Признават за пенсия стажа в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Bistra »

Трупай КЕШ, Линко, както обажда мухъта! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:Трупай КЕШ, Линко, както обажда мухъта! :lol:
Мерси, Бистре за съвета, ама не съм ти го искал. Дойде ли моментът да искам акъл от теб или мухата, това би означавало, че Алцхаймер-ът ми е в последен стадий т.е. напълно съм дегенерирал.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от Bistra »

Е, недай си боже! :sweat: Пази си здравето и нервите! Аз стойностни съвети не давам без пари, междувпрочем. Това е форумно бла-бла. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от myhata II »

agent Ozo написа:
Bistra написа:Трупай КЕШ, Линко, както обажда мухъта! :lol:
Мерси, Бистре за съвета, ама не съм ти го искал. Дойде ли моментът да искам акъл от теб или мухата, това би означавало, че Алцхаймер-ът ми е в последен стадий т.е. напълно съм дегенерирал.
Слушай какво ти обажда Бистря,а ако слушкаш добре може у на палмата да се качи... ;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Признават за пенсия стажа в Канада

Мнение от kapitan »

Аз пък смятам,че все пак е хубаво,че я има тази спогодба. Наивно си мисля,че все пак нашата родина България се опитва да защитава интересите на работещите българи,имигранти в чужбина. Като четох информацията в сайта на сървис канада, се оказва,че това е обичайна практика за Канада и тя има много такива спогодби с много др. държави.
Хубаво е,че ще можем да се възползваме и да търсим две пенсии за стаж и възраст в двете държави. Това,което разбрах е,че трудовият стаж с платени пенсионни осигуровки се признава и в двете държави за пенсия,както и в зависимост от законодателството в двете държави и възраста за пенсия и самото пребиваване в всяка от двете държави. Може да кандидастваме за две пенсии,както и за изплащане на пенсии в една от двете държави. Ще има приносимост на пенсиите.
Лошото е,че това ще важи само след 01 март 2014 г. Ако не се лъжа,няма ретроактивност,тоест всички тези,които живеят и работят в Канада, преди март 2014, няма нищо да ни огрее. Това е лошо за старите имигранти,българи.
И всичко това,разбира се,ако аз съм разбрал правилно и ако разбира се,двете държави след време ще имат желаниео да спазват тази спогодба.
Дано това да не се окаже кьорфишек! Разбира се,най-важното е да се спестява за пенсия. Ако разбира се,доходите ни ни позволяват.
Има,много ако,ако.....
Публикувай отговор