Куба - на почивка....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Куба - на почивка....

Мнение от kiro »

miteto написа:
Chomsky написа:И аз мога да потвърдя, че Куба е супер стига да не се буташ в санаториуми за под $ 2к на човек.

Бил съм в хотели където е имало само европейци и които на кандците (които ходят в Куба) им идват скъпо. За мен те си бяха класни дестинации.
Дай малко препоръки с точните имена на тези класни хотели, че тези които им се ходи на Куба да имат предвид.
И на мен ми е интересно кои са тези хотели в Куба за по $2000 на човек. Обикновено плащането на такава цена за кубински пакетен ол инклузив означава, че субсидираш тези, които са платили 2 пъти по-малко за абсолютно същото.
Bulgayrian
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Куба - на почивка....

Мнение от ablood »

Е, нали трябва да има и балъци на тоя свят...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Куба - на почивка....

Мнение от IRA »

Е добре де дайте имена на добри хотели. Мен ме интересува във Валедеро,че искам следващия път като отида до Куба , да сме близко до Хавана.
Иначв аз съм носила шампоани на лореал, боя за коса и лакове и бяха остали много довони, едни приятели оставяха пари и нямаха писмо накрая.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Куба - на почивка....

Мнение от kiro »

IRA написа:Е добре де дайте имена на добри хотели. Мен ме интересува във Валедеро,че искам следващия път като отида до Куба , да сме близко до Хавана.
Иначв аз съм носила шампоани на лореал, боя за коса и лакове и бяха остали много довони, едни приятели оставяха пари и нямаха писмо накрая.
Големите испанските вериги Мелия, Иберостар, Риу предлагат повече от прилично качество. Във Варадеро има поне по 2 хотела от всяка от тези вериги. За съжаление в момента цените са около $1100 на човек, но могат да паднат до $700, зависи колко сте флексибъл. Тук съм ходил и беше много добре:
https://m.youtube.com/watch?v=hsK4bMHUBeY"

Съседният хотел е по $900, тръгване следващата седмица, уфффф https://m.youtube.com/watch?v=O1LzriCoy2o"
Последно промяна от kiro на Пет Яну 23, 2015 8:34 pm, променено общо 1 път.
Bulgayrian
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Куба - на почивка....

Мнение от IRA »

За жалост ние можем да ходим само по Коледа когато цените винаги са по високи, под 1000 долара не ми се е случвало.
A от кои сайтове си взимате почивките?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Куба - на почивка....

Мнение от optics »

IRA написа:За жалост ние можем да ходим само по Коледа когато цените винаги са по високи, под 1000 долара не ми се е случвало.
A от кои сайтове си взимате почивките?
Ние ходим (където ходим) когато другите не ходят (щото примерно децата им са на училище). Така се избягва навалицата. (А защо навалицата ходи на Хавай в дъждовния период е друга опера). Единствен недостатък е че понякога в район иначе пълен с хотелчета и къмпинги, никой от тях не е отворен. Но какво да се прави - няма пълно щастие.
Една Хюндай Соната под наем и напреж ! Спане - къдет' се случи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от analgin »

IRA написа:Е добре де дайте имена на добри хотели. Мен ме интересува във Валедеро,че искам следващия път като отида до Куба , да сме близко до Хавана.
Бил съм в Meliá Marina Varadero преди 8 години категорично не беше развалина имаха организирани разнообразни занимания за децата всеки ден. На бара можеше да си пиеш и нормални напитки които не са кубинско производство като водка (абсолют, сива гъска, финландска..) уиски single malt (гленливет, гленморанджи, денталмен джак ...), бира (хайникен, стела, старопрамен), истинско пепси и кола, фанта серщу минимално заплащане, кубинските са безплатни. Там организират и страхотни риболовни турове с яхта (имах късмета да изкарам 70кг риба меч).
Повечето туристи бяха Холандци и Германци. Мисля, че това е и най-новият хотел построен там, но от тогава е минало доста време и е възможно обстановката да се е променила.
Ира, на твое място бих избрал дистинация различна от Куба (спестените 200$ от тази дестинация ще бъдат за сметка на конфорта който няма да получите)

PS Когато пазаруваш ваканцията се убеди, че TMR не предлага хотела на своите клиенти и няма да сбъркаш.
lisamar
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Яну 14, 2015 10:18 pm

Re: Куба - на почивка....

Мнение от lisamar »

като стана въпрос за Иберостар Варадеро (*****), искам да предопред́я непушачите: В хотела се пуше! Има стаи за непушачи, ho в общите помещения: коридори, лоби , барчета се пуше...на воля. Не сам била в друг хотел в Куба , в който така да вони. Непушачите знаят за какво говор́́я... :devil:
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Куба - на почивка....

