Избор на пералня

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избор на пералня

Мнение от IRA »

Брей, вие сте направо златни.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Избор на пералня

Мнение от roumensp »

yahoo написа:Който и да слага перилния препарат и натиска 2-3 копчета няма как да се води че той пере прането в къщи. Същия резултат ще се получи ако и детето го направи.
Но при миенето на съдове нещата не стоят точно така, не ги ли поочистиш и изплакнеш предварително, машината нищо няма да измие. Да не говорим за мръсни тави ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

yahoo написа:Който и да слага перилния препарат и натиска 2-3 копчета няма как да се води че той пере прането в къщи. Същия резултат ще се получи ако и детето го направи.
Аре бе!
Когато говорим за над 10 кубически фута пране седмично минаващи през кош - пералня - сушилня - кош - шкафове си е бая време.

Не е като едно време на реката, ама и натискане на копчета не е.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от Ninushevi »

roumensp написа:Но при миенето на съдове нещата не стоят точно така, не ги ли поочистиш и изплакнеш предварително, машината нищо няма да измие. Да не говорим за мръсни тави ...
Моята жена затова и никога не е искала съдомиялна. То като ще се плакне и поизчиства, още малко и направо си се измиват. Затова и не иска да се инвестира в уред, на който ще му вършим половината работа. Аз все се надявах, че може директно да се пускат там, но ти тотално ме разубеди...Явно ще минем без това :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Избор на пералня

Мнение от Independent »

ablood написа:
yahoo написа:Който и да слага перилния препарат и натиска 2-3 копчета няма как да се води че той пере прането в къщи. Същия резултат ще се получи ако и детето го направи.
Аре бе!
Когато говорим за над 10 кубически фута пране седмично минаващи през кош - пералня - сушилня - кош - шкафове си е бая време.

Не е като едно време на реката, ама и натискане на копчета не е.
Това са три перални на седмица. Както и да го гледаш, гладенето (май единственото нещо, което мъжете не искат и да погледнат) отнема много повече усилия от пускането на три перални и три сушилни на седмица. Да не говорим, че и прибирането в шкафове изисква поне малко да се сгънат дрехите (па били и негладени), не просто да се намотат на топка (друга запазена марка на мъжката половина от човечеството). Предпочитам да натискам копчетата, отколкото да гладя и да сгъвам.

Ако измислят обаче машина за пазаруване - взимам я моментално. Няма нещо, което да мразя толкова, колкото пазаруването. Списъци, обикаляния, това тука го има, там го няма, три супермаркета да се обиколят докато си намериш всичко, каквото ти трябва :@ (абе как може в нито един магазин да няма копър вече трета седмица не ми е ясно!!!) И накрая винаги се оказва, че си забравил млякото :devil: :devil:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избор на пералня

Мнение от IRA »

Съдомиалната е нещо супер. Това да изплакнеш една чиния въобще не може да се сравнява с това да я измиеш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

Гладене?
Сгъване на дрехи?
Нема начин.
Колкото и да е смачкана една тениска, докато отида на работа вече е изпъната. А с омекотител този фактор изобщо не се взима под внимание.
Не стига че чифтосвам чорапите....

Чиниите се почистват само от остатъци храна, или много сос. Съдомиялната е ок с парче спагет, зрънца ориз и подобни. Кокали и костилки обаче задръстват мелачката.

Ние сме петима, така, че отиват над 10 чаши за мляко, кафе, сок и подобни на ден. Да не говорим за останалата посуда.

Понякога като закъсам за време/съдове правя една замразена пица и я тръсвам върху вестник на масата, със сокчета в кутийки. На малките не им дреме.

Забрави за миене на ръка!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от Kpetrov »

Independent написа:Както и да го гледаш, гладенето (май единственото нещо, което мъжете не искат и да погледнат) отнема много повече усилия от пускането на три перални и три сушилни на седмица.
Щот мъжете се водят малко по-практични и знаят, че това гладенето в работа на вятъра и може да се изгладят само за първа среща. ;)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избор на пералня

Мнение от IRA »

Аз също не гладя, но сгъвам, то иначе ще побереш всичко по шкафовете.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Избор на пералня

Мнение от Independent »

Kpetrov написа:
Independent написа:Както и да го гледаш, гладенето (май единственото нещо, което мъжете не искат и да погледнат) отнема много повече усилия от пускането на три перални и три сушилни на седмица.
Щот мъжете се водят малко по-практични и знаят, че това гладенето в работа на вятъра и може да се изгладят само за първа среща. ;)
Aхм, обаче като тръгнете сутрин за работа, само изгладени ризи търсите.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от Ninushevi »

Аз затова и не се опалвам, ами сам си ги гладя. 13 години съм си гладил сам и все още нищо не ми е станало.Обаче накарай ме да сгъвам и да подреждам, особено детските дрехи...направо съм блокаж. Не мога да си го обясня, но ако не ми се каже:"Това тук, това-там!", имам чувството, че погледът ми се връзва на панделка и ...дотам :) ))Останалите неща не ме притесняват особено.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
DidiBo
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 5:08 am
Местоположение: Монреал

Re: Избор на пералня

Мнение от DidiBo »

Miele. Веднъж ако си имал електроуред от тази марка, никога няма да се върнеш към останалите
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Избор на пералня

Мнение от eva-vet-eva »

И нашите пералня и сушилня са като на yahoo. Много сме доволни-дребното редовно е охлепано с доматен сос или ягоди в градината-изпира чудесно. Не знам с колко вода пере, ама и аз пускам допълнително плакнене( за всеки случай-нали сме с беборана у нас).
И аз на мъж ми не давам да пуска пералнята-като видя детските дрехи с нашите чорапи на едно и откачам, ако и да са на анти-алергичен режим. За сгъване и подреждане после да не говорим-карала съм го от време на време(женска злоба :devil: ) да го прави и после иди намери нещо на мястото,ако си нямаш друга работа. Обаче съдомиялна не пипам.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Избор на пералня

Мнение от optics »

Independent написа:
Kpetrov написа:
Independent написа:Както и да го гледаш, гладенето (май единственото нещо, което мъжете не искат и да погледнат) отнема много повече усилия от пускането на три перални и три сушилни на седмица.
Щот мъжете се водят малко по-практични и знаят, че това гладенето в работа на вятъра и може да се изгладят само за първа среща. ;)
Aхм, обаче като тръгнете сутрин за работа, само изгладени ризи търсите.

Нищо подобно! Въобще не търся - хващам вчерашната тениска 8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

eva-vet-eva написа:като видя детските дрехи с нашите чорапи на едно и откачам
И аз се въздържам да пускам ботуши/маратонки и подобни с другото пране, ама ти прекаляваш.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор