Край на детските градини по $7 /ден.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

От 12 години съм тук и двете ми деца са били в мелю фамилиал.не всички градини по 7 долара са мелю фамилиал.По трудно е да запишеш детето в спонсорирана голяма градина, която не е тип мелю фамилиал. За спонсорираните семеен тип места се намират, за другите има места за деца над 3 години, аз отказах на две за дъщеря ми защото харесвам градина, в която е тя и не виждам смисъл да я местя в последната година. Заетостта на местата в спонсорираните градини ще се промени, ако въведат плащате според дохода.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от ablood »

Mc.Murray написа:Има листа на чакащи и та не е в тия градини а в тяхната асоциация. Обикновенно реда ти идва след около 3-5 години.
От къде черпиш инфо за тези 3-5 години?

Синът ми е записан в асоциацията и директно в 20-ина градини в Монреал и Лавал, пък вече влиза в пубертета без да му е дошъл реда.

Списъците са единствено за да разкарат навлеците. "Има те в списъка. Не ни се обаждай повече! "
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от yahoo »

ablood написа:Списъците са единствено за да разкарат навлеците. "Има те в списъка. Не ни се обаждай повече! "
Не мога да не се съглася че на много места е точно така. Официално ни казват че ни записват, но казват и че чакането е около 3 години и вероятно няма да ни дойде реда. Няма как да е повече от 3-5г. понеже след това и да ти дойде реда те няма да ти се обадят защото детето по възраст ще е вече за училище.

Подкрепям увеличението на субсидираните неща за да започнат да се използват по предназначение от най-нуждаещите се, а не от тези които имат връзки, въпреки че това не го броя нито за увеличение нито че е справедливо в пъти отново да натоварват по-богатите: те вече са платили по-високите данъци за да съществуват тези блага и като трябва да ги ползват пак да плащат в пъти повече от останалите. Някаква логика?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

На мен ми се обадиха по списък и за сина ми и за дъщеря ми,за двамата след като навършиха 4 години и за двамата отказах . Само, че на 6 месеца трябва по интернет да си апдейтваш статуса.
То пък едни богати - семеен доход 75 000.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

Up to $75,000 $8
$75,000-$100,000 $8-$12
$100,000-$150,000 $12-$15
$150,000-$200,000 $15-$20
Тоест на "базовите" 75к ти струва 2048 годишно - 0.027%
На първите 25к от горницата годишно ще ти струва 1024 кинта повече да си пратиш детето на субсидирана градина - увеличение в ходода от 25%, увеличение в цената от 0.04%
На следващите 50к - увеличение в дохода от 50%, увеличение в цената от 0.015% спрямо предишната финансова група;
На следващите 50к - увеличение в дохода от 33%, увеличение в цената от 0.026%;

Съвсем "поносими" цифри, не ли ?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

Проблема, че всички трябва да плащат еднакво когато става дума за държавна услуга, която се собсидира от данъците. Разликата в доходите вече е взета предвид в плащането на данъка. Въобще не става дума за парите, а за принципите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

Да, въпрос на принципи. И според мен този всички да сме ЕДНАКВИ е грешен, затова защитавам другия: да сме различни.....
Една услуга струва Х пари: "по-заможните" получават по-малко субсудия и/или никаква, по-онеправданите получават по-голяма субсидия. Детските и данъците (и на федерално и на провинциално нива) са определени по същия начин, не разбирам защо там е ОК, а при градините принципа е грешен ?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от yahoo »

Точно федералните са на друг принцип в часта подпомагане за градините или тези $100 които всички получават еднакво за тази цел. Няма разделение по доходи защото всеки вече е платил различно за да ги има тези $100 и всеки има еднаква нужда детето му да е в детска градина. Защо по-заможните да трябва да се бъркат по-дълбоко отново за същата цел след като вече са го направили през данъците?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

yahoo написа:Точно федералните са на друг принцип в часта подпомагане за градините или тези $100 които всички получават еднакво за тази цел. Няма разделение по доходи защото всеки вече е платил различно за да ги има тези $100 и всеки има еднаква нужда детето му да е в детска градина. Защо по-заможните да трябва да се бъркат по-дълбоко отново за същата цел след като вече са го направили през данъците?
Това по никакъв начин не променя факта, че федералните детски зависят от дохода, както и провинциалните детски зависят от дохода, както и двата вида данъци зависят от дохода.
Тези 100$, които всички получаваме за градина СА ДОХОД и се облагат в зависимост от останалия ни доход, тоест пак не са ЕДНАКВИ за всички, защото на "по-заможните" им остават по-малко.....
Иначе може да разводняваме темата колкото си искаме ;)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от yahoo »

Да, от толкова данъци и такси вече ми изпуши главата и забравих че дори и тези никакви $100 се облагат с данък :handshake:
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от sim »

Аз пък се питам, докога ще съществуват "доживотните" социални помощи и съпътстващите ги екстри: макс. детски, помощи за жилища, безплатни лекарства, лечения, зъболекар и т.н. Кога ще се увеличи контролът и ще спре авантата за хората, които използват системата + работа на черно? Кога ще се намали безумно раздутата администрация? А, корупцията в строителство и пътища? А, здравеопазването? В момента съкращават бройки на сестри и санитари по болниците, уж за намаляване на разходите, а в същият момент липсващият персонал се запълва от агенции, които таксуват болниците тройно на час. И, ако това не е начин за източване! И, много други!
Не ми е проблем да плащам 12 или 15 на ден за градина, но да започнат от децата, при наличие на такива пробойни в цялата системата...,не знам?? Или целта е да се отклони вниманието от истинските проблеми и кражбите да продължават или управляващите нямат ясна представа, как да променят статуквото?
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Chomsky »

yahoo написа:
ablood написа:Списъците са единствено за да разкарат навлеците. "Има те в списъка. Не ни се обаждай повече! "
Не мога да не се съглася че на много места е точно така.
И аз съм сългасен. Давам личен пример, записвам дете и никакъв отговор. Звъня след няколко месеца, отговор "около 2 - 3 години ще чакате".
Обличам се, както аз си знам, отивам и се представям, кой съм и какъв съм. Отговор "а бе има за чакане 2 -3 години, ама често се освобождават места, дайде си телефон или имейл", след 5 дена съвсем случайно се "освобождава" място.

Аз не виждам какво толкова се шашкате където за 7 там са 8, там са и 12. Ще пиете едно кафе по-малко на ден. Комунизъм не се гради лесно, на бригади не ходите, на соцпрофучком събиранията никакви ви няма, червените ви книжки и те не са заверявани от незнм кога, сега и коланите не искате да затягате... такива комунисти на Квебек не му трябват.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Kpetrov »

Chomsky написа:
yahoo написа:
ablood написа:Списъците са единствено за да разкарат навлеците. "Има те в списъка. Не ни се обаждай повече! "
Не мога да не се съглася че на много места е точно така.
И аз съм сългасен. Давам личен пример, записвам дете и никакъв отговор. Звъня след няколко месеца, отговор "около 2 - 3 години ще чакате".
Обличам се, както аз си знам, отивам и се представям, кой съм и какъв съм. Отговор "а бе има за чакане 2 -3 години, ама често се освобождават места, дайде си телефон или имейл", след 5 дена съвсем случайно се "освобождава" място.
Зарежи разтягането на локуми, а кажи как си се облякъл и представил!? ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа:Зарежи разтягането на локуми, а кажи как си се облякъл и представил!? ;)
Като вуду шаман разбира се. :rofl: :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от eva-vet-eva »

Моите деца пък, ги взеха сравнително лесно в субсидирани държавни градини само няколко месеца след записването-на 2 различни места, без да се разкарвам лично. Иначе и аз си мисля, че така и така плащам повече данъци, поне услугите да са на равна нога за всички, иначе за пържолите избора е личен-имам достъп и до евтините и до скъпите. Ама ко да се прай, щом требе, ша плащаме повече, ще плащаме, иначе требе да спирам работа, ама ще паднат доходите, а пържолите поскъпват.
Публикувай отговор