Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Търся си работа

Мнение от Godis »

Никога няма да мога да разбера идеята за работа на черно...хора всякакви обаче
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Търся си работа

Мнение от J&V »

Идеята е да се вземат пари от правителството, под формата на социална помощ за бедни (т.нар. ''цоциал'') и в същото време да се генерират доходи в плюс, без да се плащат данъци върху тях. Аз също не одобрявам това цоцане на хазната, в която другите съвестно внасят, понасяйки данъчната тежест, но ...... ние сме си свикнали така в нашата мила родина...... То голямо геройство да ''излъжеш'' системата....
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Търся си работа

Мнение от J&V »

Идеята е да се вземат пари от правителството, под формата на социална помощ за бедни (т.нар. ''цоциал'') и в същото време да се генерират доходи в плюс, без да се плащат данъци върху тях. Аз също не одобрявам това цоцане на хазната, в която другите съвестно внасят, понасяйки данъчната тежест, но ...... ние сме си свикнали така в нашата мила родина...... То голямо геройство да ''излъжеш'' системата....
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Търся си работа

Мнение от Godis »

У верно...социал + доп.доходи.
Не се бях сетил за социала.
Тогава логическия въпрос е - като може да бачкаш, що взимаш социал и бачкаш на черно а не минеш на бяло ?

Крайна нужда ?

Единствения може би отговор би бил - учене full time + социал + работа на черно щото имаш 2 деца.

Но в този случай би трябвало да взимащ помощи за децата + евентуално заем/стипендия

Знам ли?
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от zigi »

Godis написа:...Тогава логическия въпрос е - като може да бачкаш, що взимаш социал и бачкаш на черно а не минеш на бяло ?...
Защо ли? Ами смятай. 4 седмици по 40 часа по 10$ на час кеш = 1600$ чисти + 550 (или колкото е там социала) = 2150$. Сети се някой новопристигал какво точно трябва да работи и за колко на час, за да взима след данъците чисти 2150. Това е заплата от около 19-20$ а час на бяло, за да вземеш толкова чисти накрая. Съвсем груба сметка, разбира се. За мен не е странно защо го правят хората, а защо го превръщат в дългогодишен начин на живот.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

zigi написа: а защо го превръщат в дългогодишен начин на живот.
Защото такива са им възможностите. Просто не могат да се надскочат. А и трябва да има все пак някой да ни учи колко това било на далавера. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:
zigi написа: а защо го превръщат в дългогодишен начин на живот.
Защото такива са им възможностите. Просто не могат да се надскочат. А и трябва да има все пак някой да ни учи колко това било на далавера. :lol:
Не учат вас - надскочилите себе си, учат тези, които не могат да се надскочат. Не го ли разбра най-после?! :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Да, да учат!...Закопават ги! |-)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:Да, да учат!...Закопават ги! |-)
Ами така ти се дава възможност да осмислиш живота си и да растеш в собствените си очи като ги откопаваш. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:...... учат тези, които не могат да се надскочат. .....)
Това е много жалко твърдение.
Да не говорим, че работа на черно за 40 часа на седмица не съм видял. Аз лично работата на черно не я разбирам, защото гледам от другата страна на уравнението: "цоциал" за 600 кинта на месец, делен на 168 работни часа на седмица е около 3.60 повече на час, ако и когато работиш на бяло. НЕ вярвам, че това може да е причина да се "самозакопаваш" за живот и делавера.
Разбира се има и разни изключение, когато работата на черно е необходимост и временна мярка, но тези индивиди обикновенно рано или късно започват работа, където си изплащат вересиите достатъчно пъти, за да ги оправдая. НЕ че от мен зависи и има значение кой и какво прави - всеки си има глава на раменете и не дължи никому обяснения и оправдания - това е свободна страна ;)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от grozdan »

Едно не разбирам - защо ще се 'дигне некой си да мине процедури за skilled worker и доброволно ще кисне на социал? Ако ти се налага - ОК, нема проблеми, затова го има. Като начин на живот обаче ...
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Търся си работа

Мнение от roumensp »

grozdan написа:Едно не разбирам - защо ще се 'дигне некой си да мине процедури за skilled worker и доброволно ще кисне на социал? Ако ти се налага - ОК, нема проблеми, затова го има. Като начин на живот обаче ...
Вероятно всеки е започнал с оправданието, че му се налага и ще е само времмено и после се е оставил по течението.
Всички пишете за "професионални социалкаджии", ама някой познава ли наистина такива или това са предимно "urban legends" ?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:... НЕ че от мен зависи и има значение кой и какво прави - всеки си има глава на раменете и не дължи никому обяснения и оправдания - това е свободна страна ;)
Е те това е, нищо повече не може да се добави. :)
А който не може да подтисне вътрешния си порив за честност и почтеност, има възможност да донесе до съответните органи за своя познат-социаладжия и черноработник и така да даде своя принос за да се поправи тази въпиюща несправедливост. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Търся си работа

Мнение от Godis »

zigi написа:
Godis написа:...Тогава логическия въпрос е - като може да бачкаш, що взимаш социал и бачкаш на черно а не минеш на бяло ?...
Защо ли? Ами смятай. 4 седмици по 40 часа по 10$ на час кеш = 1600$ чисти + 550 (или колкото е там социала) = 2150$. Сети се някой новопристигал какво точно трябва да работи и за колко на час, за да взима след данъците чисти 2150. Това е заплата от около 19-20$ а час на бяло, за да вземеш толкова чисти накрая. Съвсем груба сметка, разбира се. За мен не е странно защо го правят хората, а защо го превръщат в дългогодишен начин на живот.
10$ на черно кеш = 13$ на бяло (30% данъци) а не 20$. 100% не би трябвало да е пробем да си намериш такава работа.
+ полагане на основите за следващото стъпало

Всички сме били в даден момент новопристигнали и знаем какво е, никога не ми е минавала идея за социал.
Почнах на 12$ на -20 -30, 8 часа на ден навън, но знаех че отнякъде трябва да се тръгне. Работих 1 година, шитнаха ме, излязох в безработица, използвах времето да се самообуча в това което се търсеше на пазара, и сега съм там където си бях представял. Социала и работата на черно само губи времето, за съжаление тиа който го правят ще го усетят, но ще са си загубили 1-2 години.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Търся си работа

Мнение от Godis »

roumensp написа:
grozdan написа:Едно не разбирам - защо ще се 'дигне некой си да мине процедури за skilled worker и доброволно ще кисне на социал? Ако ти се налага - ОК, нема проблеми, затова го има. Като начин на живот обаче ...
Вероятно всеки е започнал с оправданието, че му се налага и ще е само времмено и после се е оставил по течението.
Всички пишете за "професионални социалкаджии", ама някой познава ли наистина такива или това са предимно "urban legends" ?
Не съм чувал за българи професионалисти, обаче за местни да. "Доколкото съм чувал" в резерватите също е доста широко разпространено.
В Квебек даже си имат и ТВ сериал, май беше "Les Bougon", нещо като фамилен вариант на наш Бай Ганьо.
Публикувай отговор