Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pufinka
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:22 am

Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от pufinka »

Здравейте, търся българска детска градина за малкото ми човече на 1г и 6м. Живея в Ласал близо до рапидите и ми се иска градината да е наблизо. Ако не е българска, то поне да е такава, че дечицата наобяд да спинкат в легълца, а не да се търкалят по земята с дрехите, както обикновено е тук. Благодаря предварително :-)
Interview: 11.04.2013; 8:30 - uspeshno
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Independent »

Не са много детските градини, в които големи деца (над 18 мес) да спят в креватчета. Да не говорим, че хич не са от най-евтините. За "български" пък хептен. Дори и да има креватчета, тук никога за нищо на света няма да ги преобличат в пижами, тоест пак ще си се "търкалят с дрехите".

Освен това не мисля, че креватчетата са добър критерий за качеството на грижите и заниманията. Най-доброто, което можете да направите, е да направите списък с частните градини около вас (за тези от 7 долара на ден списъците са оттук до луната и няма да се вредите скоро) и да ги обиколите една по една. По време на визитата гледайте дали се пази адекватна хигиена (чисти подове, оборудвани тоалетни, деца с висящи гащи и сополиви носове), дали храната се готви на място или им я носят, дали имат образователни програми, колко подготвени са учителките, дали има вътрешен двор с играчки и модули, дали е близо до главен път (голямо не заради шума и замърсяването), каква система за сигурност има (ключ-карти, кодове за достъп, рецепция), дали е едноезична или двуезична, дали предлагат допълнителни занимания за децата (танци, музика, плуване, кънки, редовни посещения в библиотеката). Чак след това решавайте дали спането на матрачета е болка за умиране. За целта се пригответе да ходите на посещения късен предиобед (към 11 преди децата да са седнали да обядват) или ранен следобяд (към 3, когато точно стават от сън).

Аз се сещам само за една градина, в която повечето учителки са българки, но тя е чак до Марше Сантрал. Самата градина не е българска, води се двуезична френски и английски.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от pumpy »

Някога минавало ли ви е на ум как се евакуират деца в пижами от горяща "бакара" не дай си Бо-е, особено посред зима ???
Последното, което съм гледал е на какво и как спят. Цял континент спи на земята с дрехи, ние ли ще сме по-специални ?
Погледнете критериите от горното мнение и забравете за леглата и матраците...
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Joya »

защо да не ги евакуират по нощници ? Дъщеря ми я евакуираха посред зима, без яке с тънка блузка от училище.
Това че тук гледат децата така, не означава че е правилно и че всички трябва да го приемаме. Моето дете спи в легло и го преобличат. А докато беше на градина търкалящо се с дрехите по земята, беше непрекъснато болно. Всеки си решава сам и понякога се примиряваш, ако нямаш избор, но ако имаш защо да не избереш по-добрият вариант за детето си ?
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от pumpy »

Joya написа:защо да не ги евакуират по нощници ? Дъщеря ми я евакуираха посред зима, без яке с тънка блузка от училище.
Това че тук гледат децата така, не означава че е правилно и че всички трябва да го приемаме. Моето дете спи в легло и го преобличат. А докато беше на градина търкалящо се с дрехите по земята, беше непрекъснато болно. Всеки си решава сам и понякога се примиряваш, ако нямаш избор, но ако имаш защо да не избереш по-добрият вариант за детето си ?
Понеже спящо 3 годишно по пижама може да се сравнява с ученик по блузка....
Ако пижамата правеше здравето, то циганите в България ОТДАВНА да са изчезнали от лицето на Държавата... Няма как да сравняваме нашето си дете в различни градини по различно време, защото то реално е различно дете по различно време, в различен етап на развитието си.

Между примиряването и адаптацията има голяма разлика. Както и между пералните с горно и предно зареждане и още доста неща, които са различни на този континент. Вгледайте се във важните неща, не на какво и къде спят - все едно от сън спомен НЯМА....
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Ако пижамата правеше здравето, то циганите в България ОТДАВНА да са изчезнали от лицето на Държавата...
По тази логика то ако и хигиената, медицината и здравеопазването правеха здравето то циганите отново трябваше да са изчезнали от лицето на държавата.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Joya »

Няма общо с адаптация, баш примирение си е. И да пижамата не прави здравето и въпроса не е само в пижамата. Проблема е че децата се въргалят по земята с дрехи, заспиват с тях, изпотяват се от гумените постелки, стават и продължават да играят със същите дрехи, и се адаптират така е. Но пък ако е толкова хубаво защо хората имат кревати в къщите си, айде всички да се въргаляме по земята и да се адаптираме едно хубаво. Детето ми е било и в двата вида градини, ами родихме се когато започна да си ляга в креватче, с пижамка, да му сменят чаршафите, да му перът пижамката и да ми го връщат по-чисто и сресано от колкото съм го завела сутринта.
Когато нямаш избор се примиряваш, пардон адаптираш, но не може да кажеш на черното бяло. Има много неща които куцат тук, по отношение да децата в детските градини и оправданието че ги адаптират и каляват е много удобно ....
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от ablood »

Joya написа:Това че тук гледат децата така, не означава че е правилно и че всички трябва да го приемаме. Моето дете спи в легло и го преобличат. А докато беше на градина търкалящо се с дрехите по земята, беше непрекъснато болно. Всеки си решава сам и понякога се примиряваш, ако нямаш избор, но ако имаш защо да не избереш по-добрият вариант за детето си ?
Как да кажа на български drama queen?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от seeker »

Joya написа:Има много неща които куцат тук, по отношение да децата в детските градини...
Това е добро начало :)
Ще стигнеш и до здравните грижи.

Чувал съм, че в някои руски градинки се ползват легла. Досега не сме попадали на такава.
За съжаление лошите навици да се чете, пише, рисува на пада се създават още в градинката, а после се затвърждават и в училище. Най-странното е, че в училищата имат и маси, но избягват да ги ползват, освен за някой специфични неща. Давам пример: на едно от децата ми му е трудно да рисува на пода и казва на учителката, че не може така, а тя му отговаря, че това е негов проблем :) А имат стаи с маси. Подобни навици са убийствени за очите и скелета.

Иначе градинките тук, с всичките им недостатъци, са много по-добри от градинките в България главно заради отношението към детето.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от roumensp »

seeker написа:За съжаление лошите навици да се чете, пише, рисува на пада се създават още в градинката, а после се затвърждават и в училище. Най-странното е, че в училищата имат и маси, но избягват да ги ползват, освен за някой специфични неща. Давам пример: на едно от децата ми му е трудно да рисува на пода и казва на учителката, че не може така, а тя му отговаря, че това е негов проблем :) А имат стаи с маси. Подобни навици са убийствени за очите и скелета.
Едва ли точно това е главната заплаха за очите на децата ... аз съм сигурен, че поне 30-40% от сегашните 6-10 годишни деца ще се нуждаят от очила преди да са навършили пълнолетие, но причината ще са компютрите, таблетите и видео-конзолите, от които не се отделят, а не лоша поза.

Помня че като бях малък по собствено желание се "търкалях" на пода у дома, там ми харесваше и да чета, и да пиша, и да си играя и нямах никакви здравословни проблеми, но по-късно почнах по цял ден да седя на стол (вече 20 години) и съответно да имам проблеми с болки в гърба.

И на мен ми се струва тъпо деца от страна в G8 да спят на пода, но не мисля, че игра и занимания на пода са нещо странно и са причина за безпокойство.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от pumpy »

roumensp написа: И на мен ми се струва тъпо деца от страна в G8 да спят на пода, но не мисля, че игра и занимания на пода са нещо странно и са причина за безпокойство.
Е, те точно затова спят на пода, защото всичко е profit driven. Представете си каква е началната инвестиция за легла, място за складирането им, разгъването им и човекочасовете необходими месечно за упражнението "спане с пижама на легло"
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от IFF »

Аз не съм с претенции, и не ме бърка че спят на земята, баба ми и дядо ми през 40-те да не би да са имали лелга. Обаче непукизма на местните относно хигиената на моменти направо ме изумява, например в тоалетната - оставят си саковете на пода и хич не им дреме, друго дето ми беше направило впечатление като карах пици - слизат по чорапи зимата до долу по разни кални и мизерни стълбища. Та ако всичко това е започнало в детската градина, тогава наистина ме бърка че спят по земята и че рисуват на нея вместо на масите.
pufinka
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:22 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от pufinka »

Благодаря на всички за конкретната информация! Утре рано рано тръгвам на пазарлък, за поне две пижамки, защото детето ми ще спи в креватче. За мен хигиената е на първо място, а за каква хигиена може да се говори, когато правим всичко на земята..... Как се възпитава хигиена у едно дете, когато то спи там където преди малко са минали неговите обувчици, които обувчици преди да влезнат в детската градинка са минали откъде ли не?
Interview: 11.04.2013; 8:30 - uspeshno
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Independent »

pufinka написа:Благодаря на всички за конкретната информация! Утре рано рано тръгвам на пазарлък, за поне две пижамки, защото детето ми ще спи в креватче. За мен хигиената е на първо място, а за каква хигиена може да се говори, когато правим всичко на земята..... Как се възпитава хигиена у едно дете, когато то спи там където преди малко са минали неговите обувчици, които обувчици преди да влезнат в детската градинка са минали откъде ли не?
А няма ли да споделите коя е градината, за да могат други родители също да се възползват от нея?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от agent Ozo »

Абе какви са тези градини, в които сте давали децата си? Да нямат дори шалтета, а да слагат децата директно на пода!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор