Клетка за катерички на заем

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Клетка за катерички на заем

Мнение от ablood »

Вчера и онзи ден от бора в двора паднаха по едно бебе катериче. Слепи и безпомощни. Майката никаква я няма.

Изображение

Хидратирах ги и се грижа за тях, но не мога да ги пусна на вън преди да са достатъчно големи и силни, така, че ми трябва голяма (!!) клетка в която да беснеят месец-два.

Някой да има такава в района на Laval/St-Laurent? Ще я върна, или предам нататък след като я освободят.

Емил 514-823-4582
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от IRA »

А защо не пробваш да говориш с montreal spca, по принцип трябва с тях да се свържеш, като намериш пострадало диво животно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от ablood »

Алвин и Саймън са част от фауната в моя двор и мисля да си останат такава.

Редовно хранех майка им с ядки не мисля, че в spca ще ги обгрижват по-добре от мен.

Гадното е, че ставам в 4:30 сутрин за да мога да ги обслужа преди да тръгна. Надявам се скоро да минат на твърда храна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от IRA »

Без заяждане, принципно, само принципно, задържането на диво живтоно повече от 24 часа в къщата е нелегално, човек трябва да се обади на някой Rehabilitation Centre.
За Монреал дават :

514-366-9965

André Malouf,

Urban Animal Advocates,

Wildlife Rescue and Rehabilitation Centre

Action Pour Les Animaux Urbains,

Centre de Sauvetage et de Réhabilitation de la faune

uaawildlife@yahoo.com
Ophaned Animals: If a young animal is seen alone, do not disturb it immediately but watch for signs at a safe distance. If it appears cold, weak, thin, or injured, it may be orphaned. A parent rarely abandons a healthy offspring. If the mother does not return in approximately 8 hours, and the animal shows the above signs, call a properly licensed wildlife rehabilitator. Remember, certain animals are left on their own all the time. The parents are usually off feeding somewhere and will return as soon as you leave the area. Some places that will take in orphaned and/or abandoned animals are: Refuge FaunNature 514-772-8075, Claire Lise Lalonde 459-883-3011 (near Rawdon and Joliette) and Urban Animal Advocates 514-366-9965.
Това е информация за обща култура, не конкретно до ablood
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от optics »

Да, тоя текст ме подсети че тука бяха прибирали сърнета щото изглеждали самотни, а то всъщност майката била наблизо, ама кой да я чака. Остави това ами аз като утрепах един плъх миналата година, вместо да извикам да го рехабилитират, в нарушение ли съм ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от Godis »

Миналата година така рехабилитирах 60 катерички :devil: надалече. Жалко че не са разрешени въздушните пушки.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от yahoo »

Godis написа:Жалко че не са разрешени въздушните пушки.
Разрешени са тези с лимит мисля до 300 м/с, но леко преработени стават и за много повече, а и не е задължително топчетата да са само пластмасови.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от Bistra »

Какви сладки катерички! И на мен ми правят много поразии, но не ми пречи да ги харесвам. :inlove:
Аз имам точно такава клетка, ама за съжаление не е свободна.Чинчилите живеят там, иначе бих ти я дала. Дано да намериш. Успех в отглеждането!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от Godis »

yahoo написа:
Godis написа:Жалко че не са разрешени въздушните пушки.
Разрешени са тези с лимит мисля до 300 м/с, но леко преработени стават и за много повече, а и не е задължително топчетата да са само пластмасови.
За съжаление в градска среда не е разрешено, със сигурност не и в нашата община, вече съм проверил :(
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Редовно хранех майка им с ядки не мисля, че в spca ще ги обгрижват по-добре от мен.
Е па кви са тия SPCA, аматьори некви, те ша кажат на блъда как се гледат катерици. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от balbi »

Оставете човека на мира. Иска да направи добро и му се нахвърлихте кат мухи на лайно... Ай стига! Службите са ясни. Промиват ни мозъците да не храним птиците, да звъним на еди кой си... Да вярно е, че е добра практика, но както Блъда каза те са си част от дворната му фауна.
Блъде - виж в Киджиджи бе човек... Предполагам ще има нещо...често подаряват подобни!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от Странджата »

Ти го каза Балби .Като четеш аблъда,те избива на мухокац.Ако тачеше националните ценности наполовина на канадските катерички,с мед да го намажеш!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от ablood »

Ако ти тачеше националните ценности, колкото твърдиш, нямаше да зарежеш родината, старите си родители, приятелите си и родната икомомика. Изцоцал си колкото си могъл си си дошъл тук да благоденстваш. Положи ли вече клетва да си верен на Канада и кралицата?

Единият от нас е откровен безхаберник, другият лъжлив хъш.

Хайде стига си спамил!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от myhata II »

„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Клетка за катерички на заем

Мнение от pumpy »

Не за първи път някои от нас показват публично, че не зачитат законите в тази страна - нищо изненадващо. "Кръвта вода не става". Дайте му на човека клетка и го оставете на мира - той няма да се промени, а и не е необходимо ние да го променяме. Има си кой да се грижи за таи работа в Канада.....
Публикувай отговор