Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от eva-vet-eva »

При нас ( Ветеринарния ордер), обявите за лекари са само в резервираните за активни членове(баси, как гадно звучи) секции на сайтовете на професионалните организации(имаме 2-3 в Квебек), т.е. достъп само за платилите членството. За техници има и другаде. Та не може да е много по-различно за другите професионални организации. Бистра мисля, беше посочила нещо подобно за архитектите, та проверявайте за обяви и на такива места ( за разните членове,де ;) ).
Хубав ден и дано Дядо Коледа донесе хубава работа на търсещите!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

Analgin, когато не получаваш никакви облаги за свършена услуга, или дори рискуваш да загубиш такива, това е алтруизъм. Когато имаш облаги, независимо дали е заплата, комисионна, благодарности от шефа и т.н., то това вече е белег за личен интерес. И тогава нещата се свеждат просто до отношения търговец (доставчик на услуга) - клиент. И клиентът може да остане доволен от получената услуга, но може и да не е.
В случая с ИФФ, той се е почувствал подведен или излъган, а също и недоволен от личното отношение към него на доставчика на услугата. И си го казва. От други хора пък съм чувал само суперлативи за същия търговец т.е. за жената на Блъда. Винаги е имало и ще има и доволни, и недоволни клиенти. Къде е тук драматизма? Не може да си вярваме, че всички ще са доволни и щастливи от предлаганата им услуга.

Та ако гледаме от друга гледна точка, как бихме нарекли това да излъжеш човек в нужда за да получиш облаги?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

agent Ozo написа:Analgin, когато не получаваш никакви облаги за свършена услуга, или дори рискуваш да загубиш такива, това е алтруизъм. Когато имаш облаги, независимо дали е заплата, комисионна, благодарности от шефа и т.н., то това вече е белег за личен интерес. И тогава нещата се свеждат просто до отношения търговец (доставчик на услуга) - клиент. И клиентът може да остане доволен от получената услуга, но може и да не е.
В случая с ИФФ, той се е почувствал подведен или излъган, а също и недоволен от личното отношение към него на доставчика на услугата. И си го казва. От други хора пък съм чувал само суперлативи за същия търговец т.е. за жената на Блъда. Винаги е имало и ще има и доволни, и недоволни клиенти. Къде е тук драматизма? Не може да си вярваме, че всички ще са доволни и щастливи от предлаганата им услуга.

Та ако гледаме от друга гледна точка, как бихме нарекли това да излъжеш човек в нужда за да получиш облаги?
Този "човек в нужда'' не е малко дете и е могъл да пресметне риска който съществува във всяко едно трудово правно отношение.
Вече писах,че вие уелферите сте болни хора и се нуждаете от помощ (еднопосочен билет за България или психиатър който да почисти дребнавите сметки които се въртят във вашите глави).
По нищо не се различавате от тези в България които закачат парелни радиатори на вече "пломбираните" за да се топлят за сметка на глупаците от входа.
Мислите се за много умни, но не сте.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от klisurov »

analgin написа:Клисуров, ще се опитам да помогна:
...
Успех!
Благодаря!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

analgin написа:
agent Ozo написа:Та ако гледаме от друга гледна точка, как бихме нарекли това да излъжеш човек в нужда за да получиш облаги?
Този "човек в нужда'' не е малко дете и е могъл да пресметне риска който съществува във всяко едно трудово правно отношение.
Така нека да е. Само че това важи и за двете страни, участнички в това "трудово правно отношение". :)
Вече писах,че вие уелферите сте болни хора и се нуждаете от помощ...
Именно де, ние затова си я и получаваме, защото се нуждаем от нея. Проблемът е, че не всички са съгласни с това, че сме нуждаещи се. Но пък хубавото е, че не от тях зависи получаването на помощите. :)
По нищо не се различавате от тези в България които закачат парелни радиатори на вече "пломбираните" за да се топлят за сметка на глупаците от входа.
Тцъ, тук не позна. Тези с паралелните радиатори са от паралийте, които са свикнали да прецакват ката ден клиенти, съдружници, държавата и кой ли още не, та какво остава за глупаците от входа на блока. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

agent Ozo написа:Именно де, ние затова си я и получаваме, защото се нуждаем от нея. Проблемът е, че не всички са съгласни с това, че сме нуждаещи се. Но пък хубавото е, че не от тях зависи получаването на помощите. :)
Просякът си е просяк защото е мързелив, и постоянно живее в страх какво ще стане ако престанат да му похвърлят подаяния. Той миреше неприятно и всеки се стреми да го заобиколи ...
Изображение
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

agent Ozo написа:
analgin написа:
agent Ozo написа:
По нищо не се различавате от тези в България които закачат парелни радиатори на вече "пломбираните" за да се топлят за сметка на глупаците от входа.
Тцъ, тук не позна. Тези с паралелните радиатори са от паралийте, които са свикнали да прецакват ката ден клиенти, съдружници, държавата и кой ли още не, та какво остава за глупаците от входа на блока. :)
За това говорим, че и вие сте такива нищо, че на теб не ти изнася и отказваш да се припознаеш, че си в тази категория.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

От всичко казано, Аналгин, се разбира ти какво мислиш за просяците и всичко останало, а не каква е истината. Просто, от самолюбие, самоувереност или нещо подобно, не можеш да допуснеш мисълта, че истината може да е и друга. :)
Ти може и да миришеш приятно, и пак да те заобикалят отдалеч хората. А може и да е обратното. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Айде пак се стигна до лични нападки. По това си личи че форума си е нашенски ;)
Доста пишещи превърнаха темата от "Търся си работа" в "Търся си социала" :)
Имаше един конкретен съвет към питащия на първа страница, ама той не го хареса че било на бяло. Оттам нататък стана динамично.......... :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Търся си работа

Мнение от newcomer »

[Пускаш на търсене в старите ми мнения и ще намериш, а по въпроса с агенцийте, мисля че е ясно, свястна работа рядко излиза от там. Поне от тия, в една от които работеше жена му на Аблуда. Това са агенции, които осигуряват работници за разтоварване на контейнери, като получаваш стока един, два пъти седмично, не си струва да плащаш на собствени работиници, и тогава вземаш от агенция. Аз лично не мога да се оплача чак толкова от нея, тя ме пращаше където имаше работа, ама като разтоварим контейнерите и на другия ден сме същите хора, висим в офиса и чакаме работа. Ако имаше работа за другия ден винаги съм бил от тези, които ги викат пак. Тя мене ме подведе само за едно нещо, аз имах друга работа, обаче беше доста далече. Като и се обадих, ми каза че има работа за постоянен пост, после като се хванах на хорото, ми каза че то при тях е така, въртят те по складовете. Ама беше вече късно, бях си оставил другата работа. Тя просто гледаше да те задържи 3 месеца, за да си вземе комисионната. Агенциите които са за специализирани кадри са съвсем друго нещо, за техници, инженери да кажем. Колкото за характера на булята...по-добре да не разлайвам кучетата, той Аблуда е достатъчно наказан че трябва да живее с нея :lol:*]

абе блъде,тая твоята жена що всички я плюят.чак такъв звяр ли е.
няма ли един две добри думи да каже за нея
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Като видиш кои я плюят - Иффигения и скубиду, направо да ти се издигне в очите! :rock: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Търся си работа

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Като видиш кои я плюят - Иффигения и скубиду, направо да ти се издигне в очите! :rock: :D
е добре де ,как поне не се намери един да я похвали.
а всички казват,че момето е много зле,каквото и да означава това
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Бате, българите не са свикнали да са доволни. Нещо повече, не са свикнали да са благодарни. Не си ли го разбрал вече? Айде, намери си друга тема за чесане на пръстите!
Например, къде ще ходиш по Коледа?
И без това, надали ще дойдеш в Канада, еле пък да си търсиш работа и то чрез агенция.|(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от scoubidou »

Bistra написа:
scoubidou написа:Недей така, който не е бил на социал е чист като момина сълза, и акото му мирише на рози :lol:
Искаш екстракт за лично ползване ли? :rock: :rofl:
Недей моля те, от темата с ония непрани прашки още проветряваме форума и няма измирисване :puke:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

newcomer написа:абе блъде,тая твоята жена що всички я плюят.чак такъв звяр ли е.
няма ли един две добри думи да каже за нея
newcomer написа:
Bistra написа:Като видиш кои я плюят - Иффигения и скубиду, направо да ти се издигне в очите! :rock: :D
е добре де ,как поне не се намери един да я похвали.
а всички казват,че момето е много зле,каквото и да означава това
Батка, превключваш от тролене към хейтване. Нито форумът, ното българите в Канада се състоят от Ифф и Скубиду.

При това май нарочно постваш цитат от съфорумник в игнор-листа ми, та да ми го навреш в очите. Имам лек за това, ако продължаваш.

Недооцененият Ифф го игнорнах, защото системно лъжеше за неща, които много добре знае, че са неверни. Подвела го била, че ще го назначат на постоянна работа?!? Тя ли те е издънила пред агента бе? Да оправдаваш собствената си некомпетентност с момичето от рецепцията е мизерия. Тя не само, че не е "взимала комисионна", ами дори многократно съм чувал фразата "тази работа не е за теб" от някои от стотиците обаждания, които получаваше на личния си телефон, докато все още постваше обяви във форума на добра воля. След като Ифф я оповръща тя категорично отказа на шефа си да се занимава повече със сънародници и започна да поства само негови цитати с негов телефон. И до днес понякога го прави като услуга, макар, че вече не работи за него.

Благодарение на сънародника Ифф тя спря да поства оферти за постоянна работа (правеше го редовно и съвсем безвъзмездно). Сега работи в сериозна пертолна фирма с хиляди служители, но се страхува да назначава сънародници, освен, ако са изключително обещаващи (евала на главната счетоводителка).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор