Застраховка на автомобил в Квебек!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ivanpeychev »

Реших да споделя нашият опит и този на още няколко семейства във връзка със сключването на задължителната застраховка за автомобил в Квебек.
И така след като си закупихме автомобилът решихме да си направим застраховката при българин за да подкрепим родните имигранти .... Оказа се голяма грешка....Бяхме чували много истории за това как българите в чужбина винаги се опитват да прецакат новодошлите но все пак си мислехме че това са злобни твърдения без чак толкова голямо основание. Оказа се че това е реалността и явно много време ще трябва да мине и много поколения да се сменят за да се промени мисленето на българина.

Обадихме се ние на небезизвестната застрахователка Димка която се подвизава в Монреал.
Обяснихме и че сме от няколко месеца в Монреал и току що си купихме кола и разбира се знаем че трябва да се застраховаме веднага за да може да я караме. Помолихме я за оферта при което офертата беше 45 долара на месец. С оправданието че ние все още нямаме канадски книжки и в момента в който вземем такива тя ще коригира цената.
Оказа се пладнешки обир тъй като само след месец когато вече имахме канадски книжки и помолихме да преразгледа цената тя се покри и изведнъж стана много заетаче трябваше да чакаме цяла седмица за да преразгледа офертата. Между другото след като не отговори до два дни се усъмнихме че нещо не е наред и решихме да проверим цената в една от най-големите застрахователни компании Desjardins.
Тогава лъснаха нещата... Компанията ни предложи цена от 18 долара на месец независимо от това имаш ли канадска книжка или не. Агента там беше изкренно учуден от цената която сме платили.

Изводите от цялата тази история оставям на новодошлите и тези на които им предстои да правят застраховки за новите им автомобили... Оказа се че не сме единствени ..след като споделихме опита си се оказа че това си е практика на госпожа Димка да цака новодошлите докато не са се усетили още за да смъкне някой и друг долар.

Всеки сам решава как да постъпи моят съвет е попълнете си запитване в сайта на Desjardins
http://assurance-auto.desjardinsassuran ... MgodBBMAdA"
Цената ви я казват веднага на базата на данните които сте въвели.

A такива като Димка от Phénix, assurances et services financiers inc скоро ще останат гладни, този номер ще минава още малко след като му дадем гласност надявам се такива селски терикати да бъдат изритани...
Заради такива като нея се махнахме от България но явно те ни преследват навсякъде... Сега разбирам защо някои българи в чужбина като чуят българска реч и бягат колкото се може по-далеч
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от balbi »

Аз лично бях застрахован при Димка Петрова в продължение на години и никога не съм имал проблеми.
Застраховката ми в началото беше малко по-висока, но беше коригирана и всичко си беше ток и жици! В продължение на няколко години нямах никакви проблеми.
Причината да не съм в момента при нея отново е, че когато си купих колата Димка Петрова не беше в Канада, а на мен ми трябваше бързичко застраховката.
По-старите имигранти ще потвърдят, че винаги първата застраховка е малко по-висока. Зависи и типа на колата, години и тн..., но основното е, че си нямал застраховка тук преди. Пича от Дежарден е бил учуден, защото вече сте имали застраховка. Ако трябваше той да ви я прави щяхте да получите мил отказ както получих аз от няколко компании след като близо две години нямах кола и застраховка в Квебек и след това реших отново да застраховам. Някои от отговорите включително на БМО и Дежарден не бяха от най-милите.
Та ми се струва, че поста относно Димка Петрова не ви е особено коректен, но всеки си знае! ;) Късмет!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ablood »

Димка никога не съм я виждал. Непознат глас по телефона.


Обслужването, което сум получавал от нея и нейните колежки е съвсем задоволително. Няма го мазното "как сте днес, сър?", но и никаква грубост, досада, или подобни. Работа вършат хората.

Нещо сте оплескали при комуникациите. Не казвам, че у вас е вината, но 76-годишният ми баща току що се застрахова при нея за $29/мес с българска книжка. Да не сте казали "ДА" за двустранна застраховка, пътуване до щатите и подобни?

Димка не е собственик на застрахователен консорциум, а на скромна брокерска агенция. Парите не влизат в нейния джоб и не мисля, че имат интерес да дерат клиенти съзнателно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от yahoo »

Най-изгодното предложение изглежда сам трябва да си намериш. Вероятно днес вече е по-лесно с последиците от кризата. Навремето 2001 г. RBC, Desjardins и ище няколко застрахователи направо ми отказаха застраховка на нов шофьор в Квебек. Ядосвах се, че поне да ми бяха казали непосилна сума за да ме откажат, а те направо ми казваха че не искат рискови клиенти. Тогава Димка Петрова ми даде все пак някаква застраховка за да започна. Още след първата година успях да си намеря значително по-добро предложение и я смених. Сега изглежда сте намерили това веднага.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от pumpy »

ivanpeychev написа:Реших да споделя нашият опит и този на още няколко семейства във връзка със сключването на задължителната застраховка за автомобил в Квебек.
И така след като си закупихме автомобилът решихме да си направим застраховката при българин за да подкрепим родните имигранти .... Оказа се голяма грешка....Бяхме чували много истории за това как българите в чужбина винаги се опитват да прецакат новодошлите но все пак си мислехме че това са злобни твърдения без чак толкова голямо основание. Оказа се че това е реалността и явно много време ще трябва да мине и много поколения да се сменят за да се промени мисленето на българина.

Обадихме се ние на небезизвестната застрахователка Димка която се подвизава в Монреал.
Обяснихме и че сме от няколко месеца в Монреал и току що си купихме кола и разбира се знаем че трябва да се застраховаме веднага за да може да я караме. Помолихме я за оферта при което офертата беше 45 долара на месец. С оправданието че ние все още нямаме канадски книжки и в момента в който вземем такива тя ще коригира цената.
Оказа се пладнешки обир тъй като само след месец когато вече имахме канадски книжки и помолихме да преразгледа цената тя се покри и изведнъж стана много заетаче трябваше да чакаме цяла седмица за да преразгледа офертата. Между другото след като не отговори до два дни се усъмнихме че нещо не е наред и решихме да проверим цената в една от най-големите застрахователни компании Desjardins.
Тогава лъснаха нещата... Компанията ни предложи цена от 18 долара на месец независимо от това имаш ли канадска книжка или не. Агента там беше изкренно учуден от цената която сме платили.

Изводите от цялата тази история оставям на новодошлите и тези на които им предстои да правят застраховки за новите им автомобили... Оказа се че не сме единствени ..след като споделихме опита си се оказа че това си е практика на госпожа Димка да цака новодошлите докато не са се усетили още за да смъкне някой и друг долар.

Всеки сам решава как да постъпи моят съвет е попълнете си запитване в сайта на Desjardins
http://assurance-auto.desjardinsassuran ... MgodBBMAdA"
Цената ви я казват веднага на базата на данните които сте въвели.

A такива като Димка от Phénix, assurances et services financiers inc скоро ще останат гладни, този номер ще минава още малко след като му дадем гласност надявам се такива селски терикати да бъдат изритани...
Заради такива като нея се махнахме от България но явно те ни преследват навсякъде... Сега разбирам защо някои българи в чужбина като чуят българска реч и бягат колкото се може по-далеч
Разликата между 45 и 18 е 27 долара на месец, за 6 месеца, ако сте си купили кола веднага от летището, което не е вашия случай. Тоест общо хипотетична разлика от 162 долара. КОЛКО от тези пари "влизат" в джоба на агента, за да говорим за "ДРАНЕ".
Не мисля, че е коректно, но това е мое мнение. Не може да се сравняват ябълки с круши, а вашия случай е точно такъв: първа застраховка и последваща такава в съвсем други условия.....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от the_coach »

pumpy написа:
ivanpeychev написа:Реших да споделя нашият опит и този на още няколко семейства във връзка със сключването на задължителната застраховка за автомобил в Квебек.
И така след като си закупихме автомобилът решихме да си направим застраховката при българин за да подкрепим родните имигранти .... Оказа се голяма грешка....Бяхме чували много истории за това как българите в чужбина винаги се опитват да прецакат новодошлите но все пак си мислехме че това са злобни твърдения без чак толкова голямо основание. Оказа се че това е реалността и явно много време ще трябва да мине и много поколения да се сменят за да се промени мисленето на българина.

Обадихме се ние на небезизвестната застрахователка Димка която се подвизава в Монреал.
Обяснихме и че сме от няколко месеца в Монреал и току що си купихме кола и разбира се знаем че трябва да се застраховаме веднага за да може да я караме. Помолихме я за оферта при което офертата беше 45 долара на месец. С оправданието че ние все още нямаме канадски книжки и в момента в който вземем такива тя ще коригира цената.
Оказа се пладнешки обир тъй като само след месец когато вече имахме канадски книжки и помолихме да преразгледа цената тя се покри и изведнъж стана много заетаче трябваше да чакаме цяла седмица за да преразгледа офертата. Между другото след като не отговори до два дни се усъмнихме че нещо не е наред и решихме да проверим цената в една от най-големите застрахователни компании Desjardins.
Тогава лъснаха нещата... Компанията ни предложи цена от 18 долара на месец независимо от това имаш ли канадска книжка или не. Агента там беше изкренно учуден от цената която сме платили.

Изводите от цялата тази история оставям на новодошлите и тези на които им предстои да правят застраховки за новите им автомобили... Оказа се че не сме единствени ..след като споделихме опита си се оказа че това си е практика на госпожа Димка да цака новодошлите докато не са се усетили още за да смъкне някой и друг долар.

Всеки сам решава как да постъпи моят съвет е попълнете си запитване в сайта на Desjardins
http://assurance-auto.desjardinsassuran ... MgodBBMAdA"
Цената ви я казват веднага на базата на данните които сте въвели.

A такива като Димка от Phénix, assurances et services financiers inc скоро ще останат гладни, този номер ще минава още малко след като му дадем гласност надявам се такива селски терикати да бъдат изритани...
Заради такива като нея се махнахме от България но явно те ни преследват навсякъде... Сега разбирам защо някои българи в чужбина като чуят българска реч и бягат колкото се може по-далеч
Разликата между 45 и 18 е 27 долара на месец, за 6 месеца, ако сте си купили кола веднага от летището, което не е вашия случай. Тоест общо хипотетична разлика от 162 долара. КОЛКО от тези пари "влизат" в джоба на агента, за да говорим за "ДРАНЕ".
Не мисля, че е коректно, но това е мое мнение. Не може да се сравняват ябълки с круши, а вашия случай е точно такъв: първа застраховка и последваща такава в съвсем други условия.....
Иван Пейчев, що такава помия бе???? Казваш, чувал си че старите имигранти само се чудят как да прецакат новодошлите, а :rofl:
Пумпи ти е сметнал разликата - мислиш ли, тези 162 кинта са големият удар за въпросната брокерка? Та това са стотинки бе пич :fubar: Ми ако трябва да плащаш застраховка в Онтарио или при нас?
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от Ninushevi »

В началото винаги е малко по-трудно със застраховките. Аз първоначално бях в TD и изкарах година там. Първоначалната застраховка беше 45$, но след като им предоставих документ от БГ, че нямам нарушения ми я смъкнаха на 34. Уж трябваше да я намалят още, след като вземем местни книжки, но не се случи. Тази година реших пак да проуча как е пазара. В Дежардан ми дадоха най-ниско 29$. Реших да се обадя на Димка и останах много доволен-24$ за двойна застраховка(за мен и жена ми), за 2 години, като първия и последния месец са ми безплатни. Което ще рече, че сумарно дори идва и по-малко. Та като цяло нещата са много относителни и всеки случай е индивидуален. В това се убедих, а и по принцип в застраховането е така!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ablood »

На мен преди 8 години един руснак ми взимаще по $50 на месец и бях доволен, че съм застрахован. Като навъртях 12 месеца опит с местна шофьорска книжка се преместих в друга фирма.

