Мнения доставчици IPTV

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнения доставчици IPTV

Мнение от NaviD »

Здравейте,

Интересува ме дали някой от вас има опит със сервиза на Acanac ( Zazeen) и дали е забелязал още подробности от споменатите по долу. Телевизията не се различава особено от Bell Fibe, STB(Set Top Box)устройството е различно и няма твърд диск, на Bell е Motorolla и има диск за записи, както и опция всеки следващ приемник да се свързва безжично. В същото време базовия лист на Bell е леко постен и абонирането за канали a la carte се налага, докато този на Zazeen e доста по-голям. И при двата доставчика не всички канали са HD, което за мен е голям минус. Цената на Zazeen е 39.95+75 STB + 9.95 shipping + такси, при Bell e въпрос на колко сервиза вземаш и дали са базови, но там проблема е с трафика на интернет и доста хора се оплакват, докато Acanac абонатите отдавна сме забравили за този проблем. Също така при Bell цената подлежи на промяна без преави и това меко казано дразни.

За IPTV надеждността на интернет връзката е супер важна, аз докато бях на DSL се бях побъркал от нерви заради мрежата на Bell, сега съм с кабелен Acanac и се родих направо и затова си мисля, че би трябвало да им върви телевизията без проблеми, ама знае ли човек...

Ако някой от вас има личен опит с тези два доставчика или знае и за други моля да сподели, другата работа я сколасахме и ще лягаме по диваните да гледаме телевизия вече и търсим мнение от патило, а не платило.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от Ascao »

Повдигам темата, защото и на мен ще ми е интересно някой, който ползва Аканак да сподели мнение за качеството на телевизията и интернета.
Бъндъл на Бел (тв 15 а ла карт+ънлимитед инет 15/10 +телефон) излиза близо 150+такси, докато кабел на Аканак се връзва на $100+такс.
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от analgin »

Видно хората които работят не влизат във форума.
Аз от доста години ползвам услугите на Montreal Satellite Pro понеже желая да гледам европейски футбол и филми без прекъсване за реклама. За максималният пакет на Directv - "PREMIER" плащам 100$ на месец качеството за повечето канали е 1080P филмовите канали са в пъти повече от тези на бел и старчоис.
При тях могат да се намерят дилове за всичко свързано с телевизията (канадски и американски провайдъри не само през сателит). Те знаят как да отворят акаунт без да имате адрес в Америка. Много хора ги ползват за да им организират акаунт шеринг.
Български бизнес който все още не съм наплюл, както ще кажат някой специалисти тук :tmi:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от ablood »

Откакто повечето телевизори станаха smart, или можеш да ги направиш умни с tv-box за $30 не виждам смисъл от друго освен streaming.

Netflix, Hulu , Youtube, Dailymotion.....
Netera не я слагам, заради плачевното качество но жена ми и майка ми плащат и гледат.

Даже и в Youtube, когато гледаш пълнометражен филм можеш да го спреш, и да си го догледаш на друг компютър, или на телефона. Ако устройствата са със същия акаунт помнят до къде си го гледал. Уви, понеже YouTube и Dailymotion са безплатни ти пробутват реклами, но късички и с възможност да прекъсване. По телевизията един 90 минутен филм винаги минава 2 часа с рекламите.

За мен перфектното решение е Netflix - USA. Има несравнимо повече неща от канадския.

Други като брат ми обичат реклами и безпаметно превключване на канали. Въпрос на вкус.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от NaviD »

Streaming хубаво, ама как да стриймвам Телекебек например или Дискавъри. Сателитната телевизия е решение, но аз се стремя да комбинирам телевизия и интернет. Ясно, че хората май не им се пише или по-вероятно няма много ползватели. Ако Бел не си вдигаха цените когато си искат щях да се хвана с тях, ама вече съм им ял попарата. Качеството им е добро, ама фактурите...

