Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
botevista
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 10:27 pm
Местоположение: Montreal ,Canada

Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от botevista »

Здравейте,
Искам да попитам дали някой скоро е подавал документи за виза(покана родители) и дали е ползвал услугите на Канадския визов център. Интересувам се дали документите могат да бъдат изпратени директно в Румъния без да се използва центъра като посредник. Идеята е, че те са в ролята на посредник,който единствено може само да провери и препрати документите. По тел. ми беше обяснено че задължително се минава през тях срещу сумата от около 230лв.(100 за проверка на докум. и разходи за изпращане на паспортите).
Моля ако някой е изпращал документи в последния месец да сподели опит.
Мерси предварително!
ЛЮБОВТА НА ХОРАТА ПРАВИ ЕДИН ОТБОР:
БОТЕВ 1912 !!!!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от arogance »

Татко подаде директно в Румъния през септември. Получи виза.
Аз не мисля, че е задължително да ползвам посредническа фирма.
Кой ще ме задължи? Всеки има право на избор.
Бих ви посъветвала да се обадите отново и да питате как точно ще Ви задължат. И искат ли да ги дадете по съд за подвеждаща информация с цел лична изгода.

Успех
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от Victualia »

Аз мога да дам своето мнение, като човек, не използвал услугите на центъра - решение, взето след преценка на фактите. Получихме нашите визи чрез използване на куриерска фирма за изпращане и връщане на документите до Букурещ на доста добра цена. Що се отнася до проверка за правилното им попълване - благодаря на съфорумците, които ми помогнаха за някои детайли.
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от agent Ozo »

Нито визовия център сме ползвали, нито куриерска фирма за молбата за виза. Явно някои още не са разбрали, че вече е възможно молбите да се подават он-лайн, а придружаващите документи се изпращат сканирани.
Аз от Монреал направих акунт на тъщата и от нейно име пуснах молбата, не от свое име. Очаквах системата да откаже приемането на молбата щото от IP-то е видно, че апликанта не е в България, но не би.
На 13-ия ден имах покана за изпращане на паспорта за виза, за което уведомих бабата и тя си прати паспорта директно в Букурещ с куриер.
Много им здраве на визовия център от мен!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от Ellie M. »

agent Ozo написа:Нито визовия център сме ползвали, нито куриерска фирма за молбата за виза. Явно някои още не са разбрали, че вече е възможно молбите да се подават он-лайн, а придружаващите документи се изпращат сканирани.
Аз от Монреал направих акунт на тъщата и от нейно име пуснах молбата, не от свое име. Очаквах системата да откаже приемането на молбата щото от IP-то е видно, че апликанта не е в България, но не би.
На 13-ия ден имах покана за изпращане на паспорта за виза, за което уведомих бабата и тя си прати паспорта директно в Букурещ с куриер.
Много им здраве на визовия център от мен!
:y:
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Нито визовия център сме ползвали, нито куриерска фирма за молбата за виза. Явно някои още не са разбрали, че вече е възможно молбите да се подават он-лайн, а придружаващите документи се изпращат сканирани.
Аз от Монреал направих акунт на тъщата и от нейно име пуснах молбата, не от свое име. Очаквах системата да откаже приемането на молбата щото от IP-то е видно, че апликанта не е в България, но не би.
На 13-ия ден имах покана за изпращане на паспорта за виза, за което уведомих бабата и тя си прати паспорта директно в Букурещ с куриер.
Много им здраве на визовия център от мен!
И аз така, само че попълних и една форма да преставлявам майка ми при нужда, за всеки случай. Иначе акаунта й го създадох от нейно име и аз попълних всичко от Канада. Тя само си прати паспортите, когато му дойде времето. Успех
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от emimilanova »

Привет,

Ние ще каним и двамата ми родители и въпросът ми е - трябва ли да направим акаунт за всеки от тях? Трябва ли да правим 2 отделни покани след като ще идват заедно?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от pumpy »

emimilanova написа:Привет,

Ние ще каним и двамата ми родители и въпросът ми е - трябва ли да направим акаунт за всеки от тях? Трябва ли да правим 2 отделни покани след като ще идват заедно?
Аз каних и двамата си родители: акаунт направих само на майка ми и тя добави баща ми като придружител. Поканата ми беше само една, в което описвам и двамата заедно;
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана на родители чрез Канадски визов център в София

Мнение от emimilanova »

pumpy написа:
emimilanova написа:Привет,

Ние ще каним и двамата ми родители и въпросът ми е - трябва ли да направим акаунт за всеки от тях? Трябва ли да правим 2 отделни покани след като ще идват заедно?
Аз каних и двамата си родители: акаунт направих само на майка ми и тя добави баща ми като придружител. Поканата ми беше само една, в което описвам и двамата заедно;
Много ти благодаря, pumpy :bow:
Публикувай отговор