БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от c200 »

optics написа:Какво обучава това неделно училище ? Вероучение ли ? Спомнете си Том Сойер и безумната му леля.
Не, просто занятията се провеждат само в неделя.
Това е българското училище „Свети Климент Охридски“ при Българска Православна Църква „Свети Иван Рилски“ в Монреал, децата учат български, история, литература, такива неща.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от Bistra »

Ех как ме изпревари, брей! :)
Това е отговорът ми на поставената тема :"Защо атеисти се занимават с проблемите на църквата?"
Ами, а, де! И ние като атеисти се чудим какво ли се очаква да направим като ни занимават с проблемите на църквата? Разбрахме само, че неделното училище я пълнело. Я, госпожата от осведомително-статистическата агенция "еМ - Да, еМ - Не" да ни даде повече разяснения за това училище, че ще взема да пусна тема "Българско неделно училище в Монреал". (Вече не е нужно C200 ни обясни всичко. :y: ) Пак ще ме обвини в несвързаност
:lol:
Цели и задачи на училището. Защо заниманията се провеждат само в неделя?...И събота е ден? Не е ли малко далечко?...Горките родители! Ама пък стоят на топло и си успокояват междувременно душите. :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от krimon »

Погледни църквата в България и се сети колко по-различни могат да бъдат българските църкви зад граница.

Потребителката, която е започнала темата търси конфликт. Лично нея не я устройва нито отчето, нито литургията, нито хора, нито цялостната социална структура изградена около институцията "българска православна църква в Монреал".

Тъй като не я устройва и явно не е член /а.к.а. не плаща 10 долара на месец, защото ако беше така, тази дискусия щеше да се нищи не във форума, а на общото събрание/ на църковната общност, е решила да използва виртуалното пространство, за да търси съмишленици, но това се оказва доста тежка задача 1/ защото повечето българи са атеисти 2/защото тя не е изяснила какви са нейните представи за институцията "българска православна църква в Монреал" и какво я тормози.

Кажете си честно, госпожо, какво не ви харесва ;) а бгканадските експерти ще ви проведат "дискусията", която толкова държите да имате :y:

П.П. Намирам, че училището е "кул"! Църковното настоятелство, 9 человека, са се събрали и с доброволни усилия са спретнали около 10-тина миниатюрни залички за дечицата да учат български и да си играят заедно. Направили са им паркет, боядисали са им стените, обзавели са, накупили са хубави пособия, книги, филми и голям екран, които използват там. Има и библиотека и игрална зала с много играчки! Хвала! Това е едно от нещата, с които можете да бъдете горди, бг имигранти.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от konstanta »

Кримон , никой не търси конфликт.....Наизтина атеистите тук са много повече от вярващите ......,затова и неправилно се тълкува темата.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от Bistra »

Харе Кришна! Черпи от енергията...да не те почерпи тя! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Diman
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 7:07 pm

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от Diman »

Hе е ли по-разумно да вложим свободното си време и силите си за запазването и разхубавяването на този храм? Стига с тая злоба! Стига с това изопачаване на истината! Стига с тоя стремеж да се руши изграденото с толкова труд! Та църквата е единственото парченце българска земя на тоя чужд континент!
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от konstanta »

Диман , именно за това иде реч..... :handshake:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от Bistra »

Абе, той написа преди това, че имало изгонени хористки поради ръмжене и затова пускали теми да си търсят правата, ама се извъртя и си смени мнението. :lol: Е, сори! Бях заета с палачинкомоделиране. Вие учите ли дечицата на готварски умения? Някъде ми беше попаднала инициатива на училището в църквата и много ми хареса. :y:
Между другото моят мъж са го изгонили също от хора, но училищния. Не заради това е нерелигиозен обаче. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от IFF »

Diman написа:Hе е ли по-разумно да вложим свободното си време и силите си за запазването и разхубавяването на този храм? Стига с тая злоба! Стига с това изопачаване на истината! Стига с тоя стремеж да се руши изграденото с толкова труд! Та църквата е единственото парченце българска земя на тоя чужд континент!
Да не забравяме и посолството :D
Училището е супер, децата много се забавляват, колкото за посещаемостта на църквата покрай него.....голяма заблуда, всички масово отиват на кафе след като си оставят децата, или по магазините.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от maria29 »

......
Последно промяна от maria29 на Вто Мар 25, 2014 5:23 pm, променено общо 1 път.
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от optics »

Абе попа да не е диван, че да те устройва.

За мене парите дадени за църквата са си пари на вятъра. По добре всеки да ги даде на децата си или ако няма собствени деца, да ги даде на някое чуждо дете.

Ние като се събираме българската група се наема зала за момента, съобщава се колко ще струва участието и готово.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от Chomsky »

Защо, нито един вярващ човек не си каже мнението тук ? Всъщност сещам се за около 100 причини :) ...
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от agent Ozo »

Сърце разум не пита - казват хората. Така че опре ли въпроса до вяра, любов и тям подобни, забрави за целесъобразност, икономическа изгода и прочие.
Но поради това, че не може да се служи едновременно и на Бога и на Мамона, то естествено е да се получават кнфликти.
Настоящата тема е само едно олицетворение на подобен конфликт.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от maria29 »

optics написа:Абе попа да не е диван, че да те устройва. ...
Прав(а) си...много грубо съм се изразила... :$
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: БЪЛГАРСКА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА - Монреал

Мнение от analgin »

Всички православни могат да се присъединят към SERBIA - GREECE - RUSSIA- ORTHODOX BROTHERS пък може и България да бъде добавена.
Публикувай отговор