100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канада

Мнение от minchev »

Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Mark_2013 »

Вероятно Ж.П. линията е проектирана и одобрена от членове на Ордена на Инженерите ... контрола на движението по линията вероятно е "синдикиран". Трагедия която е можела да бъде предотвратена, ако някой е мислил за безопасноста предварително. Поне да бяха известили хората 1-2 минути предварително.

Машинистът е спял в хотел, когато е станало.

RIP на загиналите, много няма никога да бъдат намерени, днес се говореше за "изпарени" и без никакви остатъчни следи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от ablood »

Хайде пак спекулации

Няма линия, предвидена за влак-беглец.

Машинистът е спял, защото влакът не е очакван да потегли. Виновни вероятно има, но може и да не е той.

Не линията е построена през селото, а селото е изградено около линията.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Kpetrov »

На локомотива на влака е имало пожар докато е нощувал. Пожарникарите са се занимавали с влака преди да стане инцидента и явно от там е тръгнало всичко.
Как да ги известят хората, като никой не е знаел какво става. Композицията е била оставена да нощува и все още незнайно защо се е спуснала безконтролно към градчето.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Mark_2013 »

ablood написа:Хайде пак спекулации

Няма линия, предвидена за влак-беглец.

Машинистът е спял, защото влакът не е очакван да потегли. Виновни вероятно има, но може и да не е той.

Не линията е построена през селото, а селото е изградено около линията.
Точно това е логиката на кебекарите - виновни няма ...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Bistra »

Понякога се случват и нещастия. ;(
Айде, пак намесихте световната конспирация! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от pumpy »

Как не са знаели простите му кебекари да наемат двама-трима от форума да им решат всичките проблеми. До сега щяха да са цъфнали и вързали (като България).......
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Mark_2013 »

"Montreal, Maine & Atlantic Railway was created after the bankruptcy in 2002 of Iron Road Railways, which had itself taken over the century-old Bangor & Aroostook Railroad when it went bankrupt in 1995, a casualty of declines in Maine’s manufacturing and pulp-and-paper sectors. Iron Road also bought the Brownville-Lennoxville line from CP.

Provincial pension-fund manager Caisse de dépôt et placement du Québec was part of the investing group that helped acquire the Iron Road assets. It invested $7 million for a minority stake in MMAR and lent it another $7 million. While the loan was repaid in 2011, it estimates the current value of its 12.7-per-cent holding in the company at “practically nil.”

Chairman of the board Edward Burkhardt’s company Earlston Associates holds 72.78 per cent of the shares, the Caisse said in a statement.

MMAR began operations in January 2003, but within days of starting up announced a 25-per-cent reduction in employee salaries because of the unexpected bankruptcy of a Maine paper company that represented 25 per cent of all traffic on its system."


Когато профита е на първо място като цел, особено при компании с крехки финанси като тази, "инцидентите" са повече вероятни.

Железопътна крива през центъра на град, летище в града, и други подобни са само чакащи за инцидент ситуации.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от pumpy »

Гадни градове - как са се развивали около инфраструктурата....Тези дни слушах за едно градче по радиото, което се е местило 3 пъти през последните 100/150 години, защото линията на влака се е местила. Интересно.....
А относно профита нямам думи :?: ти без заплата ли работиш ?
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Mark_2013 »

pumpy написа:...
А относно профита нямам думи :?: ти без заплата ли работиш ?
Моята дейност не застрашава по никакъв начин никого, тези фирми който приемат рискове трябва да поемат отговорност.

И моето мнение е че когато инцидент като този се случи, фирмата трябва дори да бъде отговорна и правила да бъдат приети, за да не се случи никъде в държавата подобна трагедия отново.

Ръководителите на фирмата - в затвора, всичките им активи за обезщетения, всички активи на фирмата - за обезщетения също.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от ablood »

Абе, в затвора!

Направо до стената!

Пък после ще разследваме дали наистина са отговорни за случилото се.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Mark_2013 »

ablood написа:Абе, в затвора!

Направо до стената!

Пък после ще разследваме дали наистина са отговорни за случилото се.
E, няма да правим като Румънците с Чаушеску ;)

В този случай трагедията е причинена от влака, който се е движел върху линията. И двете са собственост на фирмата. Как, защо е тръгнал, защо не е спрял, няма голямо значение, фирмата е трябвало да предотврати това да се случи. Хората за мъртви, някой дори са изпарени без останки.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Mark_2013 »

Bistra написа:Понякога се случват и нещастия. ;(
Айде, пак намесихте световната конспирация! |(
Не е нещастие когато падне мост върху колата ти, а е neglect.

И други подобни.

Има много нещастия, това е факт, но трябва да се прави ясна разлика между нещастен случаи и немърливост.

А световна конспирация не виждам някой да е споменавал в тази тема :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от pumpy »

Не знам каква е тази работа, която не застрашава никого по никакъв начин. Може да си бъркаш в носа вкъщи на канапето. Въпреки, че това застрашава теб самия и тези около теб, които са обект на твоите флуиди и бактерии.

Относно отговорността, спор няма, трябва да се установи и санкционира. Относно обезщетения също и се съмнявам, че някой го отрича това в Кебек/Канада.

Защо ли си мисля, че neglect ако си знаел, че нещо ще се случи и не си го предодвратил ? Или не съм прав ? Ако ние знаем кой мост кога ще падне, то това никога няма да се случи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: 100 безследно изчезнали след нефтената експлозия в Канад

Мнение от Bistra »

Mark_2013 написа:Не е нещастие когато падне мост върху колата ти, а е neglect.

И други подобни.

Има много нещастия, това е факт, но трябва да се прави ясна разлика между нещастен случаи и немърливост.

А световна конспирация не виждам някой да е споменавал в тази тема :)
Начи, викаш е трябвало да осъдя фирмата продала теракот на предишните собственици на къщата, задето аз се подхлъзнах на мокрото и си разбих главата. Пфу, как съм се прекарала, да му се не види! :lol:
Нали има контролни органи навсякъде. Е, преди има-няма месец ви разказах как спряха туристическия автобус, който ни превозваше на границата...Да, ама месец преди това пак в този Форум, батето ни убеждаваше, че гадните американци нямали право да правят това. А сега, де? Къде е истината? Да им го на****ме на богатите! Щом имат компания, ще плащат! :fubar:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор