Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

ablood написа:Отиваш в агенция за запознанства.

Излизаш на вечеря с момиче. Не ти се обажда повече.

Следващата седмица ти намират друга овца. Тя казва, че отива до тоалетната и изчезва през задната врата на ресторанта.

На "надутата патка" от скапаната агенция и казваш, че ако не ти намерят читаво момиче, което да се ожени за теб, да не те търсят повече.

Продължаваш още 1-5 години на онанизъм, докато задобрееш и се ориентираш в сексуалния живот. После или сваляш критериите, или сключваш брак по сметка.
Отивъш в агенция за запознанства, излизаш на вечеря с момиче, в леглото се оказва че е травестит, не стига че те минава, ама и не ти се обажда, щото не искал постоянна връзка. Така че, умната с агенцийте. :rofl: :rofl: Моят съвет е, настрана от всякакви такива.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

IFF написа:........ Така че, умната с агенцийте. :rofl: :rofl: Моят съвет е, настрана от всякакви такива.
Сега остава и да обясниш защо. В противен случай написаното от теб е нищо повече от злобеене към Блъда.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

fighter написа:
IFF написа:........ Така че, умната с агенцийте. :rofl: :rofl: Моят съвет е, настрана от всякакви такива.
Сега остава и да обясниш защо. В противен случай написаното от теб е нищо повече от злобеене към Блъда.
П
Последно промяна от IFF на Нед Ное 30, 2014 5:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Значи все пак агенцията ти е осигурявала работа за известно време. После се е случило нещо неприятно и ти си им теглил една майна и си си намерил по-хубава работа. Всяко зло за добро.
Аз за пръв път работих чрез такава агенция и не ми хареса. Всички с които работих бяха алкохолици, пропаднали и малоумни. Затова и не отидох втори път. НО видях че има краен вариант, именно да работиш ден за ден чрез такава агенция, все пак аз нося отговорност за семейството си.
Тъй че тва генерализиране "по-далече от агенциите" е малко грешно според мен. Ако много я закъса човек, именно там може де ключът към оцеляването.
Ама както обичам да казвам, всичко е въпрос на наш избор. В Канада хората имат избор.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

Преди време четох за софтуер, който „ пресява “ CV-та - предполагам по ключови думи или е по-сложен алгоритъм. Доколкото разбрах идеята, когато за една позиция се получат примерно 500 CV-та, с този софтуер се пресяват до примерно 50. След това само тези 50 се разглеждат. Малко е странна идеята, да кандидатстваш за позиция и някаква програма да ти отхвърли кандидатурата. Не ми остана време, да се разровя за подробности, но мисля скоро да го направя.

P.S. Муха, тя Бистра не хапела, ама видя ли в горното видео, какви други работи правела !?
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Domino, от колко време си в Канада?
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Търся си работа

Мнение от NightMartini »

domino написа:Преди време четох за софтуер, който „ пресява “ CV-та - предполагам по ключови думи или е по-сложен алгоритъм. Доколкото разбрах идеята, когато за една позиция се получат примерно 500 CV-та, с този софтуер се пресяват до примерно 50. След това само тези 50 се разглеждат. Малко е странна идеята, да кандидатстваш за позиция и някаква програма да ти отхвърли кандидатурата. Не ми остана време, да се разровя за подробности, но мисля скоро да го направя.

P.S. Муха, тя Бистра не хапела, ама видя ли в горното видео, какви други работи правела !?
Прав си.
Adecco за пример използват такъв софтуер, защото имат база данни и търсенето става по-лесно и бързо.
Можеш да търсиш определен текст или да задаваш определени критерии.
Доколкото знам има значение в какъв формат е твоето СВ - word или pdf, но тази част не мога да потвърдя.
Ако съм прав по-добрия вариант за СВ е формат word, за да остане в базата данни.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от klisurov »

NightMartini написа:
domino написа:Преди време четох за софтуер, който „ пресява “ CV-та ...
Прав си.
Adecco за пример използват такъв софтуер, защото имат база данни и търсенето става по-лесно и бързо.
Можеш да търсиш определен текст или да задаваш определени критерии.
Доколкото знам има значение в какъв формат е твоето СВ - word или pdf, но тази част не мога да потвърдя.
Ако съм прав по-добрия вариант за СВ е формат word, за да остане в базата данни.
До сега всички агенции са ми искали CV в word формат.

Агенциите ровят не само в своите бази данни, но и в доста сайтове за търсене/предлагане на работа.
По два от проектите агенциите ме контактнаха първи, след като са ме намерили на различни сайтове.
Многократно агенции, където никога не съм пращаш CV, са ми губили времето, защото им се налагало да си усревременят базата. Явно и те са ме открили на някой сайт.

Не веднъж са ми казвали, че в Канада всичко се получава, просто трябва време.
Струва ми се, че времето е необходимо, за да ти дойде редът.

Блъда може и да е прав, че като започнеш работа в някоя "хамалска" агенция, имаш шанс да те забележат и да се издигнеш.
Само че, трудно докато метам контейнерите някой ще забележи пръстена и ще ме цани за Engeneer in Training... отдавна спрях да вярвам във Феята на Зъбчетата.
Как пък толкоз време, докато се мотмм като техник из IBM и AirCanada, никой не го забелЕза.
Старта на Surviver Job би бил от полза, ако мерака ми бе да стана Homme à tout faire.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

fighter написа:Domino, от колко време си в Канада?
Скоро ще стане година fighter. Предполагам вие сте от доста по-отдавна?

За софтуера, останах с впечатление, че е нещо доста по-сложно от търсене на ключови фрази в база данни от CV-та. По-скоро, нещо като анализ на цялата информация в CV-то и сравнение с другите CV-та. Затова и ми стана интересно. Но е възможно и да греша.

Linkedin също е доста удобен за търсене на работа.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

domino написа:
fighter написа:Domino, от колко време си в Канада?
Скоро ще стане година fighter. Предполагам вие сте от доста по-отдавна?

За софтуера, останах с впечатление, че е нещо доста по-сложно от търсене на ключови фрази в база данни от CV-та. По-скоро, нещо като анализ на цялата информация в CV-то и сравнение с другите CV-та. Затова и ми стана интересно. Но е възможно и да греша.

Linkedin също е доста удобен за търсене на работа.
Джоб маркета е скрит на 75%. За едно резюме са най-важни първите 15-30 секунди, няма ли за какво да се хване HR-a, отива в коша. Чувал съм за фирми, които използват такива софтуери и не се учудвам. Така че е много важно в резюмето ти да присъстват думички от обявата за работа.

В Канада сме от две години и половина.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

fighter написа:
domino написа:
fighter написа:Domino, от колко време си в Канада?
Скоро ще стане година fighter. Предполагам вие сте от доста по-отдавна?

За софтуера, останах с впечатление, че е нещо доста по-сложно от търсене на ключови фрази в база данни от CV-та. По-скоро, нещо като анализ на цялата информация в CV-то и сравнение с другите CV-та. Затова и ми стана интересно. Но е възможно и да греша.

Linkedin също е доста удобен за търсене на работа.
Джоб маркета е скрит на 75%. За едно резюме са най-важни първите 15-30 секунди, няма ли за какво да се хване HR-a, отива в коша. Чувал съм за фирми, които използват такива софтуери и не се учудвам. Така че е много важно в резюмето ти да присъстват думички от обявата за работа.

В Канада сме от две години и половина.
Точно! Затова от обяви е най-трудно да се намери работа. Във връзка със споменатите 15-30 секунди, леко се учудих като разбрах, че последните години обемът на Cover Letter-a много се е съкратил. Някой говорят дори за 2-3 изречения. Явно вече никой няма време да чете и дълги Cover Letter-и. :)

Успех и в бъдеще faither! Разбирам, че за това кратко време сте постигнали много.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

fighter написа:Джоб маркета е скрит на 75%.
Напълно разбираемо. Когато се освободи важен пост , работодателят винаги предпочита да повиши някой доказан, познат работник, отколкото да чете изфабрикувани резюмета. План Б - моли служителите да му доведат някого за когото могат да гарантират (не наше момче в нужда, а доказан капацитет). Ако и това не помогне се почват интервюта с непознати от улицата. Гадното в този случай е, че твърде късно разбираш защо кандидатът е уволнен от предишната си работа
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся си работа

Мнение от myhata II »

IFF написа:
fighter написа:
IFF написа:........ Така че, умната с агенцийте. :rofl: :rofl: Моят съвет е, настрана от всякакви такива.
Сега остава и да обясниш защо. В противен случай написаното от теб е нищо повече от злобеене към Блъда.
Пускаш на търсене в старите ми мнения и ще намериш, а по въпроса с агенцийте, мисля че е ясно, свястна работа рядко излиза от там. Поне от тия, в една от които работеше жена му на Аблуда. Това са агенции, които осигуряват работници за разтоварване на контейнери, като получаваш стока един, два пъти седмично, не си струва да плащаш на собствени работиници, и тогава вземаш от агенция. Аз лично не мога да се оплача чак толкова от нея, тя ме пращаше където имаше работа, ама като разтоварим контейнерите и на другия ден сме същите хора, висим в офиса и чакаме работа. Ако имаше работа за другия ден винаги съм бил от тези, които ги викат пак. Тя мене ме подведе само за едно нещо, аз имах друга работа, обаче беше доста далече. Като и се обадих, ми каза че има работа за постоянен пост, после като се хванах на хорото, ми каза че то при тях е така, въртят те по складовете. Ама беше вече късно, бях си оставил другата работа. Тя просто гледаше да те задържи 3 месеца, за да си вземе комисионната. Агенциите които са за специализирани кадри са съвсем друго нещо, за техници, инженери да кажем. Колкото за характера на булята...по-добре да не разлайвам кучетата, той Аблуда е достатъчно наказан че трябва да живее с нея :lol:
Значи твоя съвет Ифф, аз го разбирам така !

1.Не си губете времето със скапани агенции за просташки работи, защото те не само че НЕ помагат, а ми те бутат по надолу !
2. Не се занимавай със съграждани от България, както и е моя горчив опит от рода на :
"ножове в гърба" и безкористни кариеристи готови да минат през теб за ПАРИ !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

klisurov написа: Не веднъж са ми казвали, че в Канада всичко се получава, просто трябва време.
Струва ми се, че времето е необходимо, за да ти дойде редът.
.....
Как пък толкоз време, докато се мотмм като техник из IBM и AirCanada, никой не го забелЕза....
Клисуров, ще се опитам да помогна:
1) мисля, че си се насочил в грешна посока защото IBM и AirCanada са компании които наемат хора за краткосрочни проети и там ако няма кой да те посочи ще е доста трудно
2) мисля, че е време да решиш дали искаш да си техник или мадши инж.
3) заплатите който искаш да получаваш са твърде ниски за квалификацията и опита който имаш. Предполагам, че това е причината след или без интервю да не бъдеш нает. Тук не е България и опитите ти за дъмпинг на часовата ставката неможе да бъде приета от отговорните работодатели.
4) CV изпратено до агенция има около 10% шанс да проработи, ще ти се наложи да си направиш списък с евентуалните работодатели които трябва да посетиш лично (досадна работа среща с любезни, но злобни секртарки ... трябва да се свърши)
5) Ако мислиш, че все още си в час с автоматизацията се насочи към фирмите от химическата и фармацевтичната промишленост ( в Монреал са доста) заплатите за техник там започват от 35 - 37$/h и нагоре.

Успех!
Последно промяна от analgin на Нед Ное 30, 2014 9:39 am, променено общо 1 път.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

IFF написа: Пускаш на търсене в старите ми мнения и ще намериш, а по въпроса с агенцийте, мисля че е ясно, свястна работа рядко излиза от там. Поне от тия, в една от които работеше жена му на Аблуда. Това са агенции, които осигуряват работници за разтоварване на контейнери, като получаваш стока един, два пъти седмично, не си струва да плащаш на собствени работиници, и тогава вземаш от агенция. Аз лично не мога да се оплача чак толкова от нея, тя ме пращаше където имаше работа, ама като разтоварим контейнерите и на другия ден сме същите хора, висим в офиса и чакаме работа. Ако имаше работа за другия ден винаги съм бил от тези, които ги викат пак. Тя мене ме подведе само за едно нещо, аз имах друга работа, обаче беше доста далече. Като и се обадих, ми каза че има работа за постоянен пост, после като се хванах на хорото, ми каза че то при тях е така, въртят те по складовете. Ама беше вече късно, бях си оставил другата работа. Тя просто гледаше да те задържи 3 месеца, за да си вземе комисионната. Агенциите които са за специализирани кадри са съвсем друго нещо, за техници, инженери да кажем. Колкото за характера на булята...по-добре да не разлайвам кучетата, той Аблуда е достатъчно наказан че трябва да живее с нея :lol:
Tи си типичният вечно недоволен и неблагодарен българин, за който поговорката "Няма ненаказано добро" е в сила 100% ... Когато си бил в нужда жената ти е помогнала с каквото е могла. Без да е била задължена да го направи предложила ти е някаква работа, без да ти слага пистолет на главата ти си приел, хранил си семейството (благодарение на нея), а сега я плюеш ....
Публикувай отговор