Застраховка на автомобил в Квебек!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newcomer »

ivanko13 написа:Ела в Онтарио да почнеш на 400 месец щом си толкова разочарован... Да ти стане ясно какво е дране... Ама с българска книжка само може и да е двоен премиума, ако изобщо някой те застрахова...

има се молят на г-жа димка да ги ,,одере,, ма ве4è ше е късно :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newcomer »

ivanpeychev написа:Реших да споделя нашият опит и този на още няколко семейства във връзка със сключването на задължителната застраховка за автомобил в Квебек.
И така след като си закупихме автомобилът решихме да си направим застраховката при българин за да подкрепим родните имигранти .... Оказа се голяма грешка....Бяхме чували много истории за това как българите в чужбина винаги се опитват да прецакат новодошлите но все пак си мислехме че това са злобни твърдения без чак толкова голямо основание. Оказа се че това е реалността и явно много време ще трябва да мине и много поколения да се сменят за да се промени мисленето на българина.

Обадихме се ние на небезизвестната застрахователка Димка която се подвизава в Монреал.
Обяснихме и че сме от няколко месеца в Монреал и току що си купихме кола и разбира се знаем че трябва да се застраховаме веднага за да може да я караме. Помолихме я за оферта при което офертата беше 45 долара на месец. С оправданието че ние все още нямаме канадски книжки и в момента в който вземем такива тя ще коригира цената.
Оказа се пладнешки обир тъй като само след месец когато вече имахме канадски книжки и помолихме да преразгледа цената тя се покри и изведнъж стана много заетаче трябваше да чакаме цяла седмица за да преразгледа офертата. Между другото след като не отговори до два дни се усъмнихме че нещо не е наред и решихме да проверим цената в една от най-големите застрахователни компании Desjardins.
Тогава лъснаха нещата... Компанията ни предложи цена от 18 долара на месец независимо от това имаш ли канадска книжка или не. Агента там беше изкренно учуден от цената която сме платили.

Изводите от цялата тази история оставям на новодошлите и тези на които им предстои да правят застраховки за новите им автомобили... Оказа се че не сме единствени ..след като споделихме опита си се оказа че това си е практика на госпожа Димка да цака новодошлите докато не са се усетили още за да смъкне някой и друг долар.

Всеки сам решава как да постъпи моят съвет е попълнете си запитване в сайта на Desjardins
http://assurance-auto.desjardinsassuran ... MgodBBMAdA"
Цената ви я казват веднага на базата на данните които сте въвели.

A такива като Димка от Phénix, assurances et services financiers inc скоро ще останат гладни, този номер ще минава още малко след като му дадем гласност надявам се такива селски терикати да бъдат изритани...
Заради такива като нея се махнахме от България но явно те ни преследват навсякъде... Сега разбирам защо някои българи в чужбина като чуят българска реч и бягат колкото се може по-далеч

ети офиса на г-жа димка.


https://maps.google.bg/maps?hl=bg&ll=45 ... 3,,0,13.23" аз ,ако съм на твое место така да ми одере кожата изобщо няма да я бавя.на момента отивам и и натрошавам джамовете да и вкарам малко акъл в главата.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от Bistra »

И ние като Rall не сме имали проблеми с първата застраховка. Не ни я е правил българин, ами някоя от големите компании ...Дежарден, май беше. Всъщност си подновихме старата застраховка на колата, но на наше име, ама имахме вече канадски книжки. Някои хем са баровци и искат от първия ден кола, хем драли ги. Ей, няма угодия! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от edin_potrebitel »

Боже, Боже......Иван Пейчев, голяма излагация. И правопис, и стил, и изказ....
Иначе по темата, дошъл си на континента на конкуренцията, а си седнал от един брокер да се оплакваш. Дано те чакат по-добри времена в Канада!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от agent Ozo »

Нормално е в чужда страна да търсиш специалист-сънародник или поне човек говорещ майчиния ти език. Това е гаранция, че няма да има смислово раминаване в използваните изрази или явно неразбиране.
Не е нормално обаче, да очакваш само поради тази причина да ти предоставят по-евтино дадената услуга или да се отнесат към теб като към VIP-клиент.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от optics »

ivanko13 написа:Ела в Онтарио да почнеш на 400 месец щом си толкова разочарован... Да ти стане ясно какво е дране... Ама с българска книжка само може и да е двоен премиума, ако изобщо някой те застрахова...
..или в БиСи да видиш като не ти хареса как ще ги смениш :lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Нормално е в чужда страна да търсиш специалист-сънародник или поне човек говорещ майчиния ти език. Това е гаранция, че няма да има смислово раминаване в използваните изрази или явно неразбиране.
Не е нормално обаче, да очакваш само поради тази причина да ти предоставят по-евтино дадената услуга или да се отнесат към теб като към VIP-клиент.
И аз така мисля: факта, че говориш майчиния си език, докато получаваш дадена услуга е достатъчен "бенефит". Да очакваш повече, просто защото си българин е меко казано "нахално". Освен това, както казах по-горе, говорим за няколко долара повече или по-малко за агента. Нима тези няколко долара заслужават този изказ ?
newemigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юли 14, 2013 7:28 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newemigrant »

:x
Последно промяна от newemigrant на Сря Сеп 11, 2013 9:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ablood »

newemigrant написа:22 $ тотал(с таксите) ни е застраховката в Desjardins..... за 2(две) коли за двама шофьори вписани и за двете коли и като единия шофьор още няма тукашна книжка....
И тези същите шофьори са тук от 8 месеца и са сключили полицата на 4-я месец от престоя си тук....
Нали?
Desjardins ти взимат парите и пристигналият преди 8 месеца си кара колата легално без местна книжка?
Освен ако пропускаш да ни осведомиш нещо, което би обърнало ситуацията наопаки?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
newemigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юли 14, 2013 7:28 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newemigrant »

:x
Последно промяна от newemigrant на Сря Сеп 11, 2013 9:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ablood »

Не смеем.
Прекалено "много имаш в главата". :lol:
Нещо криеш, ама тук повечето са анонимни никове, така, че си дрънкат, хвалят и обвиняват без угризения.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
newemigrant
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юли 14, 2013 7:28 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newemigrant »

:x
Последно промяна от newemigrant на Сря Сеп 11, 2013 9:05 pm, променено общо 4 пъти.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ablood »

Ами изчерпах се наистина.


Нямам намерение да спекулирам какви са ви условията на застраховката, колко са ви нови и скъпи колите, колко и къде ги карате, от къде ви е стажа, как ползвате 2 коли с 1 книжка....

Това с ученическата книжка е несериозно. При нарушение отговорност носи придружителя, така, че дори не я споменавай!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ivanko13 »

Всяка следваща вълна нови имигранти идва толкова яко надървена ,че човек да го е страх да си отвори устата за каквото и да било... Пуста глобализация...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ivanpeychev »

newcomer написа:ох пък като ми се изцепи някой новопристигнал модел дето още гледа стерео и не знае на кой свят се намира със заклю4ния и генерализации за сънародниците си в странство.
абе байно,на два петъка служба си ,нямаш още канадска книжка и местен шофьорски канадски опит.ти си потенциално опасен на пътя ,не димка ти е виновна за високата застраховка.как я виждаш тая работа да имаш същата застрахователна ставка с бг книжка и 0 експирианс каквато я има 4òвек с 5-10 год стаж макар и би бил той мразен българин.
Това с "Байно" ми хареса ... : ) абе ти да не си бивш военнен или ченге .. тия работи за службицата си ги запази за себе си. Колко съм опасен на пътя също не знаеш.. пък и най-вероятно не ти е работа да знаеш.. Колкото за оценката на риска за който говориш явно и там не си много компетентен .. И да - мисля си че човек с 20 год стаж тука може да има дори по висока застраховка от такъв като мен с 6 месеца стаж в Квебек. Тези работи байно зависят от много други нещица които ти не можеш да асимилираш :)
най-лесният начин да го разбереш е като го провериш по телефона аз лично познавам хора които плащат по 20 долара за застраховка дори и без канадска книжка
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
Публикувай отговор