Куба - на почивка....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Куба - на почивка....

Мнение от konstanta »

Здравейте ,
съкращавайки студените зимни дни , много от българите посещаваме Куба. Моля споделете , какви дребни подаръчета харесват кубинците и кубинките? НА какво се радват , когато им подариш нещо дребно....?
Благодаря за мненията и съветите !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Bistra »

А защо трябва да им се подарява нещо?...Освен, ако нямаш там приятели. Нямам практика да купувам подаръци за непознати хора.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Куба - на почивка....

Мнение от ablood »

Забрави за подаръчета!
Много повече ще се зарадват на $5, отколкото на продукт за $5 ( който могат за купят за $0.5 в Куба). Пазарът им става все по-отворен.

Тази пролет обаче хич не ми харесват цените. Ноември ходихме петимата за тотал $3400. Вчера рових и не намерих нищо читаво целия март-април за под $4600.

Май ще се сменя дестинацията.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от scoubidou »

Дрехи, каквито и да са. Ние винаги имаме място в багажа и носим каквото е омаляло на децата.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от scoubidou »

И не по темата, какви са тия уроди, дето са писали над моето мнение, как стават такива, така си се раждат или от малки ги възпитават така. Представям си как родителите им ги почват от малки: "Гледай ти да си добре маминото, трябва да прецакваш другите за да вървиш напред, трябва да имаш колкото се може повече пари и т.н." :puke:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Bistra »

ablood написа:Май ще се сменя дестинацията.
Дам, като цените започнат да се изравняват с останалите, а качеството е на много ниско ниво - причина липса на всякакъв контрол при социализма и незаинтересованост на редовия служител, започваш да си задаваш въпроси. Защо примерно, да наливаш животоспасяващи лекарства, респективно финансови средства в един труп, поддържан на системи? Евтаназията не би ли била по-доброто разрешение в случая? 8) ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Kpetrov »

Скубиду, и аз се чудя, но просто има и такива хорица на този свят!
Иначе, на нищо няма да се обидят. Носим дрехи, козметика, продукти за хигиена и пари.
Последния път момчетата персонала ме помолиха да им оставя волйболната ми топка, че тяхната беше окаяна. ;)

Някои може и точно за това да ходят там, за да не им се мазнят "заинтересовани" служители. :)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Bistra »

:y:
Дам, за предпочитане е всичко да е на 6 без да забелязваш присъствието на персонала, отколкото да си заобиколен от просяци. Да не говорим, че това навява лоши спомени, че едно време и ние бяхме като тях.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Куба - на почивка....

Мнение от ablood »

Всъщност на 2 пъти сме ходили в доста хубави хотели в Куба, където базата и обслужването бяха на доста прилично ниво. Звездите не са от значение, а цената. Проблемът е, че това струва над $2000 отгоре, а и децата изобщо не го оцениха. Даже напротив - малките много се забавляват, когато ги карам да дават на сервитьора, бармана, камериерката и прочие бакшиш. Вярно е, че за това отиват още ~$100, ама всички са доволни.

Единствено на аниматорите давам повече пари, но ги карам да си ги заслужат. Миналата пролет един пич по цял ден си играеше с децата, забавляваше ги и ни оставяше време за нас си. Всеки ден получаваше стимул 5-10 песос, плюс стандартните подаръци за довиждане.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от analgin »

konstanta, понеже сте известни като хора който мразят да проверяват необходимата ви информация от първоизточника, и за всичко питате тук ... За да не пускате след това тема за кубинските измамници ще ви предупрея, че на излизане от Куба ще трябва да платите такса от 25 CUC човек, по кураса днес 1 CUC = 1.23470 CAD.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Bistra »

Е, моите деца са големи, така че това не би ги забавлявало. Виж, луксът им прави впечатление. Няма на кой да се метнат! :party: Предпочитам всичко да е включено в цената, а аз ако реша да дам бакшиш, разбира се, че ще дам. Гладни погледи и просяци, обаче ме карат да се чувствувам неудобно, а това не би трябвало да е така, защото аз имам най-малка вина, че те са на този хал. :shake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Куба - на почивка....

Мнение от kiro »

konstanta написа:Здравейте ,
съкращавайки студените зимни дни , много от българите посещаваме Куба. Моля споделете , какви дребни подаръчета харесват кубинците и кубинките? НА какво се радват , когато им подариш нещо дребно....?
Благодаря за мненията и съветите !
Аз подарявам, но само на познати, а имам само един познат. Най-много ще ти се зарадват на една торба с "маркови" дрехи, не е нужно да са чисто нови. Много са ценни и трудни за намиране всякакви бейзболни шапки и оборудване, велосипеди и др. такива

Подаръци от Доларамата според мен е излишно да носиш. Отиди на пазара във Варадеро и ще видиш как се препродават стоки от Доларама на половин цена.

Има организации, които даряват велосипеди, може да се включиш в нещо такова: http://www.bikesforcuba.com/"
Транспортът на едно колело е според авиокомпанията - от безплатно до около $50
Bulgayrian
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от yahoo »

ablood написа:Тази пролет обаче хич не ми харесват цените. Ноември ходихме петимата за тотал $3400. Вчера рових и не намерих нищо читаво целия март-април за под $4600.
На много места забелязвам значима промяна в цените, особено там където сме останали доволни и цените са били нормални за тогава. Сега проверявам за същия период цената на хотел в Доминиканската република където сме били преди 3г. и виждам че вече е по-скъпо с близо $2000 върху старата цена за трима.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от analgin »

Bistra написа:Е, моите деца са големи, така че това не би ги забавлявало. Виж, луксът им прави впечатление. Няма на кой да се метнат! :party: Предпочитам всичко да е включено в цената, а аз ако реша да дам бакшиш, разбира се, че ще дам. Гладни погледи и просяци, обаче ме карат да се чувствувам неудобно, а това не би трябвало да е така, защото аз имам най-малка вина, че те са на този хал. :shake:
Ще им прави впечатление и още как, при положение че живеят на южният бряг, то е логично че всичко друго ще им изглежда лукс.
Ако си била в лукс хотели щеше да си видяла в стаята си писмо от администрацията на хотела със съдържание от типа, че бакшиша на персонала е включен в цената която сте заплатили за престоя.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от konstanta »

Analgin , не ми харесва тона с ,който взимаш отношение по моето участие в този форум . Да ти напомня , че живеем в свободна страна , а и далеч НЕ си ти човека , който да дава оценки за характера на писанията ми.
На всички останали съфорумци -БЛАГОДАРЯ за мнението.
Публикувай отговор