ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от janyz »

Моля , знаете ли добър ДЕРМАТОЛОГ или хомеопат в Монреал ? Може и да практикува в частен кабинет . Благодаря на всички предварително.
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от Павел »

janyz написа:Моля , знаете ли добър ДЕРМАТОЛОГ или хомеопат в Монреал ? Може и да практикува в частен кабинет . Благодаря на всички предварително.

Оксиморон. Лекар-дерматолог е учил, за да лекува пациентите, не да ги баламосва. Хомеопат пък няма как да е дерматолог, защото няма акъл за такъв и "лекува" с плацебо. Знам врачка - става ли?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от janyz »

Моля , дайте телефон или адрес .
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от sim »

Hebert Denis Dr Dermatologiste
175 Avenue Stillview
H9R 4S3 Pointe-Claire
Quebec

Téléphone:
514 695 9646
Чувала съм, че е добър, нямам лични впечатления.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от succes »

Павел написа:
janyz написа:Моля , знаете ли добър ДЕРМАТОЛОГ или хомеопат в Монреал ? Може и да практикува в частен кабинет . Благодаря на всички предварително.

Оксиморон. Лекар-дерматолог е учил, за да лекува пациентите, не да ги баламосва. Хомеопат пък няма как да е дерматолог, защото няма акъл за такъв и "лекува" с плацебо. Знам врачка - става ли?
Моя колежка си излекува дерматологичен пролем точно с хомеопатия. Освен това плацебо е научно доказан метод на лекуване, така че кавичките са излишни.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от ablood »

succes написа:Моя колежка си излекува дерматологичен пролем точно с хомеопатия.
Аз пък съм срещал хора, които твърдят, че са разговаряли с Господ, че са сънували пророчески сънища, че са били еди-какви си в предишния живот, че лекуват успешно грип с мастика, че Королата им загрява "моментално" при -20 градуса... Някои от тези лъжци/идиоти изглеждат почти нормални и имат прилична кариера и живот.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от Bistra »

По-гнусно нещо от мастиката, надали съществува. Повдига ми се само като я помириша. :doh:
Дерматологичните заболявания са много устойчиви. Надали хомеопат точно ще помогне.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от pumpy »

succes написа:Моя колежка си излекува дерматологичен пролем точно с хомеопатия. Освен това плацебо е научно доказан метод на лекуване, така че кавичките са излишни.
Сигурно е така, но проблема на Яниз съществува от поне 2012 и МНОГО ме съмнява, че хомеопат ще го излекува, а и от моя личен опит с пациети, човек се обръща към алтернативна медицина, когато "нормалната" не помага. Всеки има право да пробва, и заядливите коментари не понагат по никакъв начин....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от the_coach »

pumpy написа:....... а и от моя личен опит с пациети, човек се обръща към алтернативна медицина, когато "нормалната" не помага.
:y:
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от Joya »

Bistra написа:По-гнусно нещо от мастиката, надали съществува. Повдига ми се само като я помириша. :doh:
......
И аз така си мислех ама след 1та чаша свикваш с миризмата :devil: и е много добро лекарство при болки в корема ;)

janyz
MD-Plus Clinique
Dr. Bertrand Veilleux

частен: 150 или 180$ начална такса записване или нещо подобно и прегледа е 160$
мнениа:
http://www.ratemds.com/doctor-ratings/1 ... al-QC.html"

За дерматолог е много трудно да дадеш положително мнение. Кожните заболявания са много упорити и се лекуват проба грешка. Този доктор не мисля че е чак блестящ, лекува ме по същият начин като в България, очаквах нещо ново тук, но не. Но поне няма проблеми с рецепти. Много любезен и приятен човек.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от ablood »

Имах упорит дерматологичен проблем - един кокоши трън надясното стъпало, който се разрастна до 20. След едно неуспешно замразяване с течен азот от лекар и няколкомесечни опити със спрейове от eBay се предадох и просто ги игнорирах (нито боляха, нито дразнеха). След още няколко месеца се сетих да си погледна стъпалото и бях приятно изненадан - всичко беша напълно изчезнало.

Не знам доколко бяха изчезнали от само-себе-си, или азотът ги беше заличил със закъснение, но ако бях пробвал "алтернативен" метод щях да имам пълното основание да заявя, че медицината е безпомощна, а шаманството велико.

Така се раждат легенди. Ако при лека простуда пиеш мастика можеш да обявиш, че си пресякъл грип. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от IRA »

Кокоши трън се маха най добре с млякото на зелена смокиня, за един ден го няма. Навремето брата на баба ми, ( дипломира фармацефт, от тия старите, които си забъркваха част от лекарствата сами) правеше мазило срещи кокоши тръни, което действаше безотказно, не знам защо в днешно време лекарствата от аптеката за същия проблен не действат по този начин.

Ето един хомеопат, една приятелка е доволна от нея, аз лично никога не съм ходила при нея:

Carla Marcelis
tel: 514 272 2486
6166 av. Durocher
Outrement
H2V 3Y6
carla.naturopath@gmail.com

При нея можете да ви върнат пари, ако имате частна здравна застраховка.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от janyz »

Благодаря за всички мнения и лекари. Прав е Пумпи , че проблема ми е от 2012 , ходих при Д-р Потокер в Джуив хоспитал , но останах разочарован след няколко посещения. Накрая ме изпрати на гастроскопия ( не знам как му хрумна) , но аз НЕ отидох. Проблема ми е , че имам силни сърбежи на кожата , вследствие на което се разранява самата кожа от чесане. Просто ужас , не мога да спя и ми е ужасно дисконфортно. Изписаха ми на няколко пъти кортикостероиен крем , но той временно облекчава , а не лекува. Записах час при частен лекар в Поинт Клер , който ме посъветваха по-горе. Дано да намерят проблема.
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от sim »

Janiz, според мен е трябвало да отидеш на това изследване, защото проблема може да не е дерматологичен. Обикновено, за да отидеш на такова изследване, трябва да дадеш информирано съгласие, което явно при теб не е станало. Както и да е. Ако пиеш някакви лекарства, носи си рецептата при новият лекар и му обясни цялата предистория без да спестяваш нищо.
Пожелавам ти бързо и адекватно решение на проблема! :y:
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: ДЕРМАТОЛОГ - къде ?

Мнение от seeker »

janyz написа:Проблема ми е , че имам силни сърбежи на кожата , вследствие на което се разранява самата кожа от чесане.
Пил ли си антибиотици преди това? Понякога се получава студова алергия от тях и симптомите са близки до описаните от теб.
Не се правя на лекар, просто споделям скромния си опит :)
Публикувай отговор