Избор на пералня

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Избор на пералня

Мнение от Karadjova »

Здравейте,
извинявам се ако не и е тук мястото на темата, но ми се иска повече информация
Решили сме да сменяме пералнята. При този голям избор на перални тук, вие каква имате (марка, модел) и доволни ли сте?
Колко вода ползват при пране?
Благодаря ви за коректните отговори.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Избор на пералня

Мнение от Independent »

Аз съм на същата вълна. Първата ми спирка беше consumerreports.com, но се оказа, че са ги направили платени. Обаче намерих много хубави ревюта на http://www.goodhousekeeping.com/. Това обаче трябва да ти е отправната точка, понеже много от моделите може да ги няма в близките магазини. Аз лично се спрях на LG с предно зареждане, заради набора от програми, третиране с пара, големия обем, който поемат, и т.н. Освен това дават десет години гаранция на мотора, което никак не е малко.

Печката обаче ми е голяма мъка. Първоначално се бях спряла отново на LG, модел с истинска конвекция и инфрачервен грил, но с нормални електрически котлони. След много чете обаче реших, че индукционните котлони ще ми вършат много по-добра работа, да не говорим колко са по-безопасни в дом с малки деца. Обаче сега не мога да намеря модел, който да събира всичко това - конвекция, грил, самопочистване, индукция И да е с добро качество. Ако някой има препоръки, нека се включи.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от Karadjova »

Всъщност,
и аз избрах с предно зареждане.Гледах една самсунг, с пара, програми, и т. н. цена 2ооо със същата сущилня.
Проблема е ,че ползва много малко вода и при пране, не сменя водата, а само веднъж и при плакненето същата.
Стара ни при пране сменяше водата 2 пъти.И при плакнене
Тази използва не повече от 3л вода, независимо дали има една или 20 бр дрехи

Та май накрая дрехите не се качествено изпрани и изплакнати???
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Избор на пералня

Мнение от Kan_Tangra »

Самсунг.
Чакаш да се появи промоция. ;)
Дрехите са перфектно изпрани.
Само дето няма кратък цикъл, примерно за 30мин. Най краткия е примерно 42, но винаги си добавя 10-15мин. Нещо си отчита там. И някой път е досадно, ако искаш само да си приплакнеш нещо. :P
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Избор на пералня

Мнение от Independent »

http://www.lg.com/ca_en/washing-machine ... oad-washer

Има пет нива на "мръсно", плюс пара. В момента е намалена в Home Depot. От Самсунг се отказах още при първия рунд.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избор на пералня

Мнение от ablood »

Първо правило при електроуредите - марката няма значение.

Всяка търговска марка излиза с луксозни, посредствени и тъпи модели.

Най-практично е бестселър среден модел с голям барабан, но без хиляди функции и "революционни" нововъведения, като пара, сребърни йони и подобни.

Не се подвеждай по промоции! Важно е колко струва продукта, а не колко е струвал преди намалението. Идеята им е да ти пробутат перялня за 1000, която иначе ужким струвала 2000, макар, че конкуренцията я продава за 800.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от Karadjova »

Добре, ама нормално ли е да използва толкова малко вода.
Та тя дори не се вижда вътре, че има вода
Задавам така въпроса, защото по- старите модели, им се вижда водата в барабана. Дето се казва дрехите са добре "плуващи" в вода
И праха си има малко пяна, и като си изкараш дрехите.Имат аромат на прах.

А дали сте запознати-може ли да се върне пералня, ако не си доволен, или поне да бъде сменена?
Тък важи ли Политиката на "рамбурс" или всеки магазин си е индивидуален?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избор на пералня

Мнение от yahoo »

Сменихме доста модели и марки докато накрая останахме напълно доволни от този комплект на LG. Всички модели на Самсунг са с дълги програми. Късите програми на този модел LG (15-18 мин) са еднакви като резултат с над час пране с подобен модел на Самсунг който имахме преди това. Не виждам какво повече може да се иска от една пералня. Пере бързо и качествено, а за маниаците има твърде много специални програми до които така и не сме стигнали още.
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от Karadjova »

Yahoo,

доволни.Радвам се за вас.:) Но можеш ли да ми кажеш, като я пуснеш, независимо на коя програмо, тя сама си определя колко вода да си пусне или ти можеш да избираш?

Забелязал ли си с колко вода пере и с колко плакне?
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избор на пералня

Мнение от yahoo »

При почти всички съвременни автоматични перални нивото на водата се определя автоматично в зависимост от обема на прането. Добавя малко вода и мери, добавя още и пак мери докато реши че е достатъчно. Водата почти не можеш да я видиш докато не направи пяна. Това е при всички модели и марки които сме купували досега с изключение на първата портативна която ние решавахме колко вода да заредим на няколко нива. Сега обаче винаги слагаме и опцията допълнително изплакване за да е сигурно че няма да остане химия по дрехите и досега нямаме никакви оплаквания за качеството на прането поради малкото изразходвана вода. Със сигурност не са проектирани за Квебек :D
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от Karadjova »

Благодаря ти за отговора
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Избор на пералня

Мнение от Ascao »

От чисто любопитство не мога да не се сдържа да попитам:
Karadjova написа: Тази използва не повече от 3л вода, независимо дали има една или 20 бр дрехи
1. Как точно измери че използва 3 литра вода?

Karadjova написа: Та май накрая дрехите не се качествено изпрани и изплакнати???
2. Това твърдение обосновано на личен опит ли е или просто допускане?

Мерси предварително за отговорите!
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Избор на пералня

Мнение от anibani »

Напълно те разбирам Караджова. Аз в БГ перях с една АЕГ - страшна пералня. Програмата за бяло беше 3 часа. Переше с много вода. После я загряваше до незнам си колко градуса. После плакнеше като сменяше водата 2 или 3 пъти. Ама като изваждах дрехите - светеха.Слагала съм на детето лигавник с малко нацапано от пюре. Е нямаше проблем. А тукаааа. Ужас. Имаме портативна пералня. Нещо ги кисне и върти. Ама за 30 минути изпрала. :lol: Сега искам да си купя пералня и да пере. Ама и мен това с малкото вода ме притеснява.
Благодаря на споделилите лични впечетления.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избор на пералня

Мнение от yahoo »

Портативните ги оставете настрани, те са друга категория и не трябва да се сравняват с автоматичните. Не се притеснявайте от малкото вода, по-важно е какъв перилен препарат слагате. Повечето съвременни машини ползват високоефективни препарати (маркирано с "he" на етикета) и прането е готово по-бързо, с по-малко вода и по-качествено дори и да не виждате много пяна вътре. Ако ви притеснява малкото вода пускате опция "extra rinse" и се компенсира. Загряването си го имат повечето модели. Има дори отделни програми за аllergienne и sanitary с различни температури на греене на водата. Не виждам причина да си спомняте с умиление за европейските по-добри модели. Вече няма какво повече да се желае от една пералня.

BTW: Не съм разглеждал датчика за нивото на водата, но съм сигурен че автоматичното ниво може да се хакне за да е с повече вода, което с нищо не би трябвало да промени качеството на прането освен че трябва да се слага повече препарат за да се постигне същата концентрация.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Избор на пералня

Мнение от speedy »

Всички нови перални използват значително по-малко вода от старите модели. Нашата е Whirlpool WFW88HEAW. Вода почти не се вижда (че че някой стои да я гледа). Накрая дрехите са чисти и почти сухи.

Марката едва ли е от голямо значение, но Bosch не се класираха изобщо, защото искат 220/240V, тоест трябваше да си купуваме нова подобна сушилня, в която да се включи пералнята.


В моя задължителен списък бяха:
  • - Директна предавка - без ремък между двигателя и барабана
    - Това, в което се върти барабанът (tub), да е от неръждаема стомана, а не пластмаса или емайлирана стомана
Така или иначе, първото нещо, което вероятно ще изгърми е електрониката. :@

А, и да се използва HE (high-efficiency) прах за пране!
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор