Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Търся си работа

Мнение от roumensp »

scoubidou написа:Най -доброто е да се запишат директно да учат, две стипендии са около 2 000 долара, с малко работа вечер и уикенда, се изтиква.
Най-доброто за кой ? Има професии, като например инженерните, които не изискват учене, за да почнеш да ги практикуваш. Някои от хората решават да се лицензират/сертифицират, което изисква доучване, но е възможно само след като вече си работил години по специалността си и продължаваш да работиш под "надзор". За такива новопристигнали основният проблем е да намерят първата си работа по специалността и да се "намърдат" в системата, изискваща "канадски опит", след това нещата се задвижват от само себе си ...

"Най-доброто" е различно за всеки и силно зависи от професията, с която си пристигнал.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от scoubidou »

roumensp написа:
scoubidou написа:Най -доброто е да се запишат директно да учат, две стипендии са около 2 000 долара, с малко работа вечер и уикенда, се изтиква.
Най-доброто за кой ? Има професии, като например инженерните, които не изискват учене, за да почнеш да ги практикуваш. Някои от хората решават да се лицензират/сертифицират, което изисква доучване, но е възможно само след като вече си работил години по специалността си и продължаваш да работиш под "надзор". За такива новопристигнали основният проблем е да намерят първата си работа по специалността и да се "намърдат" в системата, изискваща "канадски опит", след това нещата се задвижват от само себе си ...

"Най-доброто" е различно за всеки и силно зависи от професията, с която си пристигнал.
Съгласен съм.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

И пак се опира до езиците, че трябва да се пристигне тук с минимум един език на добро ниво.
Много хора не правят разлика между гурбет (да береш временно маслини, грозде, цитруси ... за определено време и да се върнеш обратно) и това да се заселиш за постоянно. При 1-ят вариант може без език, но за вторият -не.
В темата не се вкючиха хора които след размотаване 1-4 години из Квебек на социал се решиха на втора емиграция в Алберта и там много бързо намериха място под слънцето, явно нямат желание да споделят.
Всеки носи глава на раменете си .....
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Търся си работа

Мнение от pollita »

Отделих доста време да почета бисери, но така и не мога да захапя за какво иде реч. :o То не е оплюване на социала, черноработничеството, то не са идеи за бърза реализация и бързо научаване на всевъзможни езици, та и още в България :rofl: Чудя се тези велики кариеристи, които пристигат и почват на първия месец работа на бяло, тези същите, които две правилни думи на никакъв език не могат да обелят, допълнително бачкат на черно, да докарват още парици, правят по 3-4 деца, за да вземат повече детски, а майките, защото и те нямат време захвърлят децата на по няколко месеца в детски градини и до къде я докарват накрая? И ще ви отговоря. Просто броят на психично болни се увеличава, увеличава се и броят на разводите, защото няма как с половинката да се засичате всяка трета сряда за 2 часа и да останете заедно. Затова пък се увеличава броят на собствениците на качествени, около стотина годишни канадски бунгала. Честито доживотно изплащане на дървеняка! Така се озоваваш в един омагьосан кръг, от който вече почти няма измъкване. Та в заключение, всички борещи се да станат космонавти, дето все нямат време и все бързат, треперещи от нерви и изтощение, не натрапвайте вашите модели на поведение, защото космонавти никога не ставате, свършвате като физически и психически развалини. Имаме само по един живот, има и по-добри начини да го изживеем! Замислете се докато все още има време :y:
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Търся си работа

Мнение от grozdan »

pollita написа:Отделих доста време да почета бисери, но така и не мога да захапя за какво иде реч. :o То не е оплюване на социала, черноработничеството, то не са идеи за бърза реализация и бързо научаване на всевъзможни езици, та и още в България :rofl: Чудя се тези велики кариеристи, които пристигат и почват на първия месец работа на бяло, тези същите, които две правилни думи на никакъв език не могат да обелят, допълнително бачкат на черно, да докарват още парици, правят по 3-4 деца, за да вземат повече детски, а майките, защото и те нямат време захвърлят децата на по няколко месеца в детски градини и до къде я докарват накрая? И ще ви отговоря. Просто броят на психично болни се увеличава, увеличава се и броят на разводите, защото няма как с половинката да се засичате всяка трета сряда за 2 часа и да останете заедно. Затова пък се увеличава броят на собствениците на качествени, около стотина годишни канадски бунгала. Честито доживотно изплащане на дървеняка! Така се озоваваш в един омагьосан кръг, от който вече почти няма измъкване. Та в заключение, всички борещи се да станат космонавти, дето все нямат време и все бързат, треперещи от нерви и изтощение, не натрапвайте вашите модели на поведение, защото космонавти никога не ставате, свършвате като физически и психически развалини. Имаме само по един живот, има и по-добри начини да го изживеем! Замислете се докато все още има време :y:
:flag:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

Аз съм космонавт, танцуващ аржентинско танго, без скафандър разбира се, но с половинка за сметка на това. :$ :D Жалко, че не мога да ви пусна едно видео. ;) Скоро почва и ски сезонът, така че:
"Космонавти от всички провинции съединявайте се и дерзайте!
Мачкайте водолазите под леда!" :party: :rock: :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

Идеята, че броя на децата увеличавал детските надбавка е трепач. Също като рекламите за малоумници - "Колкото повече купувате, толкова повече спестявате."

С нарастване на доходите, детските помощи стават все по-символични.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Търся си работа

Мнение от analgin »

Bistra написа: Скоро почва и ски сезонът, така че:
Дойдохме си на думата, аз съм там - картите са вече купени.
Който няма работа да си търси, аз и семейството ми ще сме на пистите.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от Bistra »

analgin написа:
Bistra написа: Скоро почва и ски сезонът, така че:
Дойдохме си на думата, аз съм там - картите са вече купени.
Който няма работа да си търси, аз и семейството ми ще сме на пистите.
Абе, ако си на социал трудно ще отделиш 1К и + на сезон точно за ски. :sweat: То да бяха само ските. ;) :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от ivanko13 »

pollita написа:Отделих доста време да почета бисери, но така и не мога да захапя за какво иде реч. :o То не е оплюване на социала, черноработничеството, то не са идеи за бърза реализация и бързо научаване на всевъзможни езици, та и още в България :rofl: Чудя се тези велики кариеристи, които пристигат и почват на първия месец работа на бяло, тези същите, които две правилни думи на никакъв език не могат да обелят, допълнително бачкат на черно, да докарват още парици, правят по 3-4 деца, за да вземат повече детски, а майките, защото и те нямат време захвърлят децата на по няколко месеца в детски градини и до къде я докарват накрая? И ще ви отговоря. Просто броят на психично болни се увеличава, увеличава се и броят на разводите, защото няма как с половинката да се засичате всяка трета сряда за 2 часа и да останете заедно. Затова пък се увеличава броят на собствениците на качествени, около стотина годишни канадски бунгала. Честито доживотно изплащане на дървеняка! Така се озоваваш в един омагьосан кръг, от който вече почти няма измъкване. Та в заключение, всички борещи се да станат космонавти, дето все нямат време и все бързат, треперещи от нерви и изтощение, не натрапвайте вашите модели на поведение, защото космонавти никога не ставате, свършвате като физически и психически развалини. Имаме само по един живот, има и по-добри начини да го изживеем! Замислете се докато все още има време :y:
И ти си права... Имиграцията осакатява лесно човешката душа ама нямаш голям избор... Ако да чакаш обаче къшей хляб от държавата само и само потен вода да не пиеш, също не ми се струва най добър модел на поведение.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Търся си работа

Мнение от NaviD »

ivanko13, не става въпрос за това да не работиш, а да работиш на черно + социал. Мога да те уверя, че в някои пицарии се правят повече от споменатите по-горе цифри. Повечето от хората, които лично познавам минаха през този период ( около 1 година) и след това с известен бекап си е друго да започваш кариера от най-ниски ниво. Например счетоводител за около 13 долара.

ablood, би ли споделил в цифри семейния доход, с който според теб се характеризира едно успяло семейство в регион Монреал? Не ме интересува вашия конкретно. Темата така или иначе отдавна излезе от релси. Ако искаш може и индивидуално да споделиш примерно 18 кинта на час е супер заплащане за хора, които не са учили нищо, а са правили кариера от МРЗ. Иначе ми се струва , че говорим за различни неща.

Няма какво да се лъжем - заплати над 50000 не са масови.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от ablood »

Всъщност преди 9 години когато дойдохме, средното заплащане в Квебек беше $23/час при тогавашна минимална 7. Сега не знам колко е.

За един емигрант да се нарече "успял" може да е достатъчно да не гладува, за друг да няма дългове а за комплексиран трети - да има луксозна кола и множество подчинени.

Аз се наричам "успял" защото бързо достигнах целите си и сега нито имам нужда да си давам зор, нито имам какъвто и да е стрес. Ако увелича още доходите ще се отрази единствено на лукса. Комфорта е постигнат.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

ablood написа:За един емигрант да се нарече "успял" може да е достатъчно да не гладува, за друг да няма дългове а за комплексиран трети - да има луксозна кола и множество подчинени.
Който наистина има такова разбиране за нещата, никога не би си позволил да поучава другите като дава себе си за пример и на тази база да ги презира и обижда. Явно, при теб това са само думи, празни приказки, а не осъзната реалност, определяща и съответния модел на поведение.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся си работа

Мнение от pumpy »

pollita написа:Отделих доста време да почета бисери, но така и не мога да захапя за какво иде реч. :o То не е оплюване на социала, черноработничеството, то не са идеи за бърза реализация и бързо научаване на всевъзможни езици, та и още в България :rofl: Чудя се тези велики кариеристи, които пристигат и почват на първия месец работа на бяло, тези същите, които две правилни думи на никакъв език не могат да обелят, допълнително бачкат на черно, да докарват още парици, правят по 3-4 деца, за да вземат повече детски, а майките, защото и те нямат време захвърлят децата на по няколко месеца в детски градини и до къде я докарват накрая? И ще ви отговоря. Просто броят на психично болни се увеличава, увеличава се и броят на разводите, защото няма как с половинката да се засичате всяка трета сряда за 2 часа и да останете заедно. Затова пък се увеличава броят на собствениците на качествени, около стотина годишни канадски бунгала. Честито доживотно изплащане на дървеняка! Така се озоваваш в един омагьосан кръг, от който вече почти няма измъкване. Та в заключение, всички борещи се да станат космонавти, дето все нямат време и все бързат, треперещи от нерви и изтощение, не натрапвайте вашите модели на поведение, защото космонавти никога не ставате, свършвате като физически и психически развалини. Имаме само по един живот, има и по-добри начини да го изживеем! Замислете се докато все още има време :y:
И предполагам това заключение е базирано на личен опит ? Много обичам да гледам как някои за да оправдаят собственото си поведение си носят вода от колкото им трябват кладенеца.
Никога не съм си представял, че деца "се правят" за детски ??? Що за извратеност ? И защо работата на "черно+социал" е по-добрия начин да си изживеем живота ?
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся си работа

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, как пък не ти омръзна през тези години да изопачаваш все по един и същ начин нещата и да повтаряш до втръсване своите лични предубеждения към социала и получаващите го! Каквото и да ти говорят за причини, срокове и т.н. за получаване на социал, ти го приемаш винаги като "начин да си изживееш живота". За изминалите 6-7 г. в безсмислени спорове и кавги по темата, аз не чух нито едно изказване в насока "социал до живот".
Никой не оспорва, че най-добрия вариант за успешна реализация в Канада е добро владеене на езика (езикова гимназия или филология), подходяща професия, наличие на роднини в Канада (по възможност татенце-фабрикант или арендатор на поне 3 жилищни блока), наличие на подходящи лични качества - амбициозност, трудолюбие, издръжливост на стрес и безсъние, пресметливост, усет към управление на финасите си и др. (като теб, примерно) и т.н. и т.н. Но въпросът е, че успяват да преминат процедурата и хора, които нямат нищо от изброеното. А към тях съветите ти за реализация са същите, както и към притежаващите част или пък всичко от това.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор