Мнение за хотели в Куба

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ivandaman »

optics написа:Пускам пресен пътепис от едно приятелче от Онтарио за почивката им в Куба, .............
(Толкова скоби), запетайки, глаВни букви по среДата и в краЯ на думите, "кавички", -тиренца-, .....многоточия...., озадачаваща терминология????? и всякакви видове ?$%*препинателни знаци ."!@§ за да напишеш "нещо" в което не казваш нищо ново :tmi: ?

Без майтап.. Надявам се че твоят приятел си има "day time job" и че не се очаква да си изкарва прехраната с писане.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Павел »

ablood написа:Павле, гледам, че във всичко търсиш самоизтъкване. Пък и не съм ходил 4 пъти в Куба (пак невярно интерпретираш).
Ако предлагаха по-евтина и комфортна почивка за семейството ми в Албания, там щях да ходя. Дреме ми за снобарщината на дестинацията.

Достатъчно ми е, че в Куба е сигурно, спокойно, топло и поради ниските цени мога да си позволя 2 ходения годишно, вместо едно. Престижността отдавна не ми е приоритет, пък и на децата не им дреме.

Ако това за теб е retarded, нищо ново. Като оня "почти парализирания", дето всъщност бил напълно излекуван.


Загубил съм бройката колко пъти сме ходили в Куба, но поне 4 пъти сме били във Варадеро


http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 8&start=30"

Понеже изказа ти е доста зле и трудно се разбира дали искаш да кажеш, че си бил в Куба по-малко, или повече от 4 пъти, ако е първото, значи че не помниш какво си лъгал три страници по-назад; ако е второто, то означава, че си ритард на кубик.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

Именно! Варадеро е в Куба. Писах, че съм бил само там поне 4 пъти + из разни други курорти. Това значи доста повече от 4 посещения в омразната ти република. Кое ти се губи?

Изобщо къф ти е проблема? Някой да те кара да ходиш там? Или много да ти я хвали? Простичко място за непретенциозни бачкатори. Ако искаш!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от IRA »

Ами според мен кебекарския пролетарят се влачи на Maine или Cape Cod , че е по евтино.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:http://www.dawn.com/news/604023/a-diplomatic-tangle
The low-level diplomat Andrey Knyazev was charged with criminal negligence causing death, impaired driving, failing to provide a breath sample and criminal negligence causing bodily harm. However, Mr Knyazev immediately claimed diplomatic immunity and Russia denied Canada`s request to lift it asserting that the diplomat would be prosecuted in his own country. On return to Russia Mr Knyazev was jailed for four years.

А ето какво е направил Канадеца:
http://www.citynews.ca/2013/10/28/missi ... uly-crash/
One night, while at a party, a friend he had recently met drove Buksa and another person home.
The car smashed into a tree, killing the driver and injuring both Buksa and the other passenger.
Because the rental car was under Buksa’s name, he was taken into custody.
Значи според теб няма разлика между това да караш пиян и да предизвикаш смъртта на някой, и да се возиш при някой, който се блъска в дърво и загива при инцидента.
Оставям на Марто да ти обясни разликата .... :D
Статията, която съм дал е написана на базата на обясненията на близките на Канадеца, които е логично да са байъсед. Не е ясно какво точно се е случило, но в червено съм подчертал някои особенни факти:
1. Какво е правила групичката на партито в Куба? (възможни отговори: играли са карти, гледали са филми, други...). Алибито на руснака-дипломат е много по-силно, той се е връщал от риболов (което не му е попречило да се накваси порядъчно).
2. Защо трето лице кара колата, дадена на Канадеца? Има ли свидетелство за правоуправление, има ли право да управлява наетата кола, важи ли застраховката на колата в случая (сигурен съм, че и в Канада нямаш право да даваш на друг да управлява наетата от теб кола и при ПТП застраховката може би не важи).
3. Наличието на загинал и ранени са достатъчни, за да се започне разследване по случая и Канадецът да бъде задържан.

Има определена група от участници във форума, за които не важи принципа на "комън сенс", независимо какви доводи и факти биват представени. Няма нужда да ги посочвам поименно - предполагам, че всички знаят кои са те.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от edin_potrebitel »

Тъкмо се връщаме от Куба, слънце, топло, забавления за нас и децата. Спестихме си първия голям канадски студ за тази зима. Хотела беше на 50% пълен с европейци и хора от латинска америка, 40% рускоговорящи /от Русия, не от Канада/ и останалите бяха "канадци". Явно зависи кой какви хотели избира. Кубинеца - много любезен, отзивчив и бърз при наличие на проблем. Много добре прекарана ваканция. Карибите не са чак толкова евтина дестинация за едно четиричленно семейство, така че не подкрепям мнението за наличие на квебекарски пролетариат. Разбира се всякакви изключения са възможни.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

jovani написа:
roumensp написа:
jovani написа:http://www.dawn.com/news/604023/a-diplomatic-tangle
The low-level diplomat Andrey Knyazev was charged with criminal negligence causing death, impaired driving, failing to provide a breath sample and criminal negligence causing bodily harm. However, Mr Knyazev immediately claimed diplomatic immunity and Russia denied Canada`s request to lift it asserting that the diplomat would be prosecuted in his own country. On return to Russia Mr Knyazev was jailed for four years.

А ето какво е направил Канадеца:
http://www.citynews.ca/2013/10/28/missi ... uly-crash/
One night, while at a party, a friend he had recently met drove Buksa and another person home.
The car smashed into a tree, killing the driver and injuring both Buksa and the other passenger.
Because the rental car was under Buksa’s name, he was taken into custody.
Значи според теб няма разлика между това да караш пиян и да предизвикаш смъртта на някой, и да се возиш при някой, който се блъска в дърво и загива при инцидента.
Оставям на Марто да ти обясни разликата .... :D
Статията, която съм дал е написана на базата на обясненията на близките на Канадеца, които е логично да са байъсед. Не е ясно какво точно се е случило, но в червено съм подчертал някои особенни факти:
1. Какво е правила групичката на партито в Куба? (възможни отговори: играли са карти, гледали са филми, други...). Алибито на руснака-дипломат е много по-силно, той се е връщал от риболов (което не му е попречило да се накваси порядъчно).
2. Защо трето лице кара колата, дадена на Канадеца? Има ли свидетелство за правоуправление, има ли право да управлява наетата кола, важи ли застраховката на колата в случая (сигурен съм, че и в Канада нямаш право да даваш на друг да управлява наетата от теб кола и при ПТП застраховката може би не важи).
3. Наличието на загинал и ранени са достатъчни, за да се започне разследване по случая и Канадецът да бъде задържан.

Има определена група от участници във форума, за които не важи принципа на "комън сенс", независимо какви доводи и факти биват представени. Няма нужда да ги посочвам поименно - предполагам, че всички знаят кои са те.
Ще ти призная нещо - изобщо не ме интересува. :D Аз не карам пиян и там където ходя, канадската ми застраховка важи напълно. :P
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от c200 »

Ясно, че в Куба се ходи с пари в брой, но все пак:
Носете си Mastercard/VISA издадени от канадски банки.

Capital One, MBNA, Citibank, Amex не се броят поради коварната политика на американските капиталисти. Les osties americains sales.

Някои заблудени туристи се кълнат в бутилираната бира Bucanero, но естествено те са се объркали. Истината разбира се е в наливната Cristal. Наздраве!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от ablood »

Когато обменяте пари на рецепцията питайте предварително колко песос ще ви дадат.

Курсът варира в зависимост дали има началници наоколо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
kiro написа:да, това е програма за singles. За басейна имам предвид нещо такова:
http://www.havanacasaparticular.com/pro ... _hotel=572"
Ако се разведа ще ти пиша на лични, но засега съм си наумил Банког. ;)
Само да поясним, че това също е страна от третия свят и ако нещо згафиш там може да не излезеш от панделата доста дълго време.
А иначе разбира се, че има много по-хубави места от Куба. Колкото до руснаците, че те там може да са дори и повече ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
roumensp написа:
kiro написа:да, това е програма за singles. За басейна имам предвид нещо такова:
http://www.havanacasaparticular.com/pro ... _hotel=572"
Ако се разведа ще ти пиша на лични, но засега съм си наумил Банког. ;)
Само да поясним, че това също е страна от третия свят и ако нещо згафиш там може да не излезеш от панделата доста дълго време.
А иначе разбира се, че има много по-хубави места от Куба. Колкото до руснаците, че те там може да са дори и повече ;)
Мен руснаците не ме бъркат, хора като всички останали ... когато става дума за страни, които не са част от бившия съветски блок, нямат база да очакват, че всички около тях говорят руски и не се държат много по-различно от (примерно) български туристи. Така че зависи къде точно ги срещаш ...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:
roumensp написа:
jovani написа:http://www.dawn.com/news/604023/a-diplomatic-tangle
The low-level diplomat Andrey Knyazev was charged with criminal negligence causing death, impaired driving, failing to provide a breath sample and criminal negligence causing bodily harm. However, Mr Knyazev immediately claimed diplomatic immunity and Russia denied Canada`s request to lift it asserting that the diplomat would be prosecuted in his own country. On return to Russia Mr Knyazev was jailed for four years.

А ето какво е направил Канадеца:
http://www.citynews.ca/2013/10/28/missi ... uly-crash/
One night, while at a party, a friend he had recently met drove Buksa and another person home.
The car smashed into a tree, killing the driver and injuring both Buksa and the other passenger.
Because the rental car was under Buksa’s name, he was taken into custody.
Значи според теб няма разлика между това да караш пиян и да предизвикаш смъртта на някой, и да се возиш при някой, който се блъска в дърво и загива при инцидента.
Оставям на Марто да ти обясни разликата .... :D
Статията, която съм дал е написана на базата на обясненията на близките на Канадеца, които е логично да са байъсед. Не е ясно какво точно се е случило, но в червено съм подчертал някои особенни факти:
1. Какво е правила групичката на партито в Куба? (възможни отговори: играли са карти, гледали са филми, други...). Алибито на руснака-дипломат е много по-силно, той се е връщал от риболов (което не му е попречило да се накваси порядъчно).
2. Защо трето лице кара колата, дадена на Канадеца? Има ли свидетелство за правоуправление, има ли право да управлява наетата кола, важи ли застраховката на колата в случая (сигурен съм, че и в Канада нямаш право да даваш на друг да управлява наетата от теб кола и при ПТП застраховката може би не важи).
3. Наличието на загинал и ранени са достатъчни, за да се започне разследване по случая и Канадецът да бъде задържан.

Има определена група от участници във форума, за които не важи принципа на "комън сенс", независимо какви доводи и факти биват представени. Няма нужда да ги посочвам поименно - предполагам, че всички знаят кои са те.
Ще ти призная нещо - изобщо не ме интересува. :D Аз не карам пиян и там където ходя, канадската ми застраховка важи напълно. :P
Стига сте лъгали хората!
Когато вземаш кола под наем в Канада (или в САЩ) застраховката от личният ви автомобил не важи (защото в Канада застраховка се прави на кола, а не на шофьор). =>
Можеш да имаш 3 и повече коли със застраховки (какъвто бе моят случай), но ако вземаш кола под наем се изисква допълнителна застраховка (в някои случаи можеш да я откажеш, ако фирмата го позволява - например Ю-Хоул, но при аксидент ще плащаш сметката; има и кредитни карти, които ти покриват застраховката на рентал, ако платиш с тях - аз имам такава, но това не означава, че няма застраховка).
Мога да ти гарантирам, че нямаш право да отдаваш колата на 3-ти лица и ако те направят аксидент, то гореописаната застраховка отново не важи.
С други думи това, което се е случило на Канадеца в Куба (за което е цялата тази дискусия) може да се случи и на Кубинец в Канада ако последният постъпи по същият начин.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

Ето какво казва нашият монополист ICBC по въпроса за рентваните коли:
http://www.icbc.com/faqs/questions/rental-car-insurance"

И за по-сигурно винаги плащам с някоя Platinum карта, те винаги идват с опцията за иншурънс на рентвани коли (но дали това важи в Куба не знам).

