ТАБЛЕТ - какъв...???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от Pointzero »

optics написа:Малко като "феновете" на бързи браузъри като земат да хвалят - "ползвам само ХХХХ браузър щото е много бърз ?!?".
Еми аз пък ползвам 3-4 браузъра ежедневно и нито за единия не мога да кажа - ауу колко бърз или ауу колко бавен.
Никой браузър не е по-бърз от скоростта, която ти дава ISP-то ;)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от roumensp »

Pointzero написа:
optics написа:Малко като "феновете" на бързи браузъри като земат да хвалят - "ползвам само ХХХХ браузър щото е много бърз ?!?".
Еми аз пък ползвам 3-4 браузъра ежедневно и нито за единия не мога да кажа - ауу колко бърз или ауу колко бавен.
Никой браузър не е по-бърз от скоростта, която ти дава ISP-то ;)
Не е толкова важно колко е бърз, а колко е надежден, доколко поддържа новите стандарти и доколко е "отворен" за add-ons и plugins. IE например никога не е блестял в никое от гореизброените ...

А по темата за таблетите: аз винаги съм предпочитал Андроид устройствата, поради безспорните предимства на Андроид като операционна система и поради факта, че епълските устройства не поддържат MicroSD. Но преди 2 месеца си купих iPad Air ... Причината е, че силно се разочаровах от един от топ-моделите на Самсунг, който купих само месец преди това: Galaxy Tab Pro 10.1 (модел от април 2014). Вярно е, че iOS е много по-дървена ОС и че не можеш да добавяш памет, но iPad Air го компенсира със страхотните си дизайн и производителност, и за капак - немалко iOS приложения изглеждат и работят по-добре от Андроидските си аналози. Оставам си фен на Андроид, но в същото време твърдя, че новите айПади (Еър и Мини) определено си заслужават (ако игнорираме, че са overpriced). Много зависи и за каква цел се купува устройството: ако човек иска да го товари със собствена медия в различни формати и от различни източници (музика, видео, книги, документи) - Андроид е за препоръчване 100%. Това което можеш да правиш на Андроид таблет веднага след закупуването му е възможно на iPad единствено след "jailbreak".

ПП
От 1 месец не съм докосвал Galaxy Tab Pro-то, ползвам само iPad-а: гугълските програми (Google Chrome, GMail, Google Maps, Hangouts, Drive, Play Books и т.н.) чудесно си работят и под iOS, гугълският ми address book бе импортиран автоматично и едни и същи програми, които ползвам и под 2-та OS-а много по-рядко се крашват на айПада, отколкото на Самсунга.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от Pointzero »

roumensp написа: Не е толкова важно колко е бърз, а колко е надежден, доколко поддържа новите стандарти и доколко е "отворен" за add-ons и plugins. IE например никога не е блестял в никое от гореизброените ...
IE не е особено "отворен". Но все пак е "proprietary", т.е. по подразбиране е да не бъде такъв ("отворен"). А какво да кажем за Safari-то на Apple? Някой все още ползва ли го? :lol:
Или Opera-та?
Mozzila тръгна като добра идея. Но и "лисичката" взе да става много дебела....
Chrome за момента се държи на ниво.
Аз лично ползвам Chrome и IE като основни.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от todor73 »

Тука сте се събрали все спецове, та аз имам един Сюрфас на Уиндоус РТ, та немога и немога да го накарам да ми показва на български уордовски файлове, излизат само едни закръглени символи ... някой има ли идея как да го оправя.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от Pointzero »

todor73 написа:Тука сте се събрали все спецове, та аз имам един Сюрфас на Уиндоус РТ, та немога и немога да го накарам да ми показва на български уордовски файлове, излизат само едни закръглени символи ... някой има ли идея как да го оправя.
С Windows таблет не съм се сблъсквал досега, но се предполага, че OS е Windows, така, че би трябвало по дефолт да си "разбира" кирилицата. Сега , ако става дума за Word, то е възможно при инсталацията му да е пропуснато нещо, или просто версията на Word да е някаква орязана.
Един въпрос - ако отвориш уеб сайт с кирилица - вижда ли се добре или пак са само йероглифи?
Ако ли се виждат българските текствове - проблема е в Word. Ако ли не - нещо е тотално объркано в OS-а.
Дотук с безплатния support.
За повече - на лични ;)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от grozdan »

todor73 написа:Тука сте се събрали все спецове, та аз имам един Сюрфас на Уиндоус РТ, та немога и немога да го накарам да ми показва на български уордовски файлове, излизат само едни закръглени символи ... някой има ли идея как да го оправя.
Без да претендирам, че съм спец налучквам това: http://windows.microsoft.com/en-ca/wind ... -languages"

Едно време на ХП и на 7 (май) имаше опция в Language & Regional Settings за избор на език при непознат такъв. Ще рече, че ако енкодинга не е ЮТФ-8 ОС ще се улесни в превода.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от analgin »

The problem is the the current nature of BG people - don't want to figure anything out. If people read just a little they would be amazed.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от todor73 »

analgin написа:The problem is the the current nature of BG people - don't want to figure anything out. If people read just a little they would be amazed.
Абе риид ън пъо (un peu), че и доста и един следобед си загубих, но още не мога да чета под уорд текстове на БГ. Инъче като отварям форума няма проблеми с кирилицата, и да ходих в настройките инсталирах това онова, но засега няма напредък.
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от niki477 »

Преди около 2 дни се консултирах със сестра си , която завърши компютърни технологий в Лондонски университет ( Англия ) и в момента е мениджър на един от офисите на софтуерната компанията за която работи в Лондон . Разказах и с няколко думи относно завихрилият се спор около таблетите iOS и тези които работят с Android или друга операционна система , тя ми каза че именно на тази тема и е била курсовата работа в университета . След изключително обширни проучвания е разбрала че устройствата на Apple превъзхождат абсолютни всички със своята операционна система а именно iOS , точно това е написала и в доклада си и е получила един от най високите резултати . Аз ползвам само телефон и таблет с iOS , декстоп компютъра ми и лаптопа са с Windows , докато тя е стигнала дори по далеч и е заменила всичко с продукти Apple-iOS .
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от ablood »

Нещо е непълна тази история със сестрата. Дипломната и работа сравнявала ли е предимствата на ябълките и портокалите, или е доказала, че IOS има предимства за потребителите във всяко отношение?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от niki477 »

Аблоооооооодчо , ти явно си и неграмотен освен че си спец по всички въпроси , ти на Български език можеш ли да четеш ?! Първо тя не е завършила аграрна икономика а компютърни технологий и второ както вече написах в по-горният коментар , преди да напише своята дипломна работа , е направила много обстойни проучвания . Аз дадох моите впечатления като любител-потребител на подобни устройства , докато сестра ми , се исказва като човек който е завършил висшето си образование в дадената област , но кои сме ние лаиците че да спорим с теб , такъв мозък , такъв спец като теб който няма нещо което да не знае ;) Аблоооооодчо би ли ми обяснил възможно ли е да се направи мозъчна трансплантация , винаги ме е интересувал този въпрос , но досега не съм намерил отговорил , ти би ли ми обяснил , понеже знаеш толкова много и си наясно )))))). what a joke ))
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от optics »

Дайте линк към дипломната работа ако има възможност. По начина по който си го преразказал звучи много непрофесионално и трудно за вярване.
Второ - щом вече е мениджър - надали е завършила вчера. От което пък следва, че резултатите от дипломната работа не са актуални към днешна дата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от Independent »

Ъм, таковата, мениджър на офис не е ли едновремешното секретарка? Плаща сметки, купува тетрадки и химикалки, зарежда кафе машината...

А тоз разбирач не може правилно да напише "изказва", "технологиИ", но ще ми дава съвети за абсолютните предимства на iOS пред всички останали.

На мен дипломната ми работа не беше "доклад", а цял парсер за новия тогава C#. Тогава много основно изучих вътрешностите на някои от най-разпространените компилатори за Ц++ поради приликите в синтаксиса и мога съвсем отговорно да твърдя, че gcc превъзхожда абсолютно всички останали по абсолютно всички показатели. На вас обаче ви остава да гадаете кои аджеба показатели са взимани под внимание. Не съм го писала обаче в "доклад".

Та точно затова и на мен ще ми е много интересно да се запозная с въпросния "доклад", най-вече да видя кои показатели са сравнявани, по каква методика, кои са източниците. Все пак да не забравяме, че iOS е със затворен код, който няма как да се види черно на бяло и да се прегледа от независими (несвързани с Епъл) експерти за разлика от Андроид. Единствено може да се разчита на рекламни публикации и целенасочен пен тестинг за откриване на конкретни пробиви. Освен това като се има предвид, че първия iPhone излее 2007, а iPad през 2010, тази "мениджърка" не може да е завършила преди повече от 4 години. Преди 4 години Windows Phone не ставаше и за тоалетна хартия, а Андроид беше на major version 2 (Фройо), направо пеленаче. Та верно преди 4 години iOS е превъзхождал останалите в доста показатели (но не абсолютно всички). Оттогава обаче нещата се промениха много и колкото и да не искам да си го призная, новия Windows е супер стабилен, поддържа няколко различни технологии за апове, достатъчно народ го е разцъкал в опити да намери пробойни. Андроид пък от ICS насам е просто супер дрийми, с най-отворената екосистема от апове, с отворен код, с изключително големи възможности за къстъмизиране и с най-големия пазарен дял. Та някоя "мениджърка" да ми обяснява как iOS бил превъзхождал "абсолютно всички" останали е най-малкото несериозно, да не кажа непрофесионално.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от analgin »

Какво стана пак???
konstanta си търси "чип" таблет за да драска по форума и да пиши доноси срещу попа и българската църква в Монреал, а темата отиде на ниво дипломни работи след намесата на специалист по всичко.

Възползвайте се от хубавото време, погалете децата си, пийте по бира с приятели .....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от ablood »

Independent, недей така да разбиваш всички илюзии на човека! Може пък нещо да е недоразбрал.

Може сестра му да не е мениджър на офис, а на отдел със все персонала.

Може долкадът и да е за предимствата на IOS за производителите, не за потребителите.

Може спелчекъра на iPad да съдържа "технологий" и "исказва".

Може да е израснал в семейство където с любов се наричат едни други "неграмотници", и да се иронизират с мозъчна хирургия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор