Застраховка на автомобил в Квебек!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от Joya »

Какво толкова лошо има да се оплаче човек ?
Може на 100 да е харесала 10 да е измамила (според човека, не познавам жената) тези 10 имат абсолютно пълно право да се оплачат.
И на мен много хора ми похвалиха бг авто сервиз, но аз не съм доволна. И който ме е попитал съм си казала и да не са ме питали пак съм споделила :devil: .
В България не смееш да се оплачеш, защото или те е страх, или си пречупен или знаеш че няма смисъл .
"приведената глава сабя не я сече" ....
Това е и една от причините хората да се махат за да могат да отстояват себе си.

И в България съм се оплаквала официално и тук също. И не виждам нищо лошо в това. Напротув тук даже виждам смисъла на това.
И като всички са толкова доволни защо после са си сменяли компаниите ?
И в повечето случаи потребителя би трябвало да е прав, никой не се оплаква когато е получил добро обслужване.
Госпожата да ме извинява, не я познавам, поста ми не е насочен към нея, а по-скоро към липсата на право човек да си изкаже възмущението и евентуално някой следващ да бъде предупреден.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от Mark_2013 »

ivanpeychev написа:...Помолихме я за оферта при което офертата беше 45 долара на месец. С оправданието че ние все още нямаме канадски книжки и в момента в който вземем такива тя ще коригира цената.
Оказа се пладнешки обир тъй като само след месец когато вече имахме канадски книжки и помолихме да преразгледа цената тя се покри и изведнъж стана много заетаче трябваше да чакаме цяла седмица за да преразгледа офертата. Между другото след като не отговори до два дни се усъмнихме че нещо не е наред и решихме да проверим цената в една от най-големите застрахователни компании Desjardins.
Тогава лъснаха нещата... Компанията ни предложи цена от 18 долара на месец независимо от това имаш ли канадска книжка или не. Агента там беше изкренно учуден от цената която сме платили.

Изводите от цялата тази история оставям на новодошлите и тези на които им предстои да правят застраховки за новите им автомобили... Оказа се че не сме единствени ..след като споделихме опита си се оказа че това си е практика на госпожа Димка да цака новодошлите докато не са се усетили още за да смъкне някой и друг долар.

... Сега разбирам защо някои българи в чужбина като чуят българска реч и бягат колкото се може по-далеч

Аз нещата ги чета така :

1. Вие сте отишли доброволно при нея, вместо да се потрудите да се обадите на 5-6 компании предварително.
2. Димка не ви е излъгала директно с нищо. Това че не ви е намалила цените на момента и не ви е отговорила 2 дена не е измама.
3. Ако за нещо сте недоволни, прочетете точка 1 :)

Българите зад граница са се нагледали на неблагодарни новодошли. Никой за нищо не ви е длъжен, най-малкото да ви помага или поучава, имате си Неволята, питайте и ползвайте нея. Каквото ви се случва, имате пълната свобода и право да избирате.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newcomer »

Mark_2013 написа:
ivanpeychev написа:...Помолихме я за оферта при което офертата беше 45 долара на месец. С оправданието че ние все още нямаме канадски книжки и в момента в който вземем такива тя ще коригира цената.
Оказа се пладнешки обир тъй като само след месец когато вече имахме канадски книжки и помолихме да преразгледа цената тя се покри и изведнъж стана много заетаче трябваше да чакаме цяла седмица за да преразгледа офертата. Между другото след като не отговори до два дни се усъмнихме че нещо не е наред и решихме да проверим цената в една от най-големите застрахователни компании Desjardins.
Тогава лъснаха нещата... Компанията ни предложи цена от 18 долара на месец независимо от това имаш ли канадска книжка или не. Агента там беше изкренно учуден от цената която сме платили.

Изводите от цялата тази история оставям на новодошлите и тези на които им предстои да правят застраховки за новите им автомобили... Оказа се че не сме единствени ..след като споделихме опита си се оказа че това си е практика на госпожа Димка да цака новодошлите докато не са се усетили още за да смъкне някой и друг долар.

:y: :y: :y:

никой на сила никой не кара.има десетки застрахователни компании,проверяваш възможно в най много каква най ниска оферта би могъл да получиш,а не директно при димка и след това като ти попадне по изгодна от нейната оферта да ревеш как ти били одрали/цитирам буквално/ 9 кожи.
... Сега разбирам защо някои българи в чужбина като чуят българска реч и бягат колкото се може по-далеч

Аз нещата ги чета така :

1. Вие сте отишли доброволно при нея, вместо да се потрудите да се обадите на 5-6 компании предварително.
2. Димка не ви е излъгала директно с нищо. Това че не ви е намалила цените на момента и не ви е отговорила 2 дена не е измама.
3. Ако за нещо сте недоволни, прочетете точка 1 :)

Българите зад граница са се нагледали на неблагодарни новодошли. Никой за нищо не ви е длъжен, най-малкото да ви помага или поучава, имате си Неволята, питайте и ползвайте нея. Каквото ви се случва, имате пълната свобода и право да избирате.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от Chomsky »

а мен питаш ли ме?
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от dea »

Повдигам темата с едно питане:
Може ли да се смени застрахователят преди изтичане на договорния период?
Някой от вас правил ли го е?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от yahoo »

dea написа:Повдигам темата с едно питане:
Може ли да се смени застрахователят преди изтичане на договорния период?
Някой от вас правил ли го е?
Да. Принципно казваш че продаваш колата ако е по-нова или че я даваш за скрап ако е по-стара и прекратяваш договора като ще си получиш остатъка от предплатеното до края на периода. Зависи обаче кой ти е застрахователя и какъв точно договор си подписал - може да се окаже че по нещо си там от ситния текст да не ти върнат предплатеното или да задържат някаква част от него.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Dea, ние сменихме застрахователя миналия месец, 2 месеца преди изтичане на договора от 1 година. Просто друга застрахователна компания ни предложи много изгодна застраховка къща+кола и ние се обадихме на старите застрахователи и поискахме прекъсване на договора с тях. Попитаха за причина, казахме им я и те ни върнаха парите за оставащите 2 месеца с чек (имам навика да плащам за година напред). Никакви проблеми или глоби, стана за минути.
Изображение
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от dea »

Ясно, вариант за смяна на застрахователя има. В тази тема се споменава за Desjardins (и брокерката Димка) като алтернатива. Някой може ли да препоръча друга компания, от която е доволен?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от dea »

Намерих този сайт със съвети как да изберем автомобилна застраховка. Има изброени и застрахователни компании. Дано инфото е полезно за някои съфорумци.
http://www.clicassure.com/economies-assureur.aspx"
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Ние сме били на Дежарден, Интакт, а сега сме на Олстейт. Не мога да кажа дали са добри, защото никога не сме клеймвали нищо, но поне цената е приемлива.
Изображение
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от dea »

И аз за ниска цена питам. Мерси, Кака_Дора :y:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от коце »

Много е важно какви рискове застраховаш и дали правилно си попълнил въпросника. Ние бяхме с Димка и сме доволни, а когато се наложи да сменим застрахователя стана лесно за един ден и с един факс. Причината беше, че получихме право на групова застраховка иначе нейните цени си бяха изгодни.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от succes »

Joya написа:Какво толкова лошо има да се оплаче човек ?
Може на 100 да е харесала 10 да е измамила (според човека, не познавам жената) тези 10 имат абсолютно пълно право да се оплачат.
И на мен много хора ми похвалиха бг авто сервиз, но аз не съм доволна. И който ме е попитал съм си казала и да не са ме питали пак съм споделила :devil: .
В България не смееш да се оплачеш, защото или те е страх, или си пречупен или знаеш че няма смисъл .
"приведената глава сабя не я сече" ....
Това е и една от причините хората да се махат за да могат да отстояват себе си.

И в България съм се оплаквала официално и тук също. И не виждам нищо лошо в това. Напротув тук даже виждам смисъла на това.
И като всички са толкова доволни защо после са си сменяли компаниите ?
И в повечето случаи потребителя би трябвало да е прав, никой не се оплаква когато е получил добро обслужване.
Госпожата да ме извинява, не я познавам, поста ми не е насочен към нея, а по-скоро към липсата на право човек да си изкаже възмущението и евентуално някой следващ да бъде предупреден.

Много добре изказано, абсолютно съм съгласен!
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от dea »

Аз се обадих на Desjardins, хареса ми офертата и сключих нова застраховка. Не съм проучвала други застрахователи. После поисках прекратяване на договора със стария застраховател. След известни въртели, видяха, че няма да излязат на глава с мен и се съгласиха да прекратят договорът.
За протокола: разликата в цената е 2 пъти.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от karelia79 »

Ползвали сме услугите на Димка, както и на Дежарден. Димка ни направи застраховката за първите три месеца - отговори ни на всички въпроси и нямаме никакви забележки спрямо нея. Не ни се е налагало към момента да ползваме застраховката, така че не мога да дам повече информация.
Когато купихме кола, по съвет на приятели звъннах в няколко застрахователни компании и Дежарден ни дадоха най-добрата цена. Съответно сключихме там застраховка. Определено цената им беше поне с 30% по-ниска от на останалите.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Публикувай отговор