Я да чуем сега кой лъже хората ?

И значи според теб трябва да си рентвам камион от Ю-Хоул, за да откажа застраховката на агенцията, другите не дават ... :D Вече ми е ясно колко пъти си рентвал кола, но и защо да го правиш след като си имаш 3 свои. :lol:


ПП
За канадеца никога не съм твърдял, че би трябвало да е покрит от някаква застраховка, защото както ти сам отбеляза, нямаш право да отдаваш колата на 3-ти лица, които не са упоменати в договора ти. Единственото, което твърдя е, че не би трябвало да го задържат толкова време, защото не е извършител, а просто свидетел на това, което се случило.
“My understanding of the law over there is that if someone is in a vehicle crash they are required to stay there and face trial and even prove their own innocence,” lawyer Stacey Nichols, who also has a client detained in Cuba, told CityNews.
Т.е. някой пиян кубинец може да се блъсне в твоята кола и ти ще седиш там, докато се установи кой крив, кой прав. Откъде и съветът, че в Куба е по-добре да си наемеш шофьор, а не кола си идва съвсем на място.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от jovani »

roumensp написа:Ето какво казва нашият монополист ICBC по въпроса за рентваните коли:
http://www.icbc.com/faqs/questions/rental-car-insurance"

И за по-сигурно винаги плащам с някоя Platinum карта, те винаги идват с опцията за иншурънс на рентвани коли (но дали това важи в Куба не знам).

Я да чуем сега кой лъже хората ?

И значи според теб трябва да си рентвам камион от Ю-Хоул, за да откажа застраховката на агенцията, другите не дават ... :D Вече ми е ясно колко пъти си рентвал кола, но и защо да го правиш след като си имаш 3 свои. :lol:


ПП
За канадеца никога не съм твърдял, че би трябвало да е покрит от някаква застраховка, защото както ти сам отбеляза, нямаш право да отдаваш колата на 3-ти лица, които не са упоменати в договора ти. Единственото, което твърдя е, че не би трябвало да го задържат толкова време, защото не е извършител, а просто свидетел на това, което се случило.
“My understanding of the law over there is that if someone is in a vehicle crash they are required to stay there and face trial and even prove their own innocence,” lawyer Stacey Nichols, who also has a client detained in Cuba, told CityNews.
Т.е. някой пиян кубинец може да се блъсне в твоята кола и ти ще седиш там, докато се установи кой крив, кой прав. Откъде и съветът, че в Куба е по-добре да си наемеш шофьор, а не кола си идва съвсем на място.
Може вашите ИЦБЦ да са по-различни, защото е провинциална застрахователна компания, частните в Онтарио както вече казах се правят не на човек, а на превозно средство.
Когато има загинал човек, независимо къде е станал аксидента (Канада, САЩ, Куба) задължително ще те разследват, да не говорим, че ако си дал колата на пиян човек носиш отоговорност все едно ти си извършил деянието. Както и да го усукваш - знаеш, че пишеш глупости, но това не ти пречи да продължаваш.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Мнение за хотели в Куба

Мнение от roumensp »

Да, може и наште застрахователи да са по-различни, а може и в САЩ да е по-различно от Куба ... :rofl:

http://www.theglobeandmail.com/globe-in ... cle545409/"
... A couple of phone calls later, I discovered that I needn't have worried -- I am covered for rental vehicles through my personal car insurance and my credit card. Damage, collision, theft, liability, fees -- the whole shebang. ....
.... A State Farm customer’s auto policy will extend to a rental vehicle in the Canada and the U.S.A. ...
Да не са закрили State Farm при вас ? :D
Публикувай отговор