Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в България

Мнение от survivor »

"

И обявавам конкурс за съчинения на тема "Защо няма да участвам" ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от ablood »

Зависи.

И тези протести ли ще бъдат в подкрепа на "законно избраната партия" (ГЕРБ), или сте измислили нещо ново?

Или пак агитка, която вика, без да знае за кого?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от Pointzero »

ablood написа:Зависи.
И тези протести ли ще бъдат в подкрепа на "законно избраната партия" (ГЕРБ), или сте измислили нещо ново?
Те от ГЕРБ получиха мандат за съставяне на правителство (макар и миноритарно). Бат Бойко що се отказа като сърдита ученичка на втората среща?
Или той разчиташе, че без кворум БСП и ДПС няма да направят правителство и - нови избори. (пък каквото сабя покаже). Да, ама Волен предпочете да гушне някой милион и им осигури кворум. Пък сега - айде на протести за нови избори.
Пак казвам - нови избори при сегашното законодателство = статус куо.

И защо само 4-5000 от 7 милионна България протестират? Ей това най- не разбирам...
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от ablood »

Pointzero написа:Те от ГЕРБ получиха мандат за съставяне на правителство (макар и миноритарно). Бат Бойко що се отказа като сърдита ученичка на втората среща?
Историята е показала какво се случва с тези, които се опитват да спретнат миноритарни правителства.
Не мисля, че ГЕРБ има достатъчно жертвени агнета от такъв ранг.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от krimon »

Pointzero написа:Те от ГЕРБ получиха мандат за съставяне на правителство (макар и миноритарно). Бат Бойко що се отказа като сърдита ученичка на втората среща?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от Koko »

Dir.bg написа:
Въпрос с повишена трудност:

- БСП са на власт
- Десните създават нов съюз
- Едвин Сугарев обяви гладна стачка
- Синдикатите искат Велико народно събрание
- „Доктор Куин – лечителката“ върви по една телевизия
- „Далас“ върви по друга телевизия
- Кеворк Кеворкян води „Всяка неделя“
- Къци е в ефир

Коя година сме? :fubar:
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от Bistra »

survivor написа:И обявавам конкурс за съчинения на тема "Защо няма да участвам" ;)
Като гледам прогнозата...утре е подходящ ден за пуул парти. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от ivalin »

survivor написа: И обявавам конкурс за съчинения на тема "Защо няма да участвам" ;)
Не е ли по-добре есетата да са на тема "Защо ще участвам"?! Че то кой го е еня, защо няма да участваш, след като и без това си решил да не участваш... На белота като кажеш пас, значи пас... никой не се итресува защо си пас... играта продължава... стига обаче да има кой да ги вземе поне на боя... няма значение какъв цвят... може и червен... :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от yahoo »

ivalin написа:Не е ли по-добре есетата да са на тема "Защо ще участвам"?!
Защото въпреки че са дизертирали и напуснали бойното поле на здравословно разстояние съвеста на тези хора не им позволява да са безразлични към резултата от битката там и искат да изразят някаква доза съпричастност защото имат поне малко вяра, че справедливостта може и да победи един ден. Аз такава вяра нямам и това е едно от малкото неща които считам за почти невъзможни в този живот. Но и чудеса стават понякога. Успех!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от Koko »

Мисля че наистина всеки е свободен да решава сам за себе си, отварям само една скоба че няма никакъв проблем обявите за предстоящите протести да бъдат пускани и в подфорума за предстоящи събития.

А това е от днешната статия в Дира.

http://dnes.dir.bg/news/izbori-2013-14437286?nt=9"
Dir.bg написа: Подкрепа от българите в чужбина в 11 държави

Месец след началото на протестите срещу кабинета, днес сънародници, живеещи в чужбина, ще излязат на паралелни демонстрации под надслов ДАНСwithme Global.

Паралелен протест в подкрепа на София ще има днес в 25 града в още 11 държави - Ню Йорк, Вашингтон, Сан Франциско, Лос Анджелис, Торонто, Монреал, Лондон, Париж, Брюксел, Мадрид, Мюнхен, Франкфурт, Щутгарт, Фрайбург, Хамбург, Карлсруе, Манхайм, Магдебург, Берлин, Амстердам, Осло, Виена, Цюрих, Сидни и Сеул.

25 представители с плакати на всеки от протестиращи градове ще се включат в традиционния протест в София, който започва в 18,30 ч.

Целта на инициативата е да покаже, че въпреки разстоянията, българите по цял свят се интересуват от случващото се в страната.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от ivalin »

yahoo, изключително точно казано!!! :)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от MrGeek »

Специално за франкофоните - един месец след началото на протестите в София, Свободата поведе народа досущ като в шедьовъра на Дьолакроа: :D :rock:

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от ablood »

И този "протест" мина на принципа на неориентирана агитка.

Инициаторите отказаха да коментират целите на протеста и той се оказа неангажиращ. Предполагам, че сред участниците му е имало хора с противоположни политически виждания, но поради неориантираността му са станали съмишленици-купонджии (което всъщност е чудесно).

Като цяло всичко е ОК, освен личното ми раздразнение, че тези хора претендират де помагат с нещо на сънародниците си, докато убеждението ми е, че помагат само на тесен кръг от политици/бизнесмени.

Разбира се това ще бъде потвърдено само, ако при евентуални предсрочни избори Бойко поеме отново властта. Може и да бъркам. Чудеса стават.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от Koko »

Изображение
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Второ събиране в Монреал в подкрепа на протестите в Бълг

Мнение от Pointzero »

MrGeek написа:Специално за франкофоните - един месец след началото на протестите в София, Свободата поведе народа досущ като в шедьовъра на Дьолакроа: :D :rock:

Изображение
Я, безплатно театро в центъра на София. А в рекламата пише ли, че е PG 13?
:D

Иначе, да... Все повече се убеждавам, че протестите са спонтанни и изобщо не са организирани и платени от определена политическа сила.
:^)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Публикувай отговор