Това с пладнешкият обир... забравили ги били 2 дена с обаждането и хайде "прецакване".

Първата година тук ми трябваше еднократна услига от голяма канадска фирма. Предложиха ми промоция едногодишен абонамент на по-ниска цена от еднократната услуга и казах "ДА".

После се оказа, че на n-та страница в ситния текст на общите условия, които ми мейлнаха (на френски) пишело, че ако не се обадя, автоматично ми подновяват всяка година договора. При това вече не на промоционална цена. По телефона нито думичка за това. Чак на четвъртата година забелязах транзакцията и се усетих да канселирам. Новобранска грешка за $69+99+99+99.

Ето това е измама, чрез подвеждане. Димка си ви е казала цената и не ви е взела и цент повече.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Ето това е измама, чрез подвеждане.
То и това няма как да е измама. Ти самия си признаваш, че го е пишело ясно в ситния текст, само дето е нямало кой да го прочете.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ablood »

Прав си, за това съм писал "подвеждане".

Друг е въпросът, че ситният текст дойде няколко дена след като вече бях ползвал услугата, умишлено забутан сред много страници + цял куп допълнителни оферти и промоции. Тоест вероятността да бъде прочетено е мизерна, даже и да знаех френски тогава.

Иначе самокритично подкрепям дебелашкото ти "кьоав карти не играе". Не съм роден печен като теб и Муха2.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от Chomsky »

Колега не се коси! Пожелавам ти това да ти е най-голямото прецакване в Канада! ...Може би ама надали...
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от Rall »

Незнам, аз не съм имал никакъв проблем с първата застраховка. Най-евтината възможна от Дежарден. После намерих по-евтина ама само с 20 кинта на година. Това 2006 година в квебек без канадска книжка. За първи път чувам , че било трудно да се застраховаш, тия са такива хиени, че по трудно е да не се вържеш на некоя от още 100 предложения които ти правят освен това дето ти трябва наистина.
Dead Eyes See No Future
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newcomer »

ох пък като ми се изцепи някой новопристигнал модел дето още гледа стерео и не знае на кой свят се намира със заклю4ния и генерализации за сънародниците си в странство.
абе байно,на два петъка служба си ,нямаш още канадска книжка и местен шофьорски канадски опит.ти си потенциално опасен на пътя ,не димка ти е виновна за високата застраховка.как я виждаш тая работа да имаш същата застрахователна ставка с бг книжка и 0 експирианс каквато я има 4òвек с 5-10 год стаж макар и би бил той мразен българин.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от newcomer »

Изводите от цялата тази история оставям на новодошлите и тези на които им предстои да правят застраховки за новите им автомобили... Оказа се че не сме единствени ..след като споделихме опита си се оказа че това си е практика на госпожа Димка да цака новодошлите докато не са се усетили още за да смъкне някой и друг долар.


това да цака госпожата новодошлите как точно го установихте .от ухо на ухо мей би или имате някакви писменни доказателства потвърждаващи твърденията ви.
на мен newcomer що ли ми се струва 4е тая димка/не я познавам/ няма да е толкова ал4на щом е успяла да се задържи 20 години на пазара.ама като дойда ще видя,сега мога само да си мисля.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Застраховка на автомобил в Квебек!

Мнение от ivanko13 »

Ела в Онтарио да почнеш на 400 месец щом си толкова разочарован... Да ти стане ясно какво е дране... Ама с българска книжка само може и да е двоен премиума, ако изобщо някой те застрахова...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор