Пазаруване от Китай..... мито?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от martin_1 »

Здравейте на всички, които сте вече от другата страна :)

Искам да се информирам как стоят нещата с пазаруванията от ибей и други китайски, сингапурски и т.н. сайтове с адрес на доставка в Канада. Дължи ли се мито за поръчаните неща като не говорим за количества, а нормални пратки? Примерно с по един два артикула от вид в една пратка.

Ще съм много благодарен да осбъдим това с хора пазарували вече :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от ablood »

Зависи. Ако става дума за продукт, шипнат с тамошните пощи мито няма.

Ако обаче поръчваш доставка с експресен куриер (DHL, UPS, FEDEX) тогава рискуваш доставчика да ти връчи фактура за "митнически услуги" и да не ти даде пакета докато не платиш. В зависимост от някакви техни таблици цената варира между 10 и 50% от стойността на продукта.

Винаги гледай шипингът да е "стандартен".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от yahoo »

ablood написа:Зависи. Ако става дума за продукт, шипнат с тамошните пощи мито няма.

Ако обаче поръчваш доставка с експресен куриер (DHL, UPS, FEDEX) тогава рискуваш доставчика да ти връчи фактура за "митнически услуги" и да не ти даде пакета докато не платиш. В зависимост от някакви техни таблици цената варира между 10 и 50% от стойността на продукта.

Винаги гледай шипингът да е "стандартен".
Доста общо и дори неточно казано. Най-важното е на каква цена за митнически цели е обявено при изпращането. Ако е до $20 CAD е не е акцизна стока минава без мито, ддс и такса за обработка иначе последните се начисляват дори и от Canada Post с такса за обработка $9.95: http://www.cbsa-asfc.gc.ca/import/posta ... s-eng.html"
Много често изпращача пише "gift" и с пощите минава. С експресните куриери нещата стават по-сложни защото винаги се изисква фактура при изпращане и дори и да е със занижена стойност ако е над $20 CAD се начислява ддс и се добавя таксата за обработка от брокер (до към $30). Трябва да се внимава и конверсията на валутите защото обявени $20 USD са проблем. В ebay експресните куриери без изрично такова искане продавачите ги ползват само за скъпи продукти (телефони, таблети ...). Китайците си знаят урока и винаги пишат до $10 или гифт. Проблемите често са с продавачи от щатите които се бъркат с лимита за САЩ $200 и пишат истинската стойност или дори понякога да я занижат пак гледат да е до $200 и става проблем. Отделно много продавачи от САЩ имат включено митническо освобождаване на пратката което се плаща още при закупуване и трябва да се внимава.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от Kpetrov »

Реален пример... купувал съм два пъти LED крушки за по 60$ долара всяка пратка. Първият път имаше митнически такси, вторият нищо.
За дребни неща до 20 - 30$ до сега не съм имал такси.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от ablood »

Имам стотици (!!!) покупки от азиатски eBay продавачи и нито веднъж не са ме чарджвали и пени при доставката, освен няколкото случаи в които шипват с експресен куриер.

Внос от щатите е съвсем друг въпрос но тук авторът съвсем ясно прецизира, че се интересува от азиатски продавачи. От щатите почти винаги има допълнителен пари, даже и за ползвани, колекционерски продукти.

Веднъж купих джаджа за $250 от eBay US seller шипващ с USPS, но се оказа, че това било само за щатите и ми го шипна от Азия с FEDEX, които ме одрусаха с много дебела брокерска услуга. Продавачът се извини за недоразумението, но отказа да плати разходите, та му шибнах отрицателен отзив. От друг ужким US seller получих колет с белгийско клеймо?!? Абе мешавица.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от yahoo »

Това че не ти се е случило да плащаш ддс и такса за обработка с канадските пощи на стоки от Китай е основно заради декларираната стойност от изпращача (до $20 или мостра/подарък) което най-често се прави, а не заради това че принципно с пощите не се плащат тези неща. Понякога дори и декларирана по-висока стойност $20-$100 минава безнаказано предимно заради мързела на държавните служители.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от optics »

Има и едно друго съображение - да не се купуват от Китай скъпи неща а само такива дето може лесно да прежалиш ако се скапят още отначало.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от ablood »

:y:
Последно промяна от ablood на Чет Авг 14, 2014 12:44 pm, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от ablood »

optics написа:Има и едно друго съображение - да не се купуват от Китай скъпи неща а само такива дето може лесно да прежалиш ако се скапят още отначало.
Това важи за повечето електронни и механични уреди. Много пъти обаче съм поръчвал ръчни инструменти и други предмети на цени в пъти по ниски от тукашните. Например 40-те иноксови дръжки за кухненски шкафчета които платих по $3.5 тука бяха по $29+такси.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от roumensp »

ablood написа:
optics написа:Има и едно друго съображение - да не се купуват от Китай скъпи неща а само такива дето може лесно да прежалиш ако се скапят още отначало.
Това важи за повечето електронни и механични уреди. Много пъти обаче съм поръчвал ръчни инструменти и други предмети на цени в пъти по ниски от тукашните. Например 40-те иноксови дръжки за кухненски шкафчета които платих по $3.5 тука бяха по $29+такси.
Кабел, който във Фючър Шоп струваше $29 + такса, китайците го продаваха за 1.50 плюс шипинг 2 долара (направо без пари).
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от martin_1 »

Благодаря ви за отговорите. Точно тези отговори ме интересуваха :)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от todor73 »

Забелязали ли сте разликата от близо 20 % само от смяна на валутата, примерно на юес е 100 а като минеш на кад става 120 долара, има ли опрравия от това.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от ablood »

20% ?!?

Разлика има и тя е различна всеки ден, ама скоро не помня да е била толкова.


http://www.ebay.ca/itm/White-Panther-Qu ... 8cd&_uhb=1
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от yahoo »

За US $99.99 пише Approximately C $109.05, и не е случайна думата приблизително защото никога не ми се е случвало да платя точно това което пише първоначално за приблизително в канадски долари, а винаги малко повече поради значително по-лошия курс купува на пейпал спрямо този на банките. Но като си гледам последните транзакции тези дни най-лошото е било 13% и не виждам да е стигало чак 20%.
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Пазаруване от Китай..... мито?

Мнение от niki477 »

Сега, първо искам да кажа на всички добри хора , ако имате въпроси относно това как се правят сърдечносъдови операции, сглобяване на космическа совалка , извеждане на спътник в открит космос и какво ли още не ,моля, пишете на Ablood на лични съобщ.
Драги ми **** (Ablood) ти си 100% олицетворение на **** :clap:


Мод: Въздържайте се от персонални квалификации ! Първо предупреждение.
Публикувай отговор