Училища "Kumon"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Училища "Kumon"

Мнение от AnnaR »

http://www.fr.kumon.ca/"

Как намирате тези центрове? Децата ви доволни ли са, ако ходят в тях? А, вие самите от напредъка им? Английският и математиката наистина ли са "добре" застъпени или "всичко е относително :-)"? Самоподготовка ли е всичко или все пак има и работа в екип?
Дъщеря ми е на 6 г и се интересувам предимно от английския, не толкова математика, но все пак всяка информация е ценна разбира се.
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Училища "Kumon"

Мнение от nikolovata »

Не съм очарована. Всичко е на самоподготовка. В нашият център синът ми ходи на английски за половин час 2 пъти в седмицата. Децата си получават упражненията, правят каквото успеят за времеточ което имат, проверка и си тръгват. Случва се и да обмени някоя дума с учител, но има и дни без такава. Упражненията са добре подбрани, има изпит за входно ниво, при неусвоен материал се повтаря до научаване на пропуснатото. Граматиката се научава, комуникацията никак.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Училища "Kumon"

Мнение от IRA »

Моя син ходи по математика и аз съм доволна.Наистина си е самоподготовка, но на мен това ми харесва. Системата е добра, идеята е децата да се научат да работят самостоятелно. Минават на следващато ниво чак като постигнат необходимата скорост на предното ниво. За жолост имат само математика на френски, иначе бих го записала и на френски език. За английския не са уроци по английски, а са по скоро упражнения по граматика и правопис за деца които вече говорят английски и учат на този език,aко искате да го запишите на курс по англйски да проговори, определено не е това мястото.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Училища "Kumon"

Мнение от analgin »

Всички деца научават езика най-лесно в обстановка на игра. Не мисля, че им е необходимо допълнително затормозяване в училище или подобните на него учреждения. Бях на 6 години когато родителите ми започнаха работа в арабският свят, никой от тях не е говорил арабски език ..., на 3-тата седмица започнах да си играя на улицата с арабчетата поради липсата на други български деца. След не-повече от месец, два разбирах всичко което ми казвах, а след година се чуствах равен с тях въпреки, че ходих на френско, а не на арабско училище.
Аватар
Mani
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 3:35 am
Местоположение: Varna-Montreal
Обратна връзка:

Re: Училища "Kumon"

Мнение от Mani »

Само граматика и правопис , но все пак помага.
Публикувай отговор