Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

Слушай пумпи и няма да сгрешиш.
Моето мнение е, че френският език няма да ти донесе в бъдеще добра заплата и стабилни доходи. Заплата над 20-25$ само с френски се сещам за учителите или евентуално писарушки на държавна заплата. Друг е въпроса какъв и колко френски ще научиш в т.н. КОФИ.
В нормалните фирми които плащат добри заплати работният език е френски само по документи. Ориентирай се към английските училища и запиши езиков курс там (няма да чакаш) ако имаш професия която можеш да упражняваш тук и квалификацията ти е на ниво, ако не започни от начало и евентуално смени професията. Хубавите неща не стават бързо...
Успех!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Ето, ама не пише дали е на черно. :tmi:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =5&t=47640"
Бебето ще се радва на компанията на майка си всяка сряда и четвъртък. :rock: :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

Социалът е много правилно решение в някои ситуации. Също както патериците и подобни средства за помощ на недъгавите.

Не трябва да се присмиваме над умствените и физическите ограничения на хората.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

ablood написа:Социалът е много правилно решение в някои ситуации. Също както патериците и подобни средства за помощ на недъгавите.
Не трябва да се присмиваме над умствените и физическите ограничения на хората.
Що за аналогия - аз здрави хора с патерици не съм виждал. И никой не се присмива, освен за Ози, който все се чувства онеправдан. Иначе социала е предвиден и съществува с цел, но тя не би трябвало да е да го превръщаме в цел.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от scoubidou »

Малко прости сметки, идваме ние тука, жената бременна, не може да работи(и двамата без английски и със слаб френски). Почвам да работя на бяло за 9.5 на час, и така 2 месеца докато ми свършат парите. После ми дойде акъла в главата и минах на социал. Работа на черно вечер и уикенда - 50-60 часа на седмица, средно по 11-12 долара на час=600-700 долара на седмица чисто. Социала 1100 долара, детските на макс, заради кофи-то даваха по още 30-40 долара на седмица. Тотал - около 5 000 долара на месец с един работещ. Верно че беше зор, имах работна и училищна седмица от 80-90 часа, ама аз съм си така от край време. Минахме си през френския, английски, после по един колеж(там вече на стипендия) и сега ни спряха детските и получаваме по малко с двама работещи на пълен работен ден. Равносметката е нормален живот през времето нужно за да научим езици и получим местно образование, и докато бебето ни порастне за да може да ходи на градина. Два пъти сме си ходили до България, един път до Куба (това докато бяхме на социал) и имахме спестени пари в банката (в сейф разбира се). Сега си плащам данъците и това помага на другите, които идват след мен. Кофти е че се възползват прфесионалните социалджии, ама те са от местните, тях не можеш да ги барнеш с пръст. От познатите ми има доста хора минали по моя път, но някой който се е задържал на социал за по-дълго време не познавам.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

Сега разбирам: явно е и въпрос на разбирания за "нормален живот": ако очакванията са 5000 на месец въпроса е съвсем друг.
Как е възможно да работиш на бяло за 9.50 и на черно за 11.50 ??? Да не говорим за часовете: на бяло за 40 на седмица, на черно стават 55 ? Е по-объркани сметки никога не бях виждал.....

Аз го виждам по друг начин: жената на работа, за да си "заработи" майчинските след раждането, бащата също, по същата причина. Учене парт тайм заради езика и стипендия. Е няма да са 5000 на месец, но не е и необходимо.
Освен това или живота е поскъпнал ужасно много, сравнено с моето идване или аз съм имал много по-скромни очаквания през първата година на имиграцията си в Канада
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Търся си работа

Мнение от IRA »

Пумпи, живота е поскъпнал направо двойно.Преди 12 долара за начоло не беше толкова зле, сега за същия живот ти трябват по 20 на час.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от scoubidou »

pumpy написа:Сега разбирам: явно е и въпрос на разбирания за "нормален живот": ако очакванията са 5000 на месец въпроса е съвсем друг.
Как е възможно да работиш на бяло за 9.50 и на черно за 11.50 ??? Да не говорим за часовете: на бяло за 40 на седмица, на черно стават 55 ? Е по-объркани сметки никога не бях виждал.....

Аз го виждам по друг начин: жената на работа, за да си "заработи" майчинските след раждането, бащата също, по същата причина. Учене парт тайм заради езика и стипендия. Е няма да са 5000 на месец, но не е и необходимо.
Освен това или живота е поскъпнал ужасно много, сравнено с моето идване или аз съм имал много по-скромни очаквания през първата година на имиграцията си в Канада
То това беше преди 7 години, и работа нямаше много тогава, даже при оная надута патка с агенцията, дето работят само черни нямаше работа. А пък за сметките, не забравяй че добавяме 1100 долара+ 240 за това че учиш от социала. Не можем всички да сме зъболекари, един деп или аес дават 20-21 долара на час в началото.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

scoubidou написа:даже при оная надута патка с агенцията, дето работят само черни нямаше работа.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Там винаги е имало недостиг за бели хора. Даже и за най-утрепаните чернилки редовно се намираше работа, а белите я използваха за трамплин и продължаваха.

Представям си колко си зле за да те отрежат от агенция за черни хамали. :lol:

Нищо. Патерицата ти е послужила на тебе.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от scoubidou »

ablood написа:
scoubidou написа:даже при оная надута патка с агенцията, дето работят само черни нямаше работа.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Там винаги е имало недостиг за бели хора. Даже и за най-утрепаните чернилки редовно се намираше работа, а белите я използваха за трамплин и продължаваха.

Представям си колко си зле за да те отрежат от агенция за черни хамали. :lol:

Нищо. Патерицата ти е послужила на тебе.
Много интересно, като споменах "надута патка", това веднага ти навя асосиации за някого когото познаваш, но сигурно не говорим за една и съща личност. :rofl:
Признавам си, че в началото като чувах подобни обвинения, това ме караше да се чувствам малко виновен. После се запознах по неволя с един българин(купих си печка и не исках да рискувам да я инсталирам сам), който дойде да свърши тая работа. Не се познавахме лично, и оня не спря през цялото време, плюеше против социалажиите, как крадяли от държавата, от данъците му и т.н., а пък на мене ми идеше да потъна в земята от срам. Като свърши му поисках фактура за да му платя, а той като почна да суче, ама що да сме пълнели гушите на ония от данъчното, те само си клатели краката, а пък той се блъскал по цял ден. Платих му кеш, и оттогава, като чуя някой многознайкло да приказва срещу социала просто му тегля една на ум и не му обръщам внимание.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

scoubidou написа:Като свърши му поисках фактура за да му платя, а той като почна да суче, ама що да сме пълнели гушите на ония от данъчното, те само си клатели краката, а пък той се блъскал по цял ден. Платих му кеш, и оттогава, като чуя някой многознайкло да приказва срещу социала просто му тегля една на ум и не му обръщам внимание.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

scoubidou написа:като споменах "надута патка", това веднага ти навя асосиации за някого когото познаваш
Нали?
Има десетки българки, кото са работили в монреалски агенции за черни хамали, но само еднна от тях не се отнася с необходимото уважение към "недооценени" сънародници, търсещи работа на черно в агенция. :D
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от scoubidou »

ablood написа:
scoubidou написа:като споменах "надута патка", това веднага ти навя асосиации за някого когото познаваш
Нали?
Има десетки българки, кото са работили в монреалски агенции за черни хамали, но само еднна от тях не се отнася с необходимото уважение към "недооценени" сънародници, търсещи работа на черно в агенция. :D
Преместих си го от единия крачол в другия, май не си разбрал, ако съм написал нещо, то е за да покажа моя опит, не да се разправям с форумните клоуни. Аз, поради факта че не съм завършил френската гимназия, си избрах този път, от познатите ми, които знаеха приличен френски, повечето отидоха директно да учат нещо, и си взимаха стипендия, това е още по-добър вариант. Всеки си преценява за него си.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

Май е време да заключите темата, че става напечено.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Търся си работа

Мнение от kiro »

scoubidou написа:Малко прости сметки, идваме ние тука, жената бременна, не може да работи(и двамата без английски и със слаб френски). Почвам да работя на бяло за 9.5 на час, и така 2 месеца докато ми свършат парите. После ми дойде акъла в главата и минах на социал. Работа на черно вечер и уикенда - 50-60 часа на седмица, средно по 11-12 долара на час=600-700 долара на седмица чисто. Социала 1100 долара, детските на макс, заради кофи-то даваха по още 30-40 долара на седмица. Тотал - около 5 000 долара на месец с един работещ. Верно че беше зор, имах работна и училищна седмица от 80-90 часа, ама аз съм си така от край време. Минахме си през френския, английски, после по един колеж(там вече на стипендия) и сега ни спряха детските и получаваме по малко с двама работещи на пълен работен ден. Равносметката е нормален живот през времето нужно за да научим езици и получим местно образование, и докато бебето ни порастне за да може да ходи на градина. Два пъти сме си ходили до България, един път до Куба (това докато бяхме на социал) и имахме спестени пари в банката (в сейф разбира се). Сега си плащам данъците и това помага на другите, които идват след мен. Кофти е че се възползват прфесионалните социалджии, ама те са от местните, тях не можеш да ги барнеш с пръст. От познатите ми има доста хора минали по моя път, но някой който се е задържал на социал за по-дълго време не познавам.
scoubidou, дай моля те пример какъв тип е тази работа на черно за 60 часа седмично. Не се заяждам, интересно ми е.
Bulgayrian
Публикувай отговор