Концерт на Глория -24. Май

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от davidT »

Е ,на лейди Гага да не ходят със смокинги и бели папийонки :D :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от balbi »

fighter написа:Че кой пък си купува билети за Глория :?:
Билетите ще свършат по-бързо от за всички приятни нам групи... Феновете й се оказва, че не са никак малко ;)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от balbi »

janyz написа:Някои "умници" тук , са всъщност много ограничени.....Слушам освен Глория , но и метъл , бг. фолклор , класическа музика , ...електронна , джаз ........и всичко , което считам за талантливо и стойностно , ....А за ваше инфо ,когато аз съм слушал Лед Цепелин , навярно сте ходили прав под масата. ;)
Значи толкова по-зле за теб janyz :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от balbi »

janyz написа:Павел , абе ти си пълен нещастник , много тесен мозък ,...Да , обичам да нося шинели ,както и костюми на Версаче или ако изкаш и на Майкъл Корс....Широко скроен човек съм ,....а ти - кон с капаци !!!

:rofl: :rofl: :rofl:
Чу ли Павел! ;)
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Chomsky »

Навремето, когато бях източноевропейски цървул, псувах всичката чалга много злобно. Мразех я. Щото си въобгъзявах, че всичко западно е много по възвишено. Сега когато вече съм пълен северноамерикански цървул, разбирам, че чалгата с не отстъпва кой знае колко (по морална нищета) на рапа или някои кънтри хави, че дори и на голяма част от поп музиката правена тук.
Не е достатъчно да си просто цървул закачен на дувара, а май е по-необходимо да си цървул, който е обиколил повече места, все пак за това се правят цървулите.
Какво като идва Глория. Е, аз няма да ида, защото въореки всичко още не ме кефи. Ама пък чак да се заяждам с хората няма да стане.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Chomsky »

П.С. Пък и иншарлар чалгъна на Глория, никога не е бил от тези, които са ме дразнили, защото повечето и песни са били с умерени внушения. (т.т не е имало долни изяви от типа на "омайна лунна нощ е, аз искам още, още" или "как влезе мъжката, на т'слата дръжката")
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Chomsky »

Мисля че тъази тема е най-подходяща за литературен анализ на една песен, която ме озадачава. Вече споменах че се опитвам да си представя какво има предвид Преслава с "твоя тип жена и размер на любовта...". Явно и двете части описват жената, по нататъшния текст подкрепя, но силно ме озадачава, този женски размер на любовта... Някой с по поетични наклонистти може ли да анализира :)
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Kpetrov »

Chomsky написа:...Вече споменах че се опитвам да си представя какво има предвид Преслава с "твоя тип жена и размер на любовта...". Явно и двете части описват жената, по нататъшния текст подкрепя, но силно ме озадачава, този женски размер на любовта... Някой с по поетични наклонистти може ли да анализира :)
Да нямаш притеснение, че за това питаш?!
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от grozdan »

Начи, Пресито според мени са опитва да пей относно жезъла на любофта. Оттам и размера на съответната любоф.

А за Глория ни са вълнувам. Докато мутрите яко я спонсорираха имаше добри песни, напоследък ни съм в тичение. Все пак пей по-добре от повечето днешни "фолк-фурии".

Виж Цеца или Мирослав Илич ако дойде бих желал да науча. Според мени те са върха на музикалното творчество.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от plamsht »

Chomsky написа:Навремето, когато бях източноевропейски цървул, псувах всичката чалга много злобно. Мразех я. Щото си въобгъзявах, че всичко западно е много по възвишено. Сега когато вече съм пълен северноамерикански цървул, разбирам, че чалгата с не отстъпва кой знае колко (по морална нищета) на рапа или някои кънтри хави, че дори и на голяма част от поп музиката правена тук.
Не е достатъчно да си просто цървул закачен на дувара, а май е по-необходимо да си цървул, който е обиколил повече места, все пак за това се правят цървулите.
Какво като идва Глория. Е, аз няма да ида, защото въореки всичко още не ме кефи. Ама пък чак да се заяждам с хората няма да стане.
:up: :clap: :up:
edinotvsichki
Мнения: 157
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 10:52 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от edinotvsichki »

интересно, защо някои форумци се опитват да избиват комплекси в този форум?
Много музиковеди, много чудо. :devil:
Първо, Глория, като гласови данни е всепризната в България, за разлика от "новите" фолкфурии.
Второ, репертоарът й включва песни както от поп-фолк жанра, така и от българския фолклор, а също има песни, които определено повече спадат към популярния/диско жанр, отколкото към поп-фолка/чалгата. Ама то си трябва човек да слуша и познава, за да разбере.
И както някой спомена, много от песните й са с нива над "западния" кич. Не говоря само за рап (това изобщо може ли да се нарече музика????) но и за популярни песни със съдържателен текст като "blow my whistle, baby... You just put your lips together... And you come real close".

Интересно, по партита се кълчите в ритъма на сръбската чалга/поп-фолк, но българската такава/българския такъв не ви понася!?. Типично българска комплексарщина.

Също така, много интересно, защо ли вече имаме резервирани 30 билета от "местни" (т.е. не българи)? И те сигурно са чалгари....
edinotvsichki
Мнения: 157
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 10:52 pm

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от edinotvsichki »

А сега по същество с още информация за концерта.
PayPal е отворен вече за продажби. http://www.bulcancenter.org
Хартиени билети ще има в магазините (виж подробности тук: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 25&t=46875)
ще има от четвъртък , 8 май 2014.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от plamsht »

http://www.youtube.com/watch?v=bmZgHlqWfIc"

група мерцедес: тухла в стената

За трети път го пускам и никой не ми обръща внимание :(
Не е Нова Генерация, но според мен има заряд
na vkus i tzvet tovarishti net..
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Pointzero »

Павел написа:
janyz написа:Някои "умници" тук , са всъщност много ограничени.....Слушам освен Глория , но и метъл , бг. фолклор , класическа музика , ...електронна , джаз ........и всичко , което считам за талантливо и стойностно , ....
:rofl: :rofl: :rofl:
Ние всички ти повярвахме
В интерес на истината, ЕнтелЕгентите, който слушат само определена музика са аПсолютни профани или се мислят за сноби.
Иначе казано, са обикновени "комплекси".
Доказано е , че музиката действа на подсъзнанието. Т.е. ако си се набил да слушаш САМО чалга или рок или джаз или диско или рап или хаус или.... и т.н. - имаш сериозен проблем с вътрешното си АЗ.
Ако ли пък си го налагаш да слушаш само това (от горепосочените) щото модата е такава, си комплексар и/или снобар.
Глория е добра певица, има си глас момичето! Ще бъде интересен концерт.
Последно промяна от Pointzero на Пон Май 05, 2014 9:19 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Концерт на Глория -24. Май

Мнение от Pointzero »

plamsht написа: na vkus i tzvet tovarishti net..
Хаха, напомня ми: "Въпрос на вкус! Казало кученцето и си близнало под опашката..." :rofl:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Заключено