Мнение за хотели в Куба

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Krum62
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 8:11 pm

Мнение за хотели в Куба

Мнение от Krum62 »

Добър ден търсим възможност за почивка в Куба и видяхме 3 хотела, които ни привлякоха вниманието. Някой от вас посещавал ли е Iberostar Daquiri, Iberostar Mojito или Iberostar cayo santa Maria? Много бихме се радвали да получим отзив от човек, който вече е бил там.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Mark_2013 »

Krum62 написа:Добър ден търсим възможност за почивка в Куба и видяхме 3 хотела, които ни привлякоха вниманието. Някой от вас посещавал ли е Iberostar Daquiri, Iberostar Mojito или Iberostar cayo santa Maria? Много бихме се радвали да получим отзив от човек, който вече е бил там.
Tripadvisor , там има стотици мнения вероятно от хора които са били в хотела.


Iberostar Daquiri - http://www.tripadvisor.ca/Hotel_Review- ... _Cuba.html

Iberostar Mojito - http://www.tripadvisor.ca/Hotel_Review- ... _Cuba.html
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Chomsky »

Не знам какъв е този Иберостар кайо санта мария, там има само един иберостар и той е iberostar ensenachos.
Ако за него говориш брат, мога да ти дам моето мнение, че е може би един от най-добрите хотели в Куба... иска се и малко по-дълбок джоб за него обикновено :D
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

Кубинските хотели си нямат много общо с останалите. Категоризацията зависи от роднинските връзки на мениджъра. Цената също крие изненади.

Ровенето за мнения в Трипадвайзър е най-полезно, но се старайте да игнорирате крайно положителните и отрицателните мнения. "Доволен съм, но..." е най-обективно.

Бил съм веднъж на кайо Санта Мария. Недостатъците са отдалеченост от населени места и вечерен живот и отдалеченост от летището. Предимствата са спокойствие, делфинариум и курортно селище само за туристи (магазини и заведения) със совалка между хотелите и доста интересен път към хотела, минаващ през няколко стъписващи местни градчета.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Bistra »

Аз бих препоръчала за кубинските хотели да не се доверяваме на трип адвайзър. Както и Аблъд спомена, плащат на шуро-баджанашки принцип за пишат хубави отзиви за тях. Реалността е съвсем друга обаче.
Доверявайте се само на лични впечатления и то само от няколко месеца, щото там базата се скапва с часове.
Соц. реализъм какво да го правиш! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

Това е делфинариумът в кайо Санта Мария. До него се стига организирано с яхта, или с двуетажен автобус без покрив, който минава на всеки час. Или с такси.

Това долу е моето момче. Храни и си игра сума ти време с един делфин.

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от kiro »

Krum62 написа:Добър ден търсим възможност за почивка в Куба и видяхме 3 хотела, които ни привлякоха вниманието. Някой от вас посещавал ли е Iberostar Daquiri, Iberostar Mojito или Iberostar cayo santa Maria? Много бихме се радвали да получим отзив от човек, който вече е бил там.
И трите хотела са в райони тип туристи4ески гета - Кайо Санта Мария, Кайо Гийермо и Кайо Коко. Това са малки острови, откъснати от самия остров Куба. Най-близкото населено място е на между 30 и 60 км от всеки от тях. Аз ако си планирах по4ивката, първо на това бих обърнал внимание. Ина4е плажовете са невероятни и на трите места и ако се интересува6 само от лежена на плажа и ядене и спане в хотела, Иберостар е една от веригите с най-високи стандарти в Куба, така 4е 6те ти свър6ат работа и трите хотела.
Bulgayrian
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ivannklv »

В края на Септември бяхме в Iberostar Ensenachos Cayo Santa Maria.Ако търсиш купон не е твоето място, но ако отиваш за семейна почивка с деца е супер.Вилите са на по 2 етажа с по 7-8 стаи на етаж.Ако изберете него опитайте да резервирате предварително стая във вила 42 - най-блзо е до плажа и до басейните.До басейните има и воден парк с пързалки за децата.В края на Септември цената беше 750 долара (след таксите).През Януари е по-висока ,а и има повече хора.Хотелът е 5 звезди,но не мога да направя сравнение с други хотели в Куба, защото съм бил само там.Единственият минус е, пътуването от леището в Санта Клара до острова - около час и половина. Доколкото разбрах 2014 ще строят летище на острова.Ако трябва да съм откровен има дребни неща,които дразнят,но все пак говорим за Куба и доколкото разбирам от познати, които са ходили и на други места в Куба,навсякъде има по нещо, независимо от това дали звездите са 5 или по-малко.Ако искате да си купите нещо изборът не е много голям,защото на острова няма населено място,а само хотели.Има един маркет,от който си заслужава да се купят само сувенири, но не и алкохол - цената му на летището е с 4-5 долара по-ниска.Като цяло сме много доволни и бихме отишли отново
Krum62
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 8:11 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Krum62 »

О не искам купон, с повечко деца само тишина, плаж, спокойствие и занимание за децата. Някакви ваксинации правите ли на себеси или децата преди да слизате в тропиците? Четох много в трипадвайзър, но винаги там има 1% мнения които са направо ужасяващи и на мен тези ми действат силно демотивиращо :) .
На много хубава цена си взел иберостара санта мария, сега цената на човек е два пъти повече.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ivannklv »

Да.цената наистина беше добра.Тогава няма много туристи,защото учениците са започнали училище,а и цените са ниски.От местните разбрах,че през Януари сутрин трябва да отидеш рано на плажа, за да си намериш свободен шезлонг и чадър,а в края на Септември беше полупразен.Преди да заминем ми казаха, че можело да вали по това време на годината, но времето беше много хубаво, а водата топла като чай.Ваксинации не сме правили.Някои си правят, когато ходят в Доминиканска Република, защото е по-близо до Хаити.През Септември наистина имаше добри цени не само за там - за 11 Септември KLM имаха билети до БГ (двете посоки) за 800 долара-явно много хора не искаха да пътуват на тази дата.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

Вярно е, че цената варира много в зависимост от ваканциите, но е изключително неприятно децата ви да са единствените не-латиноси на басейна. Расовата/езикова/културна бариера е огромна и ледът е почти невъзможен за разчупване.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Chomsky »

Аблуди, каква бариера бе човек, с латинския сме на ти, глей само: veni vidi vici, homo homini lupus, teneo danaos et donna ferentes, si vic pacem para bellum, memento moratum est, diem vesper commendat, fortes fortuna iuvat и поне 15 римски имепратора мога ти изброя по ред на царуването им :-).
Не ЛАТИНИ ами и ЕТРУСКИ да има на басейна ще ги изям, а Сабински булки... машала.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Chomsky »

Крумееее, слушай Иван КеЛиВанов, знае човека къде да иде, казвам ти недоволен няма да останеш. АКо ти е скъпо изчакай малко, ама сега също не е ваканция, та се чудя...
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от kiro »

Krum62 написа:О не искам купон, с повечко деца само тишина, плаж, спокойствие и занимание за децата. Някакви ваксинации правите ли на себеси или децата преди да слизате в тропиците? Четох много в трипадвайзър, но винаги там има 1% мнения които са направо ужасяващи и на мен тези ми действат силно демотивиращо :) .
На много хубава цена си взел иберостара санта мария, сега цената на човек е два пъти повече.
Ваксини ще ти предложат във всяка травъл клиника. Аз лично си правих против хепатит и взех също dukoral против холера и др. стомашни бактерии. Децата ти ако са големи сигурно са ваксинирани против хепатит. Лично мнение - ако ще сте само в някой хотел и няма да излизате и да се храните навън, няма голяма нужда от допълнителни ваксини.

Няколко минуса според мен на Санта Мария:
- всичко там е строено в последните 5-7 години, персоналът е събиран от близките градове и селца и няма голям опит в туристическото обслужване, за разлика от други региони на Куба. Хората пътуват по 60-80 км. за да отидат на работа, карат невъзможни смени и това се отразява на обслужването
- няма добри възможности за шнорхелинг, гмуркане или нещо по-екстремно
-много е откъснато от реалната Куба, за което всъщност си заслужава да отидеш там. Единствения близък по-голям град е Санта Клара на 1.5 часа път с такси.

Плажовете обаче са невероятни, а хотелите са нови:)
Bulgayrian
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Kpetrov »

Ние сме били в Iberostar Daquiri (старо име) преди 2 години. Скоро са му правили основен ремонт докколкото знам.
Един от добрите хотели за стандартите на Куба. Незнам за обслужване и т.н. защото никога не ме е интересувало да ме обслужват, но имат добра храна, много хубава вечерна програма на закрито и идеални плажове.
Публикувай отговор