ТАБЛЕТ - какъв...???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от AsicsFan »

dzverum, +1

И аз търсех Иконията, но във ФШ ми казаха че вече не се произвежда или нещо от сорта беше. В резултат излезнах от магазина с Галакси Таб 4. Взех го за жената, много е доволна. Аз лично таблет в общоприетия смисъл нямам. Размотавам се с един Плейстейшън Вита и той принципно ми стига. Но той е с друго предназначение.

Аз лично използвах малко да разгледам Галаксито, бива си го. Детето полудя по говорещото коте :)

ПС: Камерите обаче са отврат. Но не ми бройте мнението, щото всичко под 16мп и под ХД ме дразни.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от dzverum »

За жената, ако не е ябълка фен андроида е по- добрия вариант, уиндоус таблета е за работа. Моята жена обаче е закърмена с ябълка и сега е на ръба да отнесе един Air, основно заради размера и теглото му...
F*ck Google, ask me!
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от AsicsFan »

тс. не сме за ябълките. шарени са, привличат на външен вид ама... много затворена система. никога не съм имал нищо ябълково и преди 3 седмици потрих ръце и викам айде отивам да си купя айпод нано. не че на телефона не слушам, ма не ми е удобно. имам стар още от БГ си нося мп3 плейър и го сменям само заради 4те гб на него. и викам си това на сайта изглежда супер, я да го видим. отивам в плод-зеленчука и го разгледах, оказа се по-дребен от очакваното. иначе супер от всякъде. обаче иде продавача и го питам абе верно ли че за всеки файл-трансфер ми трябва айтюнс? той - ми да, не може да го боднеш като флашка и да си записваш. и аз си излезнах и викам айде и днеска не си купих ябълка.

отидох при сони, викам трябва ли ми спец.софтуеър да си записвам мп3ки на вашия плейър и човека - ми не, бодеш го като флашка. друго не ми трябваше. купих и за жената един че и тя поиска. не е перфектен, но е по-удобен. да не говорим че винаги имам изискване за бутони а айпода е само тъч-скрийн. таблета го взехме по изключение и не му взимам клавиатура просто щото е предвиден за други цели.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от niki477 »

Бих ти предложил да си купиш Ipad , вярно няма уиндоус , работи с различна операционна програма , но е доста по-бърз от всички боклуци на самсунг или която и да било друга марка. Има програми при инсталирането им можеш да го канектнеш с телевизора си, ако телевизорът ти има уай фай , не ти трябват кабели , просто от растояние го свързваш с тв-то . Купихме миналата коледа на дъщеря ми самсунг галакси , сега ще го продаваме и ще и купим Ipad mini, по простата причина, че самсунг- ът е абсолютен боклук , засича и какво ли още не , ние със съпругата ми сме с Ipad и сме супер доволни . Дано да съм ти бил полезен :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от ablood »

niki477 написа:самсунг- ът е абсолютен боклук , засича и какво ли още не
Засича, защото малката го е натъпкала със стотици (!!!) безплаатни, непроверени апликации. Таблетите на децата ги ристорвам през месец и са като нови. Отнема ми 10 секунди.

Ако едно Ферари натоварено с 2 футболни отбора е тромаво това не значи, че е "абсолютен боклук".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от optics »

niki477 написа:Бих ти предложил да си купиш Ipad , вярно няма уиндоус , работи с различна операционна програма , но е доста по-бърз от всички боклуци на самсунг или която и да било друга марка. ..........Купихме миналата коледа на дъщеря ми самсунг галакси , сега ще го продаваме и ще и купим Ipad mini, по простата причина, че самсунг- ът е абсолютен боклук , засича и какво ли още не , ние със съпругата ми сме с Ipad и сме супер доволни .
Тва твоето е "на крива ракета космоса й е крив". Когато на някого му върви само iOS или само Android, за мен проблема е в meatwear-a.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от Pointzero »

За момента Android базираните мобилни устройства "бият" iOS. Факт е, че роботчето вече 3-4 години се продава много по-добре от ябълката.
А за 2014 (до момента), цифрите са смразяващи: 12% с/у 85% за Android
http://www.businessinsider.com/android- ... e-6-2014-8

Ако мога да обобщя с 2 думи: лаптоп, декстоп - Windows, (Apple-ските са много по-скъпи при подобни други параметри); мобилни устройства - Android (iOS са много по-консервативни).

Напълно съм съгласен с optics за предимствата и недостатъците.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от niki477 »

Хей Аблоодчо , ти откога имаш и ясновидски способности ?! От разстояние знаеш какво има на таблета на дъщеря ми , за твоя информация тя е само на 3 годинки и неможе да инсталира нищо , ние сме и качили няколко бебешки игри и филмчета . Таблета е почти празен . Аман от теб ( Аблоодчо ) ти си спец във всичко , на другият разбирач под теб ще му кажа , че ако Самсунг бяха толкова добри , нямаше да отчитат постоянни загуби в продажбите . Епъл дори и след смъртта на Джобс си остават номер 1, по-скъпи са , вярно е , но пък знаете поговорката : Ако имаш пари само за москвич , глупаво е да плюваш мерцедеса че е лоша кола . )) Хайде със здраве ;)
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от niki477 »

Не видях коментара за Android , затова пиша отново . За Android нищо немога да кажа , никога не съм ги ползвал , дори не съм ги и пробвал как работят , може и да са добри , нямам никакво инфо за тях .
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от Rall »

niki477 написа:Не видях коментара за Android , затова пиша отново . За Android нищо немога да кажа , никога не съм ги ползвал , дори не съм ги и пробвал как работят , може и да са добри , нямам никакво инфо за тях .
Е как не си пробвал Андроид ? Тоя самсунг дето "засича" с какво е ?
Dead Eyes See No Future
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от niki477 »

Извинявам се , мислех че става въпрос за някакъв модел Android , да с операционна система Android e , е сега спокойно мога да кажа че това са абсолютни боклуци .
Отначало мислех че самият таблет е дефектен , но по-късно пробвах и други Самсунг , Lenovo , Google Nexus , Microsoft , Asus и Del , но никой неможе да се сравни по бързина и качество на картината с Apple IPad . Това си е лично мое мнение и не искам да го налагам на никого . Само не ми е ясно , защо като са толкова добри Samsung например , наскоро четох някъде че за първите 6 месеца на тази година са отчели изключително ниски продажби . Търговският директор на Samsung се чудел заедно с екипа си какво да направят за да излезнат от тази криза .
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от ablood »

niki477 написа:Това си е лично мое мнение и не искам да го налагам на никого.
Много обичам когато някой подчертава мнението си с подобен афоризъм.
"Пълните боклуци" всъщност бележат растеж първата четвъртина спрямо миналата година. Втората четвъртина обаче наистина губят част от пазара, но не заради любимият ти Apple, а заради още по-омразните ти Lenovo и Xiaomi, които създават нов, но солиден раздел бюджетни устройства. Тоест новият за теб Андроид продължава да измества ИОС.

А за дъщеря ти - това че ти си и качил само няколко детски игри и филмчета не означава, че не е кликвала по непрекъснато изскачащите рекламни банери. Давал ли си и Ipad, та да направиш сравнение?

Ти блооди Мери ли произнасяш, или блъди?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от niki477 »

Аблоодчо , Разбирасе че съм и давал нашите IPad-и , дъщеричката ми още от 2 годишна сама си ги отключваше , отваряше си сама игрите , на 2,5 години вече играеше съвсем сама и Кенди Краш , това беше и една от причините да и купим таблет , само че ни се видя неразумно за 2,5 годишно дете да даваме 500$ за таблет затова решихме с жена ми да и купим Samsung Galaxy за коледа . След като чухме много хвалби за Samsung , се спряхме на него и направихме голяма грешка . Исключително бавен е , забива , а това къде дъщеря ми клика ти неможеш да знаеш , освен ако , както написах в предишният пост не си " Екстрасенс " ;) . Но Аз не съм решил да те убеждавам в абсолютно нищо , просто изказвам лични впечатления и опит , Ти Аблоодчо ,за мен си просто един профил тук с който се забавлявам от време на време като ти чета глупостите и виждам как няма тема по която Ти да не си компетентен :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от ablood »

Да. Забелязах, че си решил да се "забавляваш" с мен.
Конфронтацията на моя сметка ли ще я пишеш?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ТАБЛЕТ - какъв...???

Мнение от optics »

Не се дърляйте - намерете допирна точка :)
iOS-a e по-подходящ за хора които не могат да се пазят сами. При все че няма чак такава разлика и не влагам никаква ирония.
Що се отнася до бързината - каква е тая бързина дето е важна за едно 3 годишно дете ?
Малко като "феновете" на бързи браузъри като земат да хвалят - "ползвам само ХХХХ браузър щото е много бърз ?!?".
Еми аз пък ползвам 3-4 браузъра ежедневно и нито за единия не мога да кажа - ауу колко бърз или ауу колко бавен.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор