Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от ablood »

В моето 5-членно семейство пижама се облича само когато има пижамено парти в някое от училищата/градина. Всяка вечер къпани и с нови тениски, килоти/боксерки в чисти памучни(!!!) чаршафи, пижамата е нелепа.

Това за мен е остарял навик (като потниците :) ), от времената, когато леглата са били студени, мръсни или без удобни чаршафи. Копринените/синтетични чаршафи също не позволяват на кожата да диша и изискват памучна пижама.

Най-голямата тъпотия е синтетична пижама.

Колкото до спането върху постелка на земята - стига да е чисто, сухо и относително меко, аз не виждам никакви (0) недостатъци спрямо легло.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от arogance »

В нашата детска градина се спи на тънки дунапренени матраци. Имат си чаршафчета, осигурени от градината и се перат всяка седмица. Родителите осигуряват одеяло - любимото за вашето дете, което седи в шкафчето ни от понеделник до петък.
Всеки родител си прибира одеялото и си го пере уикенда и понеделник го връща.
Всички деца се събуват и си обуват обувки/пантофи/сандали само за градината. Когато влизат/излизат на двора си сменят обувките. Госпожите почистват поне 2 пъти на ден подовете.

Имаме резервни дрехи оставени там и се ползват. Освен това градината има дрехи дарени от родители, които ползват, ако детето няма днес резервни, а са необходими.
Снощи се прибрахме с чужди чорапи, защото нашите имали трева, след игра на двора и не сме ги искали.

Това в Едмънтън. Детска градина собственост на индийка от 20-25 години.
Има около 50-70 деца в различни групи, в различни стаи в градината.
Няма значение къде се спи - има значение как се управлява градината и с какво желание децата ходят там.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от agent Ozo »

arogance написа:В нашата детска градина се спи на тънки дунапренени матраци. Имат си чаршафчета, осигурени от градината и се перат всяка седмица. Родителите осигуряват одеяло - любимото за вашето дете, което седи в шкафчето ни от понеделник до петък.
Всеки родител си прибира одеялото и си го пере уикенда и понеделник го връща.
Всички деца се събуват и си обуват обувки/пантофи/сандали само за градината. Когато влизат/излизат на двора си сменят обувките. Госпожите почистват поне 2 пъти на ден подовете.

Имаме резервни дрехи оставени там и се ползват. Освен това градината има дрехи дарени от родители, които ползват, ако детето няма днес резервни, а са необходими.
Снощи се прибрахме с чужди чорапи, защото нашите имали трева, след игра на двора и не сме ги искали.

Това в Едмънтън. Детска градина собственост на индийка от 20-25 години.
Има около 50-70 деца в различни групи, в различни стаи в градината.
Няма значение къде се спи - има значение как се управлява градината и с какво желание децата ходят там.
Виж, това вече ми звучи познато. И в нашата градина беше по същия начин. Това в Монреал, собственичката - мароканка. Бебоците обаче спяха в креватчета с преградки, в отделно помещение.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от arogance »

Това го пропуснах. Да и при нас бебетата имат легла/кошари.

За броя на персонала да дабавя :
деца до 12 месеца -1 учител на 3 деца, максимум деца в стаята 6
12-19 месеца - 1 - 4 деца, макс. 8 деца в стаята
19месеца - 3год - 1 -6 деца, макс 12 деца в една стая
3г -4.5г - 1-8 деца. макс 16 деца в една стая
4.5 год и нагоре - 1-10 деца, макс 20 деца в една стая
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Independent »

arogance написа:В нашата детска градина се спи на тънки дунапренени матраци. Имат си чаршафчета, осигурени от градината и се перат всяка седмица. Родителите осигуряват одеяло - любимото за вашето дете, което седи в шкафчето ни от понеделник до петък.
Всеки родител си прибира одеялото и си го пере уикенда и понеделник го връща.
Всички деца се събуват и си обуват обувки/пантофи/сандали само за градината. Когато влизат/излизат на двора си сменят обувките. Госпожите почистват поне 2 пъти на ден подовете.
Аз точно това имах предвид, като казах, че ако има адекватна хигиена, матрачетата не са болка за умиране. Другото, което попитах, е коя е тази градина в Ласал, в която големи деца (над 18 мес) спят в креватчета с пижамки. Не за друго, а защото познавам доста хора в Ласал и Вердън и бих искала да им помогна, ако ме попитат подобно нещо. Уви, отговор не получих.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pufinka
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:22 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от pufinka »

Independent написа:
pufinka написа:Благодаря на всички за конкретната информация! Утре рано рано тръгвам на пазарлък, за поне две пижамки, защото детето ми ще спи в креватче. За мен хигиената е на първо място, а за каква хигиена може да се говори, когато правим всичко на земята..... Как се възпитава хигиена у едно дете, когато то спи там където преди малко са минали неговите обувчици, които обувчици преди да влезнат в детската градинка са минали откъде ли не?
А няма ли да споделите коя е градината, за да могат други родители също да се възползват от нея?
Нямам предвид конкретна градина, просто намерението ми е детето ми да посещава градина, отговаряща на моите представи и желания. Убедена съм, че ще намеря и може би затова съм прозвучала така, сякаш съм намерила вече. Съжалявам за заблудата! Ще споделя за развоя на събитията. Хубава вечер :-)
Interview: 11.04.2013; 8:30 - uspeshno
otbopk0
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юли 18, 2013 11:45 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от otbopk0 »

Здравейте,
Интересува ме намерихте ли градина такава каквато търсите?
И ние търсим, и за нас е много важно градината да е чиста и подредена, а ако има легълца, още по-добре
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от analgin »

58 Alefin, Lassale
Ани - 514 691 3130
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от emilcho »

analgin написа:58 Alefin, Lassale
Ани - 514 691 3130
Объркал си името на улицата - казва се Alepin
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Tania12345
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 9:58 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Tania12345 »

Joya написа:Няма общо с адаптация, баш примирение си е. И да пижамата не прави здравето и въпроса не е само в пижамата. Проблема е че децата се въргалят по земята с дрехи, заспиват с тях, изпотяват се от гумените постелки, стават и продължават да играят със същите дрехи, и се адаптират така е. Но пък ако е толкова хубаво защо хората имат кревати в къщите си, айде всички да се въргаляме по земята и да се адаптираме едно хубаво. Детето ми е било и в двата вида градини, ами родихме се когато започна да си ляга в креватче, с пижамка, да му сменят чаршафите, да му перът пижамката и да ми го връщат по-чисто и сресано от колкото съм го завела сутринта.
Когато нямаш избор се примиряваш, пардон адаптираш, но не може да кажеш на черното бяло. Има много неща които куцат тук, по отношение да децата в детските градини и оправданието че ги адаптират и каляват е много удобно ....

Имам чувство,че чета мое мнение по въпроса. Успокоително е, че не съм единствената да не намира за нормално спането на земята и оставянето на децата мокри. Joya би ли ми написала в коя градина децата спят в креватче.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Joya »

Разбира се,
58 Alepin, Lasalle.
Не само спането, но и храненето и чистотата и възпитанието, всичко е на високо ниво.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Independent »

Joya написа:Разбира се,
58 Alepin, Lasalle.
Не само спането, но и храненето и чистотата и възпитанието, всичко е на високо ниво.
Може и в мен да е грешката, но една бърза разходка из Street View не показа абсолютно никакви градини. Улицата прилича на изцяло "residential", няма нито един надпис, по който да се ориентира човек, че има градина. На Сателитните снимки не се виждат детски съоръжения в задните дворове. Ако има градина, тя най-вероятно е от типа на семейните. В което няма нищо лошо, ако за вас не е важно дали децата се занимават по обучителна програма, дали има часове по музика, изкуства, йога, компютърна грамотност, плуване. Не искам да се заяждам, но за мен спането на килимчета остава най-малката болка.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Joya »

Да, семейна е има двор и не е в сусол.
Програмата е същата като в държавните, даже по-разширена.
Ние сме много доволни, от там нататък всеки може да отиде да прецени, да види и така.
Нито е реклама, нито карам някой да ходи, просто жената попита, отговарям.
Не виждам защо трябва да се критикува, без да се провери поне?

Между другото в първата ни държавна градина нямаше нито едно от изброените, а беше голяма. О да лятото слагаха децата в малки надуваеми басейнчета, ако под това се има предвид плуване.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от agent Ozo »

Сега ще се окаже, че и прословутите креватчета всъщност са били тип сгъваеми кошарки, които самите родители си носят в гардерито. Така беше и с нашата първа гардери фамилиал.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Tania12345
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 9:58 am

Re: Българска детска градина в Ласал или близо до Ласал

Мнение от Tania12345 »

Joya написа:Разбира се,
58 Alepin, Lasalle.
Не само спането, но и храненето и чистотата и възпитанието, всичко е на високо ниво.
Благодаря Joya! Само да спомена, че след опита ми в частна градина (49$/ден) с млада неопитна преподавателка,която само подрежда играчките, разпределя храната, чисти снега в двора докато детето ми 20 минути е по корем в снега и не може или не иска само да стане, градината от тип milieu familial се оказва в пъти по-добра (още повече ако преподавателката е българка, която държи на чистотата, храненето и възпитанието). Дори и да трябва сами да носим креватчето, поне имаш избор.
Публикувай отговор