Мнение от kiro »

lisamar написа:като стана въпрос за Иберостар Варадеро (*****), искам да предопред́я непушачите: В хотела се пуше! Има стаи за непушачи, ho в общите помещения: коридори, лоби , барчета се пуше...на воля. Не сам била в друг хотел в Куба , в който така да вони. Непушачите знаят за какво говор́́я... :devil:
Благодаря за предупреждението, но трябва да знаеш, че в Куба се пушЕ навсякъде. Част от местната култура е, марковите пури са доста скъпи. Все едно да отидеш в Япония и да се учудиш, че навсякъде сервират сурова риба :D
Bulgayrian
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Bistra »

А виж, това е полезна информация! :y: Аз съм непушач и не обичам да ми смърди на цигари.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от analgin »

Chomsky написа:Чел съм (в трипадвайзор) и съм чувал страхотии от хората които са били в почивни лагери и санаториуми предпочитани и пълни с френски канадци. От разказите съм си изградил менение, че с тези и от Nationa Geographic да ме пратят да правя репортаж, ще откажа.
По тази причина аз препоръчвам да избягват хотели предлагани от TMR.
Кебекуато обича Куба защото кубинският испански е също толкова счупен колкото и канадският френски...
Предполагам под "френски канадци" разбираш кебекуа (френско говорящи местни обитатели на Квебек), защото аз също съм френски канадец (граждажин на Републиката и в същото време поданник на Кралицата), но не се чувствам кебекуа (най-малката разлика е, че говорим различен френски език)
Какво ще кажеш за американските китове, които след като са се нахранили излизат от столовата с количества сандвичи достатъчни да се изхрани половин Кения и за да са сигурни, че няма да се обезводнят си наливат в чашокофите по 3 литра бира.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Chomsky »

analgin написа:защото аз също съм френски канадец...
Какво ще кажеш за американските китове, които след като са се нахранили излизат от столовата с количества сандвичи достатъчни да се изхрани половин Кения и за да са сигурни, че няма да се обезводнят си наливат в чашокофите по 3 литра бира.
Мисля, че е по-правилно да се каже, че си български канадец.
А в Куба няма от последните.
А чашокофите - харесва ми, че ги споменаваш - за мен са един от критериите за по-ниска социално-интелектуална класа на туристите, което веднага принизява и самия хотел в по-ниска класа.
Видях ги в един от не особено класните хотели и всички канадци имаха такива. Простолюдието иска да лочи алкохол в големи количества.
Но ще ти кажа, в хубавите хотели, където знаят за привичките на канадците не сервират напитки в нищо друго освен чаши. Дори заблуден някой да си занесе кофа, ще му откажат да му сипят в нея каквото и да било.
А за съвет за хубав хотел просто гледайте пътрвите 5 - 6 от този лист, прочетете кой какво казал, аз мога и лични впечатления за някои от тях да дам:
http://www.tripadvisor.ca/Hotels-g14727 ... otels.html"
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Куба - на почивка....

Мнение от ablood »

Ние пък на пук на цялата форумна снобария започнахме да ходим на 3-4 звездни, застаряващи кубински хотели. Откакто жената има много отпуска е по-добре да ходим 2 пъти годишно в скромен хотел, отколкото веднъж в престижен. Децата и без това не оценяват лукса ИЗОБЩО.

Другото е, че тази година ще поставим прецедент. До сега сме били туристи и винаги сме търсили нови, непознати хотели (вече 10-тина). Този март обаче ще повторим тук:

http://www.tripadvisor.ca/Hotel_Review- ... _Cuba.html

Беше впечатляващо изживяване. Мениджмънтът явно няма средства и връзки за реновация и вдигане на категорията, но правят чудеса с това, което имат. Старички сгради, пукнатини в мазилката, старомодни телевизори и толкова. Чисто, приветливо, с разкошен воден бар и... НЕВЕРОЯТНА АНИМАЦИЯ. Смях до скъсване на шоуто всякак вечер, чудесна (!!!) грижа да децата, чисти стаи със сейфове, голям/чист/вкусен бюфет... Този март (ваканцията на децата) петимата в 2 стаи ще ни струва тотал $3005. Какво повече да искам?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
lisamar
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Яну 14, 2015 10:18 pm

Re: Куба - на почивка....

Мнение от lisamar »

Отново за пушенето в : да, наистина пурите за част от културата на Куба. Но във всички други xoотели, в които съм била в Куба има създадени условия и за непушачите, а в Иберостар-Варадеро е пушилник отвсякъде, ...в последните години не се пуши на летището например.Не бих завела детето си отново там, pushe se dori v zakritiq bufet za zakuska ...
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Куба - на почивка....

Мнение от kiro »

lisamar написа:Отново за пушенето в : да, наистина пурите за част от културата на Куба. Но във всички други xoотели, в които съм била в Куба има създадени условия и за непушачите, а в Иберостар-Варадеро е пушилник отвсякъде, ...в последните години не се пуши на летището например.Не бих завела детето си отново там, pushe se dori v zakritiq bufet za zakuska ...

Пуши се мила, дори и на летището във Варадеро сега. Следващият път като отидеш на летището, попитай къде е новата им пушалня - гарантирам ти, че е нова и по-голяма от предишните. Няма кубински хотел, който да дискриминира пушачите - изключения са забраните в някои ол инклузив места за хранене. А ако искаш да предпазиш децата си от тютюна, стой си в Канада. Куба е страна, развила се някога около захарта и тютюна.
Bulgayrian
Публикувай отговор