Признават за пенсия стажа в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от analgin »

Признават за пенсия стажа в Канада
Засега обаче спогодбата няма да важи за гурбетчиите в провинция Квебек ....
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от yahoo »

........ Специално с нея България подготвя отделна спогодба.
Нека първо да видим какво толкова по-специално ще измъдрят.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Bistra »

Брех, колко интересно ни наричат "гурбетчии". В моят паспорт пише канадски гражданин. :D :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от yahoo »

Говорят за тези които смятат докато могат да работят да са го правили извън България и за пенсия ще се приберат обратно. Гурбетчии си е точната дума в случая.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от myhata II »

Бистра смята ли да се прибира в Софето и да си пие кафето на Витошка или смята да снася пенцията в пенсионерски дом в Канада ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от strs »

Българските и канадските пенсионери – вече с равни права
Спогодбата за социална сигурност не важи за територията на Квебек

http://www.blitz.bg/news/article/252971"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Бистра смята ли да се прибира в Софето и да си пие кафето на Витошка или смята да снася пенцията в пенсионерски дом в Канада ? ;)
В Софето със сигурност не смятам да се прибирам.
До старчески дом имам много време, ама може би ще предпочета такъв в южната ни съседка, към където се ориентира и друг по-възрастен член на моята фамилия...Заради климата. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от tonich »

Bistra написа:...може би ще предпочета такъв в южната ни съседка...Заради климата. ;)
Ами давай да се уговаряме от сега да сме на едно място, че да бистрим (идва от "Бистра") клюките заедно като се пенсионирам! :rock:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Bistra »

А мен не ме бива по клюкарстването. Предпочитам да се придържам към чистите факти. Ама вероятно Флорида. Там се пенсионират повечето кебекуа. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Feel_free »

Bistra написа:А мен не ме бива по клюкарстването. Предпочитам да се придържам към чистите факти. Ама вероятно Флорида. Там се пенсионират повечето кебекуа. :)
Разбирам ги за Флорида- топло местенце, топли хора (особено ако си в по-малко градче), чисти пясъци ... Малко кофти ако има някой ураган, но и аз бих се върнала там след като се пенсионирам (ако доживея пенсийка де :x )
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от grozdan »

analgin написа:Признават за пенсия стажа в Канада
Засега обаче спогодбата няма да важи за гурбетчиите в провинция Квебек ....
:rofl: :rofl: :rofl:
Ово йе СтЪндарт :lol:

Горките ние гурбетчии в Кебек. Не ни стига, че данъците високи, заплатите ниски, ами сега и пенсия в България нема. Епа нема! :sweat:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Bistra »

Feel_free написа:Разбирам ги за Флорида- топло местенце, топли хора (особено ако си в по-малко градче), чисти пясъци ... Малко кофти ако има някой ураган, но и аз бих се върнала там след като се пенсионирам (ако доживея пенсийка де :x )
Ураганите са лятото, а лятото е много приятно в Кебек.
Говорим само за зимно пенсиониране. На 2-3 часа е със самолет. Оцелява се. Животът в Канада е доста спокoен и уреден. Пък и да не си луд да се лишаваш от предимствата, които ти носи канадския паспорт. За старците и операциите, и болничното лечение са без пари
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Feel_free »

Bistra написа:
Feel_free написа:Разбирам ги за Флорида- топло местенце, топли хора (особено ако си в по-малко градче), чисти пясъци ... Малко кофти ако има някой ураган, но и аз бих се върнала там след като се пенсионирам (ако доживея пенсийка де :x )
Ураганите са лятото, а лятото е много приятно в Кебек.
Говорим само за зимно пенсиониране. На 2-3 часа е със самолет. Оцелява се. Животът в Канада е доста спокoен и уреден. Пък и да не си луд да се лишаваш от предимствата, които ти носи канадския паспорт. За старците и операциите, и болничното лечение са без пари
Аз друго си помислих :wasntme: , но сега разбрах какво имаш предвид :y:
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от IRA »

Това има значение за тези ,които са работили по дълго време в България и са дошли по късно в Канада, ама ако си дошъл в Канада с 3-4 години трудов стаж от България не виждам как би ти повлияло.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от agent Ozo »

Тези, които са дошли по-късно от България и се надяват на канадска пенсия и живот с нея в Канада са си живи за оплакване. Размерът на пенсията им ще е плачевно малък за тукашните стандарти, ако изобщо придобият правото да я получават. Независимо дали става въпрос за CPP или OAS.

Споразумението е в интерес най-вече на такива като "батето", които са се върнали в България след няколко или повече години работа в Канада. Без него, те бяха обречени да получат единствено социална пенсия за старост, поради невъзможността да съберат необходимия брой точки (по предишните изисквания на КСО) или изискващите се днес минимален брой години трудов стаж за получаване на пенсия за осигурителен стаж и възраст. Която все пак е малко по-голяма по размер от социалната пенсия за старост.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор