Внос на кола от САЩ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Внос на кола от САЩ

Мнение от Chomsky »

Здравейте съпартийци,
кой тук е вкарвал кола от сащ? На работа колега си вкара преди месец и каза че б ило изключително лесно, закарал си колата до митницата, отписал я от регистъра в сащ взел си документа и с него на канадската митница платил 5% върху декларираната цена и я вкарал у канада.
после отишък у квебеко и там в сакю му казали само да си направи фаровете да му светят през деня, дали му адрес на сервиз платил 30$ и му светнали фаровете. После се върнал в сакю и платил още 7% на цената на колата (само че според оценката на сакю). ПОсле му дали номерата и това било.
Каза 2 дена работа и нисан мурано за 15 000 (+тукашното ддс) на две години и по, пък нека тук серсемал миллета да си кара за тези пари королки на тия километри.
Кой може да добави детайли от личен оп ит?
МА Личен опит, не някакви си линкчета. Линкчетата са за цивилните ;)
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от miteto »

Най-добрият източник е твоя колега, щото можеш да го питаш кво ли не във всеки един момент. Що си мислиш, че някой по Интернет ще може да ти обясни по-добре? Въпреки че като гледам твоя колега май те лъзнал леко по пързалката -дори и в щатите едва ли ще се намери Мурано модел 2011 за $15,000 освен ако не е на 100,000 и кусур мили (или е било в катастрофа).
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от optics »

Нямаше да се включвам, щото Чомски пита само за лични впечатления, но след Митето става актуално.
Един приятел ми каза (не е една жена на спирката ;-) че често пъти евтините коли от щатите са "удавени" тоест такива които са претърпели потъване в някакъв воден басейн. Може външно да изглеждат перфектно, но никой не може да каже какво е станало с двигателя и пр. и кога и как ще се прояви.
Не ме бийте, аз не разбирам и не знам доколко може да е правдоподобно това. Моя човек не е хахо, ако не е вярно, значи него са го заблудили.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от the_coach »

Често ходих до Сиатъл през последния месец и половина. Заглеждах се и по колите, поне за мен разликата не е толкова голяма , че да си струва отделеното време.
Да, познавам канадци, които са си купили употребявани коли от щатите, но не съм ги питал за подробности.
Това, което казва Оптикс съм го чувал и аз.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от roumensp »

Аз съм импортирал 2 коли, ама доколкото си спомням тоя въпрос е задаван поне 5 пъти и определено не ми се пише едно и също за пореден път. Така че или се научаваш да ползваш функцията за търсене, или си действаш като "цивилните" (което е за препоръчване). :D
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от Chomsky »

Колко коли си импортирал ?!
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от mirkaa »

да, доста лесно е и си струва, определено.
аз следвах този сайт стъпка по стъпка :)

http://www.monsieurmaggot.com/Autoimporthome.html
third generation immigrant :)
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от Chomsky »

ашколсун за сайта!
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Внос на кола от САЩ

Мнение от tonich »

Chomsky написа:ашколсун за сайта!
Най-долу, вдясно на сайта:
Изображение

Натискай здраво!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор