Имам питане ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
boial
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 11:12 pm
Местоположение: Monreal

Имам питане ...

Мнение от boial »

Знае ли някой,ако нямам стаж в Канада,каква пенсия ще получа /осигуровка/след навършване на годините?
Благодаря ви предварително.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Имам питане ...

Мнение от ablood »

не
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Имам питане ...

Мнение от analgin »

boial написа:Знае ли някой,ако нямам стаж в Канада,каква пенсия ще получа /осигуровка/след навършване на годините?
Благодаря ви предварително.
За всяка провинция е различно. Уелферската пенсия в Квебек на 60 год. е около 540$ месечно (на 70 год. е около 800$), а федералните добавки започват на 65 около 210$ ....
С твоето свободно време, би било по-добре да потърсиш в гугъл ако искаш по-точен отговор.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имам питане ...

Мнение от roumensp »

analgin написа:
boial написа:Знае ли някой,ако нямам стаж в Канада,каква пенсия ще получа /осигуровка/след навършване на годините?
Благодаря ви предварително.
За всяка провинция е различно. Уелферската пенсия в Квебек на 60 год. е около 540$ месечно (на 70 год. е около 800$), а федералните добавки започват на 65 около 210$ ....
С твоето свободно време, би било по-добре да потърсиш в гугъл ако искаш по-точен отговор.
Само да добавя, че пенсията за години (OAS) изисква да си живял в Канада поне 10 години и това при положение, че в момента живееш в Канада. Ако живееш извън Канада годините са 20.
http://www.servicecanada.gc.ca/eng/serv ... ndex.shtml"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имам питане ...

Мнение от Bistra »

roumensp написа:Само да добавя, че пенсията за години (OAS) изисква да си живял в Канада поне 10 години и това при положение, че в момента живееш в Канада. Ако живееш извън Канада годините са 20.
http://www.servicecanada.gc.ca/eng/serv ... ndex.shtml"
Да, и пълният размер се получава при 40 годишно гражданство, ако не ме лъже паметта, считано от 18 годишна възраст, т.е. ако си получил гражданство на 30 години (примерно) няма как да вземеш горепосочените пари на 60. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Имам питане ...

Мнение от speedy »

Няма значение дали си гражданин или не. Може и permanent resident.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: Имам питане ...

Мнение от konstanta »

Значи ,ако разбирам добре , за хора не работили в канада, социалната пенсия е около 1000 кан. долара , навършвайки 65г. и живял мин. 10 г в Канада. Така ли?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имам питане ...

Мнение от Bistra »

konstanta написа:Значи ,ако разбирам добре , за хора не работили в канада, социалната пенсия е около 1000 кан. долара , навършвайки 65г. и живял мин. 10 г в Канада. Така ли?
Old Age Security pension
How much can I get?

The amount of your Old Age Security (OAS) pension will be determined by how long you have lived in Canada after the age of 18. Learn about
how the Old Age Security pension is calculated.
For the period from April 1 to June 30, 2013, the maximum OAS pension amount was $546.07. Consult the table of Old Age Security payment amounts for current benefit rates.

OAS benefits are adjusted quarterly (in January, April, July and October) if there are increases in the cost of living as measured by the Consumer Price Index.

If you have a low income, you may be eligible to also receive the Guaranteed Income Supplement.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имам питане ...

Мнение от roumensp »

konstanta написа:Значи ,ако разбирам добре , за хора не работили в канада, социалната пенсия е около 1000 кан. долара , навършвайки 65г. и живял мин. 10 г в Канада. Така ли?
Ще е нещо от типа на 140 кинта ... дори само за храна няма да ти стигнат.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Имам питане ...

Мнение от kapitan »

Нещо такова,да. Обаче този максимум, ще може да се взима,ако си живял поне 40 г. в Канада. Тоест, както Бистра каза,след 70 г. навършени. Зависи,кога си дошъл в Канада. Колкото по-късно си дошъл,толкова по-зле. Сега с тази спогодба с Канада,нещата малко се оправят,но спогодбата не е със задна дата и влиза в сила от този март.
Трябва да се работи и да се спестява за хубава пенсия. Колко точно трябва да се спестяват за да имаш добър стандарт след пенсиониране,не знам,тук не съм специалист,но трябва да се заделят пари.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Имам питане ...

Мнение от Ascao »

kapitan написа: Колко точно трябва да се спестяват за да имаш добър стандарт след пенсиониране,не знам,тук не съм специалист,но трябва да се заделят пари.
Като за имигрант ако я докараш до 60-70 % от дохода в активна възраст ще си супер 8)
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Публикувай отговор