоблна. На още една приятелка са и написали някаква такава сума в същото училище.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от emilcho »

IRA написа:Получихте ли си Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants от училището. Аз я получих за сина ми и съм в шок, за федералната сума са ми писали само 116 долара :o . Говорих с една приятелка и на нея са й писали 120 долара. За едно и също училище става дума. Проверих с бележката от предишното училище и там определено да ми писали цялата платена сума за пред федералните данаци. При вас какво са ви писали за федералните данаци? Цялата сума или някава измислена? За Квебек знам ,че е aucun montant admissible au provincial.
Ние с жена ми получихме две отделни Reçus според това кой ги е плащал през годината. Да не би и при вас да е така - ако другият родител е плащал фактурите по-често, той би трябвало да получи фактура за по-голяма сума.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от IRA »

И при мен се оказа така накрая, само дето забравили да ми дадат другата бележка. Сумата за година трябва да е над 1300, ако ви е по малко ходете и си търсете останалите бележки.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от karelia79 »

Ние получихме за първи път такъв документ. Виждам, че има три графи. В първата е посочена пълната заплатена сума за frais de garde, във втората графа пише сумата, която не дава право на креди димпо и в третата - сумата, която дава право на креди д'импо. Та, в нашия случай, в третата графа е посочена сумата от 10 кад.
Иначе общо платените суми за фре дь о град на децата ни са около 1100 кад. Нмам идея дали това е нормално...
Да добавя: Само аз съм плащала разходите и съответно само аз получавам бележка.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от J&V »

Ако сте били на 7 и после 7,30 на ден фре де гард, нямате право на креди д'импо в провинциалната декларация. Това е от тази година. Във федералната обаче е различно, надявам се в следващата седмица да имам време да се гмурна в материята. Във федералната декларация се вписват тези фре де гард, но от този от двамата, който е получавал по-ниски доходи през годината. Има допълнителен формуляр на сайта на АРК. Подробности ... когато му дойде времето.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Reçu d'impôt pour frais de garde d'enfants

Мнение от karelia79 »

Благодаря J&V!
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор