Край на детските градини по $7 /ден.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от ablood »

Не казвам, че не се очакваше рано, или късно.

Не казвам, че за семействата с ниски доходи ще има чувствителна разлика.

Не казвам, че дотациите идват от въздуха.

Яд ме е обаче, че гласувах за партията която обещаваше да запази цените, докато загубилата партия признаваше необходимо увеличение.

Съжалявали, ама ама било неизбежно? Условията го налагали? Като обещаваше (преди няколко месеца) не се ли потруди да провериш дали обещанието ти е изпълнимо?

Само някой да е написал нещо за ТИПИЧНО БЪЛГАРСКИТЕ политически лъжи! Нашите маскари не са по-различни от западните.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

Историята се повтаря нали? На предните избори Мароа направи същото със студентите, макар че благодарение на тях спечели. Когато нещо е прекалено ниско, все някога то търпи увеличение, за всеобщо съжаление на новопристигащите имигранти с малки деца и дива радост на Павел.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Montre »

Ако съм открила правилната информация са увеличени на 7,30 $ на ден. Планират през 2015 да станат 7,55 $. Ако е вярно, не е койзнае какво....
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от ablood »

Не. Плануват да ги увеличат на база доходите на родителите. Можем само да гадаем какво значи това, като се има в предвид че средните доходи са над 3 пъти по-високи от минималната заплата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от yahoo »

Аз не виждам нищо лошо в това да са във функция от доходите на родителите както са и върнатите пари в частните детски градини. Иначе привилегия ще имат тези които са успели да се уредят в тези градини, а не по-нуждаещите се. Защото алтернативата на тези които не са успели да се вредят по 3 годишните листи на чакащите е 4-8 пъти по-скъпо в частните и пак с връщане после на пари според доходите.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от davidT »

Комунизма си отиде преди 23г /уж/ но другарите от Квебек чак сега почват да го разбират :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от karelia79 »

ablood написа:Не. Плануват да ги увеличат на база доходите на родителите. Можем само да гадаем какво значи това, като се има в предвид че средните доходи са над 3 пъти по-високи от минималната заплата.
Това не открива ли възможности за злоупотреби? Ако е в БГ, 100% ще приемат само децата на родители с високи доходи. Не знам тук как ще е...
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от analgin »

yahoo написа:Аз не виждам нищо лошо в това да са във функция от доходите на родителите както са и върнатите пари в частните детски градини. Иначе привилегия ще имат тези които са успели да се уредят в тези градини, а не по-нуждаещите се. Защото алтернативата на тези които не са успели да се вредят по 3 годишните листи на чакащите е 4-8 пъти по-скъпо в частните и пак с връщане после на пари според доходите.
Имам същата позиция, не получавам и кебекарски надбавки за децата, смятам че е страведливо така защото има семейства които се нуждаят от тези пари, а при мен те не влияят на стандарта ми на живот.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от YOUPPI »

Важното е нинджите да се плодят и размножават. Пък тия дето бачкаме и плащаме данъци - кучета ни яли :devil:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

YOUPPI написа:Важното е нинджите да се плодят и размножават. Пък тия дето бачкаме и плащаме данъци - кучета ни яли :devil:
Че те - нинджите пращат ли си децата въобще на градина, ако жената си стои в къщи? Я пак помисли, ако обичаш! Много расистко това,...Юпко, ММС! (работим с абревиатури вече поради нецензурността на израза) :sweat:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

analgin написа:
yahoo написа:Аз не виждам нищо лошо в това да са във функция от доходите на родителите както са и върнатите пари в частните детски градини. Иначе привилегия ще имат тези които са успели да се уредят в тези градини, а не по-нуждаещите се. Защото алтернативата на тези които не са успели да се вредят по 3 годишните листи на чакащите е 4-8 пъти по-скъпо в частните и пак с връщане после на пари според доходите.
Имам същата позиция, не получавам и кебекарски надбавки за децата, смятам че е страведливо така защото има семейства които се нуждаят от тези пари, а при мен те не влияят на стандарта ми на живот.
:y: :y: :y:
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от analgin »

YOUPPI написа:Важното е нинджите да се плодят и размножават. Пък тия дето бачкаме и плащаме данъци - кучета ни яли :devil:
Тактиката на глухото прасе работи много добре в комунистически Квебек.
Надбавките за 3 деца = над 1500/месец, това е моргича за бунгало в покраийнините на Монтреал. Защо ти трябва да се напъваш на отговорна (добре платена) работа?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

karelia79 написа:
ablood написа:Не. Плануват да ги увеличат на база доходите на родителите. Можем само да гадаем какво значи това, като се има в предвид че средните доходи са над 3 пъти по-високи от минималната заплата.
Това не открива ли възможности за злоупотреби? Ако е в БГ, 100% ще приемат само децата на родители с високи доходи. Не знам тук как ще е...
И каква е логиката ?
Ако субсидията зависи от дохода на края сметката ще е изравнена, просто разпределението държава/родител ще е различно....
Аз пожелавам на всички да плащат по 40 кинта на ден за градина и да са в 40% таксова група :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Bistra »

analgin написа:Тактиката на глухото прасе работи много добре в комунистически Квебек.
Надбавките за 3 деца = над 1500/месец, това е моргича за бунгало в покраийнините на Монтреал. Защо ти трябва да се напъваш на отговорна (добре платена) работа?
Аналгинчо, не плямпай глупости! Надбавките са в геометрична прогресия от дохода на родителите като това е максимума за двама неработещи родители и на социал. Е, коя банка би отпуснала заем за бунгало на социаладжии, питам аз? :^)
А между нас казано аз, ако бях майка - джихадка, за къ'в дявол бих пращала децата си на градина, да им промиват империалистите необработените мозъчета като в къщи бих възпитала по-добре самоходните бомбички.
Така че логиката издиша отвсякъде. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от analgin »

Двама родители на минимална + 3 деца, даунпеманат от България (продаваш къщата на родителите си) и готово.
Това го прочетох някъде тук, от субекта който пусна тази темата и се похвали, че схемата работи, реализирана е от него.
В този случай е от голямо значение дали ще плащаш 7$ или толкова колкото е реално .....
Публикувай отговор