Бременост

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Бременост

Мнение от kapitan »

Здравейте,
С моята жена ще имаме малка рожба. Въпросите са ми свързани с бременоста. Какви са стъпките, какво трябва да правим по време на бременоста,като лекарски прегледи, за какво трябва да внимаваме,кои са задължителните лекарски прегледи,имате ли лекари,които можете да препоръчате? Имам в предвид лекари,които следят бременоста.
Какви са детските помощи,каква е сумата,знам,че са според доходите?
Благодаря!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Бременост

Мнение от ablood »

Поздравления!

Иначе гинекологът и ще и даде всички необходими напътствия. Това му влиза в задълженията.

Ние първия път раждахме в монреалскатаSt-Marry, където беше сгъчкано, натоварено и неприятно.

Преди 2 години раждахме в главната лавалска болница и разликата беше фрапираща.

Иначе и в двата случая всичко е чисто и добре организирано.
Последно промяна от ablood на Пон Мар 10, 2014 10:15 am, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: Бременост

Мнение от Julia&Joro »

Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Бременост

Мнение от Independent »

Ако имате семеен лекар, той трябва да ви даде направление за OB/GYN и евентуално имената на гинеколозите, с които работят. Ако нямате, във всяка клиника без час ще ви дадат направление. Ако имате препоръки за няколко лекаря, RateMDs имат ревюта за почти всеки, прегледайте ги преди да се спрете на някого.

Аз съм изключително доволна от Gilles Mercier - има офис в центъра, но изражда в Лейкшор.
След като си намерите лекар, той ще ви даде насоки оттам нататък. Ако ви е първо детенце, също се обадете във вашето CLSC за безплатни курсове - обикновено ги имат и на двата езика. Това го направете веднага, защото в началото има "nutrition conferene" - важни неща относно храна, хранителни добавки, режим за бременни.

И последно, ако не сте започнали витамините, още сега идете да си вземете. Или поне фолиева киселина (вит Б9) - много важно за ранното развитие на бебчо.

Ако по време на бременността има нужда от лекарства, първо се консултирайте в аптеката. Обикновено чист Тайленол може да се взима, но за всичко останало питайте (прахчета при простуда, бонбони за гърло). Ако се появи нещо по-сериозно, първо се обадете на 811 (инфо санте), преди да се юрвате към спешното. Ще ви спестят ммного тревоги.

И не се шашкайте, всичко ще мине добре!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бременост

Мнение от pumpy »

Independent написа: И последно, ако не сте започнали витамините, още сега идете да си вземете. Или поне фолиева киселина (вит Б9) - много важно за ранното развитие на бебчо.!
Някъде бях чел, че трябвало да се започне 6 месеца преди забременяването. Нервната тръба е оформена, когато разберем, че сме бременни, а превенцията на спина бифида трябва да се прави преди това. Но няма гаранция, че инфото ми е 100% вярно. Най-добре си намерете специалист да ви следи и дава съвети.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Бременост

Мнение от Marto »

Честито, kapitan!

И на нас ни казаха, че с витамините трябва да се почне преди забременяването, но че все пак имало някаква файда ако се пият и след това.

Блъди, какво точно "раждахте"? Жена ти - ясно, ама ти? :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Бременост

Мнение от ablood »

Как какво? Бебе! Вие там като забременеете ваучер ли получавате?

Аз имах своя принос да присъствам, окуражавам, държа ръка, преструвам на спокоен, остана в съзнание...
Иначе до раждане по естествен начин нито един от нас не стигна. Упойка/скалпел/вадене/телбод. И трите ни деца.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Бременост

Мнение от Павел »

ablood написа:Как какво? Бебе! Вие там като забременеете ваучер ли получавате?

Аз имах своя принос да присъствам, окуражавам, държа ръка, преструвам на спокоен, остана в съзнание...
Иначе до раждане по естествен начин нито един от нас не стигна. Упойка/скалпел/вадене/телбод. И трите ни деца.
Според много хора /аз съгласен/, да присъстваш на раждането си е пълен turn off. Щях много да се учудя, ако пуси уип като теб не беше присъствал :D

И на мен ми звучи смешно, но тук често можеш да чуеш жената или мъжа да казват "we are pregnant" :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Бременост

Мнение от sofia_shi82 »

Marto написа:Честито, kapitan!

И на нас ни казаха, че с витамините трябва да се почне преди забременяването, но че все пак имало някаква файда ако се пият и след това.

Блъди, какво точно "раждахте"? Жена ти - ясно, ама ти? :)
МАлко инфо за фолиевата киселина:

Фолиевата киселина е водноразтворим витамин (Витамин В9), който участва като коензим в биосинтеза на аминокиселините и базите на нуклеиновите киселини.

Недостигът на фолиева киселина води до нарушения в изграждането и развитието на клетките в човешкия организъм, което причинява дефекти в изграждането на невралната тръба на плода и предизвиква появата на spina bifida.

Недостигът на фолиева киселина предизвиква също нарушения в кръвотворния апарат, което клинично се проявява като макроцитна анемия.

Neopholic е хранителна добавка, предназначена за бременни жени в първия триместър. Жени планиращи бременност, както и за мъже и жени приемащи фолиева киселина от храната в доза, по-ниска от дневните нужди. Правилното и редовно приемане на Neopholic благоприятства нормалното протичане на бременността и в значителна степен намалява риска от развитието на spina bifida у новороденото, както и други вродени аномалии.

2. КАКВО Е SPINA BIFIDA?

Spina bifida е сериозен броден дефект на гръбначния стълб. При този дефект се засягат гръбначният мозък, прешлените, мускулите и кожата, изграждащи гръбначния стълб. Дефектът възниква по време на формирането на главния и гръбначния мозък през четвъртата седмица на бременността, т.е. шест седмици след последния менструален цикъл в повечето случаи това става преди жената да разбере, че е бременна.

В зависимост от тежестта на spina bifida, дефектът може да е видим по гърба на новороденото, но в по-леките случаи не се наблюдават видими анатомични изменения. Най-тежките форми, представляващи напълно отворен гръбначен стълб, са несъвместими с живота. При по-леките форми може да се наблюдава постоянна слабост в краката, намалена чувствителност и трудност при ходене. Тези форми често водят до инвалидност. Най-леките форми протичат със симптоми на напикаване и затруднен контрол на дефекация. Всяка жена може да роди дете със spina bifida, дори в случаите, когато няма данни за подобен дефект във фамилната история на родителите.

Приблизително 1 на 1000 бебета се ражда със spina bifida и още 1 на 1000 бебета се ражда с друг дефект на невралната тръба. Приемането на 0.4 милиграма фолиева киселина 1 месец преди забременяване и през първите три месеца на бременността намалява риска от поява на spina bifida до 80%.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Бременост

Мнение от kapitan »

Благодаря много за отговорите! Информацията ми е в полза!
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Бременост

Мнение от AnnaR »

Поздравления.
Преди няколко години, най-лесно се намираше гинеколог в болница Сент Мери. Сега не зная как е.
Аз съм раждала при Dr Melinda Hall и тя ми следеше бременността. Тел. 514/739-6943, 514-343-0636.
5450 Cote des Neiges
suite 304

На този адрес има много гинеколози, работещи към Сент Мери и съответно се заместват при отпуски.

Вижте и това:

http://www.smhc.qc.ca/fr/patients-et-vi ... /obs-gyn-2"

Моя позната е раждала при Др Червенков, полякиня, женена за българин. Те са доволни от нея също.
Истината е, че всичко, ако е наред, доктора не е от голямо значение, според мен лично. И без това не съм срещнала такъв, който да си прекъсне отпуската и да гарантира, че именно той ще бъде на раждането.
Иначе и аз лично съм по-доволна от Лавалската болница.

Но, най-важното е все пак всичко да е наред и бебчо и мама да са добре, пък останалото ...
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Бременост

Мнение от analgin »

.... Щях много да се учудя, ако пуси уип като теб не беше присъствал :D
Thanks man, развесели ме рано тази сутрин. :D
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Бременост

Мнение от balbi »

Marto написа:
Блъди, какво точно "раждахте"? Жена ти - ясно, ама ти? :)

:y:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Бременост

Мнение от ablood »

Analgin, Павка,

Знам, че за истинските мачовци като вас е унизително да припадате пред куп други хора. Съгласен съм, че за вас е по-достойно да сте свити на пейка в чакалнята, висейки часове в неизвестност, но аз реших да бъда там, да държа ръката на жена си и да гушна първи бебето секунди след раждането. Всеки си е луд по свой начин.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Бременост

Мнение от Feel_free »

ablood написа:но аз реших да бъда там, да държа ръката на жена си и да гушна първи бебето секунди след раждането. Всеки си е луд по свой начин.
:handshake: :bow:
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Публикувай отговор