личен лекар?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

личен лекар?

Мнение от mirkaa »

Някой да знае личен лекар и/или педиатър, приемащ нови пациенти - Монреал, Лашин, Ласал и околностите?

Благодаря предварително!
third generation immigrant :)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: личен лекар?

Мнение от Independent »

Педиатър - д-р Reiter, 514-788-2888. Кабинета се намира в центъра близо до метро Ги Конкордиа. Чакане за час при нея почти няма, максимум седмица за не-спешни случаи. Случвало се е да ни вместят в същия ден, ако им се примолим много.
За неотложни случаи обаче сме много доволни от Tiny Tots - 514-342-9911. Обикновено дават часове в същия ден, много по-добре отколкото да се чака в спешното. Намират се на Декари близо до Жан Талон. Хватката при тях е, че всяка визита се заплаща (преди година беше 10 долара). Май имаше и такса за отваряне на досие. Работят и в неделя. Ако там харесате някой от докторите, може да попитате дали може да ви стане "редовен" лекар.

Личен лекар - не съм сигурна дали още приемат нови пациенти, обаче пробвайте. Д-р Goldsman, 514-938-0656. Намират се в Уестмаунт, близо до Westmount City Hall.

Ако не проработи, започнете да звъните в близките болници и CLCS. Оттам ще ви дадат телефоните на лекари, които търсят пациенти. Също някои от walk-in клиниките имат опция за личен лекар.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: личен лекар?

Мнение от Marto »

Миркее, при всичките кусури на американското здравеопазване, да не се окаже, че тук положението е 10 пъти по-зле ;)
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: личен лекар?

Мнение от misirosi »

http://www.santemontreal.qc.ca/chercher ... ist=433004"

La ressource accepte de nouveaux clients en médecine générale et/ou familiale (Appeler pour savoir la procédure)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: личен лекар?

Мнение от roumensp »

Marto написа:Миркее, при всичките кусури на американското здравеопазване, да не се окаже, че тук положението е 10 пъти по-зле ;)
Американското е по-добро, ако имаш добър иншурънс, плащан от някой друг, иначе дупе да ти е яко.
Колкото до личен лекар, и там ми трябваха "връзки", за да си намеря добър такъв.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: личен лекар?

Мнение от Marto »

Tака е, но там и преди промените бедните и пенсионерите получаваха безплатно здравеопазване, в много отношения по-добро от канадското.

Случи ми се да обиколя наскоро четири от големите болници в Едмънтън и с много малки изключения беше пълна скръб в сравнение с това, което помня от САЩ. А ти не си и живял в бедна канадска провинция да видиш каква трагедия е пък там.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: личен лекар?

Мнение от roumensp »

Marto написа:Случи ми се да обиколя наскоро четири от големите болници в Едмънтън и с много малки изключения беше пълна скръб в сравнение с това, което помня от САЩ.
Да, условията в болниците са доста по-зле от тия в САЩ (поне аз каквото съм виждал), но за без пари - толкова. Между другото, в нашата провинция не е и баш "без пари", плащаме си месечни вноски: http://www.health.gov.bc.ca/msp/infoben/premium.html"
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: личен лекар?

Мнение от scoubidou »

misirosi написа:http://www.santemontreal.qc.ca/chercher ... ist=433004

La ressource accepte de nouveaux clients en médecine générale et/ou familiale (Appeler pour savoir la procédure)
Това си е клиника без рандеву, такива има навсякъде. Ама ли4ен лекар :@
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: личен лекар?

Мнение от miteto »

Marto написа:Tака е, но там и преди промените бедните и пенсионерите получаваха безплатно здравеопазване, в много отношения по-добро от канадското.
В какво отношение един пенсионер в САЩ (без фирмена застраховка) примерно болен от рак, получава по-добро здравеопазване от канадското? Или такъв, който му се налага сърдечна операция?
Аз от познати живеещи в САЩ съм чувал, че условията в клиники, които обслужват бедни са "майка плаче, акордеон свири", ама това са субективни мнения все пак...
Marto написа:А ти не си и живял в бедна канадска провинция да видиш каква трагедия е пък там.
Що, ти живял ли си в някое каунти дето се водиш богат ако трейлъра ти е 25 фута, вместо 20? Направо съм убеден, че местната клиника има поне 15 MRI машини за по 20 милиона всяка ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: личен лекар?

Мнение от roumensp »

miteto написа:Аз от познати живеещи в САЩ съм чувал, че условията в клиники, които обслужват бедни са "майка плаче, акордеон свири", ама това са субективни мнения все пак...
Позната българка работеше в Swedish Medical Center, една от най-добрите болници в Сиатъл, и от нея знам, че те също са обслужвали бедни и социалнослаби безплатно. Това беше при старата система, как е сега нямам идея.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: личен лекар?

Мнение от miteto »

Това за лошите условия го бях чувал за клиника в Чикаго, където постоянния контигент е предимно бедни, социално-слаби, наркомани и т.н. В "по-тъмен" така да кажем квартал. Ама пак казвам, хората като разказват истории, понякога преувеличават...
А ако най-добрите болници в САЩ обслужват бедните безплатно, ква е тая истерия с Обамакеър и защо трябваше да се въвежда въобще ако всичко е на 6? Ако имаш работа, фирмата те покрива, ако нямаш - болницата те лекува без пари?
И между другото, кво разбираме под "обслужване"? Някой си е срязал ръката и му удрят 5 шева без пари в имърджънсито? Или някой е болен от рак и му правят курс химиотерапии за $100,000-$150,000 на аванта? Всякакви изследвания, лечения и операции в една болница ли са достъпни безплатно за бедните?
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: личен лекар?

Мнение от mirkaa »

хей! пак ми отвлякохте темата! :) питах за доктори, не за здравеопазването в Канада и УСА.

Но по въпроса... :) може доста да се поспори.

Митето - взе ми думата от устата.
Марто - не знам кво да кажа, специално тук в Монтреал, че е поне 10 пъти по-зле, е... но от къде? От баровските болници в големите УС градове? Верно е - но виждал ли си здравеопазвнане в щатска болница "за бедни". Да не ти обяснявам..и да чукна на дърво, че не съм попадала там.
Положението със застраховките го знаете, няма кво да го говорим.

Честно казано, не мога да се оплача от тукашното чак толкова много. Има свестни доктори, а има и начини да се добере човек до тях, стига да е по-настойчив и прочие. Верно, базата е доста плачевна, но като си помисля, че ходих по разни доктори-специалисти и не ми искаха и 1 цент, още не мога да го повярвам.
Ето, по-горе Индипендент казва, детски кабинет, но вземали по 10 долара. И не се чака! Егати! Ами че в Щатите, със супер дебела фирмена застраховка, ми вземат 50 кинта ко-пей само за добър ден. А колко ми струва застраховката на месец - фирмената - плюс депендънт... майка плаче. И на въпроса фирмена - какво значи това? Верно, зависи от фирмата, и не знам вече дали останахи такива дето предлагат пълно покритие, но по принцип си я плащаш като поп поне 150-200 на месец за сам човек.

Това, че лекували бедни без пари в Щатите - такъв филм няма. Нали не бъркаме ЕР с лекуване? И дори и ЕР да е, колкото и да си беден, пак ще те затрупат с билс след това, друг е въпроса, че ти просто не ги плащаш, щото си беден и нямаш нищо на твое име, което колекшън може да ти вземе. Та добре, че е Обамакеър все пак. Имам разни познати които с десетки години са без застраховка, и я карат на как дойде, и докато може. За какъв превеншън може да става дума в такъв случай?

На мен обаче ми направи нещо друго впечатление - тук докато чаках няколко пъти в Джуиш хоспитал, уж като една от добрите, не можах да повярвам каква навалица има от пенсионери, и такива изглеждащи на по над 80...!! Повечето от тях висят по доктори просто така, профилактично, или щото имат време и няма кво да правят, или щото им е скучно, и тук таме има някой с истински нужди от лекуване. Млади хора много не видях.
Та чудя се, тоз живот в Канада сигурно не е чак толкоз зле, като има толкова много пенсионери, които изглеждат на добре обгрижвани?!
В Америка не съм виждала такова чудо. За голямо съжаление, из болниците в НЙС пациентите са млади, до към 50...тук там 60.. Бачкането и стреса са толкова големи за "средната" класа, че не се знае колко оживяват изобщо до над 65.
Та такива са мойте първи впечателния :)

И последно, не забравяйте най-важното - отговорността за здравето е най-вече в собствените ни ръце. Про-актив, а не реактив. Не става 30-40 години да си пил ракията, пушил, набивал пържоли и наденици, и най-голямото изминато разстояние да е от хладилника до дивана, и след туй докторите ни виновни!!??

Така че, със здраве!! :) И Бог да пази!
third generation immigrant :)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: личен лекар?

Мнение от Marto »

miteto написа:
Marto написа:Tака е, но там и преди промените бедните и пенсионерите получаваха безплатно здравеопазване, в много отношения по-добро от канадското.
В какво отношение един пенсионер в САЩ (без фирмена застраховка) примерно болен от рак, получава по-добро здравеопазване от канадското? Или такъв, който му се налага сърдечна операция?
Аз от познати живеещи в САЩ съм чувал, че условията в клиники, които обслужват бедни са "майка плаче, акордеон свири", ама това са субективни мнения все пак...
Marto написа:А ти не си и живял в бедна канадска провинция да видиш каква трагедия е пък там.
Що, ти живял ли си в някое каунти дето се водиш богат ако трейлъра ти е 25 фута, вместо 20? Направо съм убеден, че местната клиника има поне 15 MRI машини за по 20 милиона всяка ;)
Недей да вярваш на всичко, което показват по СВС или филмите на Майкъл Мур. :D

Живял съм в такова каунти и мога да твърдя, че средностатистическия пенсионер или социално слаб там със сигурност имаха много по-добър достъп до здравеопазване отколкото аз имах в Ню Брънзуик и може би дори и сега в Албърта. Както каза Румен, много болници помагат безплатно на хора, които не могат да си го позволят, включително и на нелегални имигранти. Я познай какво става в Канада с чужденец без застраховка, легален при това.

Но аз имах предвид 100те милиона американци - всичките пенсионери и 40 милиона с ниски доходи - които имат безплатни държавни осигуровки, medicare и medicaid съответно. И Миркее, не става дума за ходене до ЕР, а за лекуване ;)

Искаше примери? За разлика от американците на medicare, канадските онкоболни нямат достъп до редица животоспасяващи лекарства и технологии, защото канадските регулатори редовно забавят одобрението им, понякога с години, единствено за да спестят пари. Да не говорим за wait times при операции и т.н.
Последно промяна от Marto на Пет Апр 04, 2014 12:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: личен лекар?

Мнение от Marto »

mirkaa написа:За голямо съжаление, из болниците в НЙС пациентите са млади, до към 50...тук там 60.. Бачкането и стреса са толкова големи за "средната" класа, че не се знае колко оживяват изобщо до над 65.
Oживяват и още как! И веднага се местят в Бока Ратон.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: личен лекар?

Мнение от miteto »

Marto написа:Я познай какво става в Канада с имигрант без застраховка, легален при това.
Какво да става? Имаш предвид първите 3 месеца, когато провинциалната застраховка не е влязла в сила? Нищо, което не би станало и в щатите, ако нямаш застраховка.
Marto написа:Искаше примери? За разлика от американците на medicare, канадските онкоболни нямат достъп до редица животоспасяващи лекарства и технологии, защото канадските регулатори редовно забавят одобрението им, понякога с години, единствено за да спестят пари. Да не говорим за wait times при операции и т.н.
За пръв път чувам, че канадските регулатори са с години по-бавни от FDA. Някакъв източник имаш ли, който сравнява двата регулатора? Конкретен пример за животоспасяващо лекарство, което е забавено от канадските регулатори с години заради пари (а не заради достатъчно тестване) или просто говорим общи приказки по принцип?

А колко е co-pay за авангардните животоспасяващи лекарства за щатските онкоболни? И въобще имат ли достъп до тях, при положение че ако си на Medicare трябва да взимаш generic drugs вместо brand-name, иначе co-pay става астрономически? Твоя аргумент ми се струва малко изсмукан от пръстите, едниствено съм съгласен че wait times при операции се по-високи в Канада.
А тия дълги wait times в Канада само заради социалната система на здравеопазване ли са или заради нещо друго ;) Ако е само системата, как така при много подобна система в щатите (Medicare) се чака по-малко? Или пък в България?
Публикувай отговор