Аканак се справят прилично за момента и имат добри отзиви, те ще да са...
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от Ascao »

Ами телевизията на Аканак гледам, че е от скоро така че едва ли има много народ дето да я гледа. Както и да е ще ги пробвам и аз и ще дам отзиви в началото на Май. Бел няма къде да избягат. Ако не става с Аканак винаги мога да се върна към тях...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от NaviD »

Получих си приемника от Аканак. В базовия пакет има 128 канала, тези които са HD са перфектни, неотличими от OTA, останалите са с добро качество. Размерът на приемника е около 15х15см, дистанционното е приятно, с големи бутони. За момента 0 забележки, още повече, че съм със скорост 10 и без да натоварвам интернета си върви нормално. Супер е, утре мисля да постна списъка с каналите и кои са HD. Много съм доволен, че детските канали и спортните са HD.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от Ascao »

Здравей,
и аз платих за Аканак но получих само модем, а на сайта им пише че при нови абонати има 2 месеца телевизия безплатно та си мислех, че включвам и някакси гледам и телевизия.
А ти сега казваш, че приемник си получил... Трябва ли да им звъня за приемник или пък да активирам телевизията аз или ще се сетят те самите (много ме съмнява това последното) ?
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от NaviD »

Не съм ги поръчвал по едно и също време и затова не мога точно да ти кажа стъпките, но без приемник телевизия не можеш да гледаш или поне тази на Зазийн.Като отидеш на тв сервисиз ти излиза форма подобна за интернета и я попълваш. Реакцията е под 24 часа, сега заради пака едва ли. Телевизията работи без грешка, остана да чета как да си направя фаворит лист и да закача диск за записи, че световно идва.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от todor73 »

Сега се загледах на сайта на Аканак, аз съм от "100 години" с тях с линия на Бел и скорост 10, мисля че съм платил 40 + 8 $ за суха линия миналата година, та сега имат с кабел скорост 30 за 60 $, суха линия не се плаща. Мисля си за 12 $ дали си струва да направя врътката.

Инъче по темата имам ИПТВ с футубох за 7 $ на месец, е няма ги местните но пък има одста от Европа, нещо приемника е малко бъгав, но става.

Някой знае ли за хубави кутии за стриимванес дистанционно, фаворити и т.н., в смисъл изпробвани, че в нета има много.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от ablood »

30 mbps. ...

Спомних си далечната 2002 година когато ми прокараха истински кабелен Интернет (не LAN) за ужасяващите тогава $60/месец. Седнах да го пробвам и за първи път в живота си успях да пусна МР3-ка онлайн в реално време. Замрях от възхищение.

Допреди това една песен се точеше от Napster почти час и то ако не прекъсне. Иначе почваш от начало.

Сега редовно се случва да стриймваме видео у дома на 5 различни устройства едновременно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от roumensp »

todor73 написа:Сега се загледах на сайта на Аканак, аз съм от "100 години" с тях с линия на Бел и скорост 10, мисля че съм платил 40 + 8 $ за суха линия миналата година, та сега имат с кабел скорост 30 за 60 $, суха линия не се плаща. Мисля си за 12 $ дали си струва да направя врътката.
Струва си, освен ако не си единствения потребител на интернет в семейството. Но дори и да си, пак е бавно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от ablood »

Ние сме на скорост 15 и е предостатъчно.

Преди бяхме на 30, ама единствената файда беше безумно бързото сваляне на торенти... стига да има достатъчно сийд.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от Ascao »

ablood написа:Преди бяхме на 30, ама единствената файда беше безумно бързото сваляне на торенти... стига да има достатъчно сийд.
Ами това си е доста уважителна причина. В момента сме на 15/10 и свалям от Замундата с 1,7 МБ/с ама отнема към 20-30 минути за филм. Интересно с колко ли ще свалям ако съм с 30/10 , но това ше видим след 2 седмици...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Мнения доставчици IPTV

Мнение от NaviD »

Всеж пак да не забравяме, че един STB консумира м/у 2 и 5 mbps, та 30 - 3х5( 3 STB)- телефон(2-4mbps)=12 до 18. :!:

При бел има разделяне на интернета на route 35 и 36 ( интернет и телевизия) и скоростта на интернета е гарантирана независимо от консумацията на телевизията, което не е така при Аканак. За момента с 10 и едно STB + 3 компа нямам проблеми с телевизията :party:
Публикувай отговор