Дайте шанс на децата си!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Люта чушка ® »

Joya написа:...в нашето училище като ходихме на обиколка нямаше легла...
То легла няма дори в детската градина, камо ли в (пре)матернела.
Joya написа:...чувала съм че в някои училища карат децата да си носят хавлии и дремват на тях, ама ми звучи по-скоро като фантастика...
В класа на син ми спят на килимчета за гимнастика, постлани директно на пода. В началото на учебната година помолиха всяко дете си носи любимото одеалце от вкъщи, за да се завива по време на почивката. Не е толкоз лошо, от време на време дори ни връщат одеялцата да си ги перем :D
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

Всеки петък децата си тръгват с одеалце, чаршафче и калъфка.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от seeker »

Joya написа:А къде спят ? Защото в нашето училище като ходихме на обиколка нямаше легла. Нито място да сложат постелки, освен в салона...чувала съм че в някои училища карат децата да си носят хавлии и дремват на тях, ама ми звучи по-скоро като фантастика. Ако е вярно предпочитам нашият вариант с дремване на бюрото.
Всъщност в Канада децата не спят на креватчета. Исключения правят някои руски детски градини (сигурно има и други). В предучилищната (матернел) ползват (където е възможно) дюшечета и одеялца. Последните ги осигуряват родителите. Децата спят с дрехите и обувките, за да могат да напуснат бързо при пожар.

ПП. Бях започнал да пиша, но ме извикаха по спешност и сега са ме изпреварили с отговорите. :)
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Omega3 »

Та да се върнем по темата.

Само бъдещето ще покаже дали решение което ние взимаме сега ще е добро за децата ни след 20,30 години и дали те ще го определят като че сме им дали шанс.

Често става обратното и родители са критикувани. И те се оправдат : еми аз като взех решението в 1992 се базирах на информациите които имах през 1992.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Bistra »

Joya написа:А къде спят ?
Търкалят се по земята като прасенца. Като е поносимо топло ги извеждат и навън да се поизтъркалят в калта. :D :rofl: Обаче едно е сигурно - не боледуват. Поне моите спряха да боледуват, откакто сме в Канада.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Joya »

Е точно заради това въргаляне мойто дребното беше болно нон стоп 3 месеца, на детска, преместихме го в градина с легла и вече не боледува. Не знам дали има връзка, но с това си го обяснявам. Детето спи на земята с дрехи без одеало...това е от нещта които все още не мога да се пречупя и да приема.
Факт голямата в училище не боледува и факт и аз не боледувам. В Бг. бях с минимум 3 грипа всяка зима. Дребното винаги 2 пъти в болница на зима, голямата почти 2 -3 пъти антибиотик на зима.
Според мен има значение и въздуха, в София последните години е ужасно мръсно.
Снега един ден след наваляване е черен, тук не е така, не знам колко е чисто, но определно има разлика.

Аз мисля че всеки сам гради съдбата си, родителя дава старт на детето, хубави навици, съвети. Но колкото и да е амбициозен и нахъсан, ако детето не иска е невъзможно да направиш каквото и да е, освен ако не го смажеш като личност. Рано или късно детето става независимо и прави каквото си иска, как може да го спреш тогава.
Всеки родител прави най-доброто на което е способен, но всички крайности са кофти.
Ето тук има много възможности, може да запишеш детето си на курсове, спорт, частни уроци, каквото искаш и да кажеш "детето е нахъсано и амбициозно" аз мисля че не е детето обаче, а родителя. Детето трябва да играе да има хубаво детство, за да стане нормален човек, на който не му липсва нито любов, нито внимание, нито игри и когато му дойде времето да се отдате на учене, работа, семейство.
Имам приятелка, латиноамериканка, много амбициозна за детето си, то всяка вечер ходи на спорт, английски или искапнски, събота математика и пак спорт, неделя на друг курс по английски и нещо религиозно. Казва че детето го желае, е да ама в момента детето е като зомби, няма интерес към нищо, ходи като робот, натоварено е, няма време за игра, даже рожден ден не празнуваха, защото били на курс до късно. Ами предпочитам децата ми да са щастливи и нормални, не гении или нещастни заради болните амбиции на родителите си.
Та всеки сам си знае и решава за децата си, и после сам си носи отговорността и последиците. Най-важно е да отгледаме и възпитаме човек, след това всичко друго. :y:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

Joya написа:Е точно заради това въргаляне мойто дребното беше болно нон стоп 3 месеца, на детска, преместихме го в градина с легла и вече не боледува.
Хубаво е, че сте намерили точната причина и сте спасили детето.
Милиони други обаче мрат в неведение.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Mark_2013 »

Omega3 написа:...
Само бъдещето ще покаже дали решение което ние взимаме сега ще е добро за децата ни след 20,30 години и дали те ще го определят като че сме им дали шанс.

Често става обратното и родители са критикувани. И те се оправдат : еми аз като взех решението в 1992 се базирах на информациите които имах през 1992.
Децата трябва сами да си изберат пътя, ние просто можем да им покажем възможните варианти и перспективите за момента.

Родителите с прекалени амбиции за децата си може да успеят с идеите си, може и да се провалят катастрофално.

А и щастието не винаги е свързано с големината на заплатата.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Mark_2013 »

Joya написа:...Ами предпочитам децата ми да са щастливи и нормални, не гении или нещастни заради болните амбиции на родителите си.
Та всеки сам си знае и решава за децата си, и после сам си носи отговорността и последиците. Най-важно е да отгледаме и възпитаме човек, след това всичко друго. :y:
:y:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от IFF »

Дайте шанс на децата си, не ги правете като вас! :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от optics »

Затова българският народен гений наричаше шеговито училището в Банкя - "за деца на надарени родители"
:rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Guinness »

optics написа:Затова българският народен гений наричаше шеговито училището в Банкя - "за деца на надарени родители"
:rofl:
В Горна Баня :$ :$
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от IRA »

Joya написа:
seeker написа:
Joya написа:...в училище не се спи, оставят ги за 30 минути след обяда да си облегнат главичката на чина и да си починат.
Не мисля, че има такова правило. По-скоро оставят учителките да решат всяка за нейния клас. Нашите деца спяха/спят в матернела.
А къде спят ? Защото в нашето училище като ходихме на обиколка нямаше легла. Нито място да сложат постелки, освен в салона...чувала съм че в някои училища карат децата да си носят хавлии и дремват на тях, ама ми звучи по-скоро като фантастика. Ако е вярно предпочитам нашият вариант с дремване на бюрото.

На дюшеци на пода. Класните стая в матернела беше с малки кръгли масички, които лесно се разместват.При нас искаха хавлиена кърпа ,която да слагат върху дюшека, имаха и по една възглавница. Аз моя съм го заварвала да спи на дюшека.
Училището е отворено от 7 до 18 часа. На мен би ми било по удобно да отварят в 6.30.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от yahoo »

IFF написа:Дайте шанс на децата си, не ги правете като вас! :D
:y:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от optics »

Guinness написа:
optics написа:Затова българският народен гений наричаше шеговито училището в Банкя - "за деца на надарени родители"
:rofl:
В Горна Баня :$ :$
Там ли беше. Нещо с въздигането на Банкянския гений на власт и ми се е размила паметта :-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор