Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Търся си работа

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Бате, българите не са свикнали да са доволни. Нещо повече, не са свикнали да са благодарни. Не си ли го разбрал вече? Айде, намери си друга тема за чесане на пръстите!
Например, къде ще ходиш по Коледа?
И без това, надали ще дойдеш в Канада, еле пък да си търсиш работа и то чрез агенция.|(

то след тази реклама даже и да умирам от глад едва ли бих опрял до услугата на тази агенция
няква си кифла да се бъзика с мен.
айде въз от тука ве
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Добре, батка, можеш да си спестиш епитетите! С теб или без теб тя гладна няма да остане. :)
Не падай на нивото на посочените от мен, че те са задминали дори пробитото дъно! ;)
Весели празници ти желая! :f:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от yahoo »

ablood написа:Ифф я оповръща тя категорично отказа на шефа си да се занимава повече със сънародници.
Значи имало и други които да са стигнали по трудния начин до подобно заключение. И аз преди се чудех защо съдружника ми не само че избягва да назначава българи на работа, но дори избягва и да продава наши продукти на българи. Изглежда главоболието от такова мероприятие не си струва усилието заради малкото нормални изключения. Мога само да съжалявам че е така.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

yahoo написа:
ablood написа:Ифф я оповръща тя категорично отказа на шефа си да се занимава повече със сънародници.
Значи имало и други които да са стигнали по трудния начин до подобно заключение. И аз преди се чудех защо съдружника ми не само че избягва да назначава българи на работа, но дори избягва и да продава наши продукти на българи. Изглежда главоболието от такова мероприятие не си струва усилието заради малкото нормални изключения. Мога само да съжалявам че е така.
ЧувАл съм, че едната от българските зъболекарки в Монреал дава часове на българи по спешност след 6 месеца..... интересно що ли ?
Аз за щастия този проблем го нямам, моите български пациенти са подбрани и са златни :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от yahoo »

Едната зъболекарка има много малко българска клиентела поради това че колкото познати са били веднъж там не са искали да повторят. При втората и аз бях редовен клиент преди десетина години, съвсем професионално се отнася с всичко, но е наистина претоварена с клиенти и не само че съм имал час за след месеци, но и като отида на място по цял час съм чакал след обявения ми час да ми дойде реда. Сега не знам как е.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

ablood написа:[ След като Ифф я оповръща тя категорично отказа на шефа си да се занимава повече със сънародници и започна да поства само негови цитати с негов телефон. И до днес понякога го прави като услуга, макар, че вече не работи за него.

Благодарение на сънародника Ифф тя спря да поства оферти за постоянна работа (правеше го редовно и съвсем безвъзмездно). Сега работи в сериозна пертолна фирма с хиляди служители, но се страхува да назначава сънародници, освен, ако са изключително обещаващи (евала на главната счетоводителка).
Ми тя като майка Тереза таз твойта жена бе, като една светица. Те я плюят, тя решава да не се занимава вече със сънародници, обаче не може да се удържи и продължава да ги препоръчва на агенцията, за да им помага. За канарчета ли ни взе?
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Търся си работа

Мнение от JennyAnyDots »

newcomer написа: е добре де ,как поне не се намери един да я похвали.
а всички казват,че момето е много зле,каквото и да означава това
Не знам какво означава това, но като няма кой да каже добра дума, ще кажа аз. А и случката е определено по темата за видовете работа и начините за намриането им.

Като току-що завършила кофи и без грам канадски опит ме свързаха с дамата, за която става дума, по телефона, и тя без гаранция, че въобще ще ида при нея и без да ме познава, ми помогна да си представя резюмето така, че ако кандидатствам за общ канцеларски труд при подобна агенция, да не изглеждам пре-квалифицирана и да имам шанс. Съветите, които ми даде, ми отвориха очите и бяха наистина ценни. Може да ви се вижда малко, но за мен беше важно. Уреди ми среща за интервю при тях по мое желание. Така и не я срещнах на живо, не помня по какви причини интервюто направи местен мъж от агенцияата, след десетина дни бях на парт тайм работа като рецепционист в един старт-ъп. Още първия петък минах на фул тайм съчетавайки рецепция + обща помощ в счетоводството, след 3-4 седмици ми увеличиха заплащането. Не се задържах, защото излезе вариант да се местим към Отава, после този вариант отпадна и двамата се хванахме ученици. За първия ми кооп стаж взех препоръка от там. Имах реална възможност да премина към фирмата обаче, ако бях останала, а не да остана служител на агенцията. Повтарям, че става дума за стартъп - наемането на персонал през такива агенции за тях не беше само рутинно пестене на разходи, но и начин да изпробват нови хора.

Две поуки от тази история:
- Агенциите имат своето място и цел. Една и съща агенция може да направи за вас много или малко според това за каква фирма и позиция има търсене, персоналът на агенцията не може да ви гарантира нищо, просто предлага услуга - дали е подходяща за вас е ваша отговорност да решите.
- За един и същи човек ще чуете и добро, и лошо. Да плюеш лично някого във форума за извън-форумната му дейност е малко грозничко; да плюеш роднините му е далеч, далеч зад хоризонта на добрия вкус.

Та така, много се колебах дали да пиша въобще в тази тема, която е блестящ образец за причините рядко да пиша във форума изобщо. Но в нея определно има(ше) зрънце полезност преди да се скапе.

Ейблъд, да ти е жива и здрава жената и семейството.

ETA: печатни грешки
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

JennyAnyDots написа:....................
Радвам се, че се появи някой, който не хвърля помия........
Беше много грозно да се оплюва тук на Ablood съпругата.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от zigi »

JennyAnyDots написа:
newcomer написа: е добре де ,как поне не се намери един да я похвали.
а всички казват,че момето е много зле,каквото и да означава това
....Две поуки от тази история:
- Агенциите имат своето място и цел. Една и съща агенция може да направи за вас много или малко според това за каква фирма и позиция има търсене, персоналът на агенцията не може да ви гарантира нищо, просто предлага услуга - дали е подходяща за вас е ваша отговорност да решите...

ETA: печатни грешки
Абсолютно съм съгласен. И точно затова пуснах на първата страница на тази тема списъка с агенциите за работа, които се оказаха безполезни за автора на темата, но се надявам да са полезни за други търсещи работа в Монреал. Приятна вечер на всички :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

ablood написа:Ифф я оповръща тя категорично отказа на шефа си да се занимава повече със сънародници.
Няма да се пуашиш! Някои си въобразяват, че чрез душевна булимия ще излекуват едновременно наднормено тегло, дебелоочие и липса на финес, ама истината е съвсем друга. Всички бягат от нечистотията. За тяхно нещастие не сме в България. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Търся си работа

Мнение от myhata II »

Аз обаче ще попитам тук драгите съфорумци тук в тази тема, какъв агент аджеба трябва да си, да си търсиш работници по имигрантските форуми, а и самите кандидати не могат ли да се светнат че работите които ще им се предложи от такава агенция ще са калпави и просташки ?

Айде лек ви ден ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Търся си работа

Мнение от YOUPPI »

Аблъда отдавна написа, че агенцията на жена му набира бачкатори за черна работа за малко пари. Който го кефи, може да я потърси. Да влачите тухли и т.н. за 10$ без застраховки си е единствено ваш избор.
Ако не е съгласен с мен, нека каже колко хора са назначили на постоянна работа към компании за последната седмица. Ще съм благодарен, ако и цитира компании. Съпругата ми също започна чрез агенция, но започна директно за фирмата с 3 месеца изпитателен срок. Нещо,което е абсолютно нормално поне според мен. Аз започнах директно към компания и все още съм си там.
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Търся си работа

Мнение от 7George »

Позициите за лека, мързелива, приятна и високоплатена работа не се обявяват от агенции или даже вестници и джоб-сайтове. Просто титуляра на работното място трябва да умре, а съседа му по бюро или кабинет скача и се намества там, стига шефа да няма вече някой напредвид. То е ясно. 8)
Embrace your climate change!
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Търся си работа

Мнение от succes »

7George написа:Позициите за лека, мързелива, приятна и високоплатена работа не се обявяват от агенции или даже вестници и джоб-сайтове. Просто титуляра на работното място трябва да умре, а съседа му по бюро или кабинет скача и се намества там, стига шефа да няма вече някой напредвид. То е ясно. 8)
:D :y:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Търся си работа

Мнение от speedy »

7George написа:Позициите за лека, мързелива, приятна и високоплатена работа не се обявяват от агенции или даже вестници и джоб-сайтове. Просто титуляра на работното място трябва да умре, а съседа му по бюро или кабинет скача и се намества там, стига шефа да няма вече някой напредвид. То е ясно. 8)
А може ли някакъв пример за лека, мързелива, приятна и високоплатена работа?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор