Българско шале

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Българско шале

Мнение от konstanta »

Здравейте ,
чувал съм , че има българско шале , тип мотелче близо до парка Муриси ,област Шаниган , на около 200 км. от Монреал. Ако някой знае сайта на семейното мотелче и някакви отзиви , моля да сподели. Благодаря !
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българско шале

Мнение от emimilanova »

Привет :)
Ето това е сайта на въпросното мотелче: http://www.gite-auxtraditions.com/"
Ние ходихме вече 2 пъти там и сме много доволни :) Препоръчваме го и на приятели.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Българско шале

Мнение от balbi »

Еми нужна ли е предварителна резервация?
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българско шале

Мнение от emimilanova »

balbi написа:Еми нужна ли е предварителна резервация?
Да. Хотелчето е малко и се пълни бързо.
:y:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Българско шале

Мнение от balbi »

Благодаря! :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българско шале

Мнение от ablood »

balbi написа:Еми нужна ли е предварителна резервация?
Не е задължителна. Винаги можеш да се вдигнеш на 200 км от Монреал и да провериш на място дали има свободни места.

:fubar:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Българско шале

Мнение от balbi »

ablood написа:
balbi написа:Еми нужна ли е предварителна резервация?
Не е задължителна. Винаги можеш да се вдигнеш на 200 км от Монреал и да провериш на място дали има свободни места.

:fubar:
Блъде ай успокой тона плз :)
Ходил съм на места, където не е нужно - имат достатъчно места или има други алтернативи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българско шале

Мнение от ablood »

Офтопик:
Брат ми попадна на екзотична ситуация по време на приятелско посещение в Централна Америка:

Влиза в хотел от голяма международна туристическа верига и иска стая за една нощ.

Резервация?
Няма.
Съжаляват, ама нямат стаи.

Брат ми сяда в лобито, вади си телефона и за няколко минути си прави резервация онлайн. Връща се на рецепцията и получава стая. :)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Българско шале

Мнение от balbi »

ablood написа:Офтопик:
Брат ми попадна на екзотична ситуация по време на приятелско посещение в Централна Америка:

Влиза в хотел от голяма международна туристическа верига и иска стая за една нощ.

Резервация?
Няма.
Съжаляват, ама нямат стаи.

Брат ми сяда в лобито, вади си телефона и за няколко минути си прави резервация онлайн. Връща се на рецепцията и получава стая. :)
Във връзка с питането ми за резервация и твоя отговор ще споделя една ситуация на която аз бях инициатор. В смисъл, че не пожелах да направим резервация онлайн, защото не исках да си оставям кред картата.
Екскурзията беше до Тадусак, като идеята беше да идем да си видим китовете, да разгледаме околността, да преспим там и да се върнем :)
Отидохме, всичко беше ток и жици до момента, в който не влязохме в инфо центъра, който играеше глобална роля на резервационен пулт. Лелята там заяви, че много съжалява, но няма кьорава свободна стая :) А ние сме 6 възрастни и едно бебе на няколко месеца беше, ако не се лъжа! :) Помоли ни жената да изчакаме. Изчакахме си като пичове и лелята екзалтирано излезе и каза, че са й се освободили две стаи, каза че ги е запазила за нас да идем да ги видим. Цената беше 90 кинта на калпак + такси. Отидохме да видим "стаите"... - мъка... Аз съм свикнал чат пат да спя при кофти условия, но това беше под всякаква критика. В едно мазе, мирише на мухъл и тялото ти смръзва за около 5 минути макар, че беше края на август.
Та така, стояхме, гледахме, чудихме се и накрая се метнахме на колата и тръгнахме на обратно. За капак се оказа, че било 400 години РД на Квебек сити :) и там нямаше нищо свободно и в рамките на едно денонощие си направихме Монреал - Тадусак - Монреал! :)
А това с брат ти и онлайн резервацията е готино! :)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Българско шале

Мнение от Guinness »

ablood написа:Офтопик:
Брат ми попадна на екзотична ситуация по време на приятелско посещение в Централна Америка:

Влиза в хотел от голяма международна туристическа верига и иска стая за една нощ.

Резервация?
Няма.
Съжаляват, ама нямат стаи.

Брат ми сяда в лобито, вади си телефона и за няколко минути си прави резервация онлайн. Връща се на рецепцията и получава стая. :)
Е тоя пак подгони вЕтАра и ни взе за лакирани канарчета. :party: :party: :party: :party:
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българско шале

Мнение от emimilanova »

balbi написа:
ablood написа:
balbi написа:Еми нужна ли е предварителна резервация?
Не е задължителна. Винаги можеш да се вдигнеш на 200 км от Монреал и да провериш на място дали има свободни места.

:fubar:
Блъде ай успокой тона плз :)
Ходил съм на места, където не е нужно - имат достатъчно места или има други алтернативи.
Доколкото познавам собствениците, няма да ви оставят на улицата дори и да нямат места в хотела. Ще вдигнат телефона и ще ви намерят нещо ... :rock:
Престоят е с включена закуска. Има опция и за вечера с предварителна зявка за 15$/човек (данни от 2013 г). Вечерята се приготвя от жената, а тя готви просто божествено ... :pizza: На вечеря ( а и на закуска) всички гости + собствениците сядат заедно на масата и става един купооон... :party: :rock:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Българско шале

Мнение от balbi »

:y:
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Българско шале

Мнение от hoyden »

Присъединявам се към мненията, че хотелчето е добро, но искам да уточня, че партитата са обилно поляти с чалга, гръцка музика, салфетки и т.н. На мен лично това ми дойде в повече, имайки предвид,че собственика беше предупреден, че не сме фенове на този вид музика.
Не ми хареса и факта, че бяхме разпитвани за големината и локацията на дома ни, колко са ни скъпи колите, какъв ни е стандарта и т.н.
Доста селско ми се видя цялото му поведение, което волю-неволю трябва да търпиш на вечеря, защото в близост няма ресторанти, а и вече си бяхме платили за храненията.
Иначе, Меги (съпругата и съсобственичка) беше безупречна!
Ние втори път там няма да отидем, но на почитателите на балканските партита и на тези, които не търсят тишина и спокойствие ще им хареса определено.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Българско шале

Мнение от balbi »

hoyden написа:Присъединявам се към мненията, че хотелчето е добро, но искам да уточня, че партитата са обилно поляти с чалга, гръцка музика, салфетки и т.н. На мен лично това ми дойде в повече, имайки предвид,че собственика беше предупреден, че не сме фенове на този вид музика.
Не ми хареса и факта, че бяхме разпитвани за големината и локацията на дома ни, колко са ни скъпи колите, какъв ни е стандарта и т.н.
Доста селско ми се видя цялото му поведение, което волю-неволю трябва да търпиш на вечеря, защото в близост няма ресторанти, а и вече си бяхме платили за храненията.
Иначе, Меги (съпругата и съсобственичка) беше безупречна!
Ние втори път там няма да отидем, но на почитателите на балканските партита и на тези, които не търсят тишина и спокойствие ще им хареса определено.
Полезно уточнение...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Българско шале

Мнение от balbi »

На мен лично ще ми е интересно да чуя и други мнения...
Публикувай отговор