Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Chomsky »

По повод на това, че тези измекяри не могат да съумеят да ми изпратят две сметки една след друга, които да са на една и съща стойност взех да се чудя какво става тук.
Това е единственото и последно нещо, което купувам от тези мръсници, но опциите са почти нулеви.

Колко плащате за телефон на бел? (интересува ме само тези, които купуват само и единствено телефонна линия от тях - не пакети).

При мен в рамките на две години от 25$ крайна цена скочи на 36,69$ крайна цена, този месец с обещанието за още увеличение. Това за най базовия пакет без никакви допълнителни услуги.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от yahoo »

Прецени дали не ти е по-изгодно да си прехвърлиш телефонния номер на Бел на voip телефонна компания. За тези пари ще си запазиш тел. номер, ще имаш всички екстри + безплатни разговори до България и още много други страни + доста други предимства. Например http://www.vonage.ca"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

Майната му на номера ! Не може да е причина да те разиграват. След като бях 6 години лоялен клиент на Vonage, изведнъж се усетих че отдавна плащам повече отколкото бих могъл (при други) и им теглих една. Направиха измъчен опит да ми предложат 13 долара на месец за 3 месеца, но това беше далееч над моите планове и ги отсвирих. Да не говорим че само за 3 месеца. А па за Бел от 2002-ра насам не искам да чуя. Бягай от Бел колкото ти държат краката.

Виж темата дето похвалих Балби. За първите два месеца (общо) домашния ми телефон струва 6 долара. Мисля че горе-долу така ще е и занапред.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от grozdan »

Февруари-Юни 2013 по 31.78/месец с две отклонения от 2 цента. Телефона си стои, най-много два-три градски разговора на месец да има. Това е възможно най-евтиния план, никакви екстри. Имаме го от 4 години, някъде около 25 долара преди такси беше тогава, което е горе-долу каквото плащаме сега. Отклонения не сме имали, нито веднъж не съм се им се обаждал.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Mark_2013 »

Chomsky написа:По повод на това, че тези измекяри не могат да съумеят да ми изпратят две сметки една след друга, които да са на една и съща стойност взех да се чудя какво става тук.
Това е единственото и последно нещо, което купувам от тези мръсници, но опциите са почти нулеви.

Колко плащате за телефон на бел? (интересува ме само тези, които купуват само и единствено телефонна линия от тях - не пакети).

При мен в рамките на две години от 25$ крайна цена скочи на 36,69$ крайна цена, този месец с обещанието за още увеличение. Това за най базовия пакет без никакви допълнителни услуги.
http://www.fongo.com/home-phone/

5$ на месец, стига да имаш кабелен интернет, за да не плащаш на Бел сухата линия за ДСЛ
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от ablood »

Приключихме с архаичните домашни телефони преди 3 години, а тази година махнахме и тромавия АДСЛ.

Кабелен интернет +GSMи. Ако ти трябва си взимаш един voiр за $30-50 годишно и толкова.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

ablood написа:Приключихме с архаичните домашни телефони преди 3 години, а тази година махнахме и тромавия АДСЛ.

Кабелен интернет +GSMи. Ако ти трябва си взимаш един voiр за $30-50 годишно и толкова.
Тъй. Ся остава да кажеш на тебе и жена ти общо, средно колко ви излизат разходите за телефони на месец. Включая архаичния стационарен, който при теб го няма, при мен излиза под 20 долара. 8)
На практика - доста под 15, но не искам да влизам в подробности.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Mark_2013 »

optics написа:
ablood написа:Приключихме с архаичните домашни телефони преди 3 години, а тази година махнахме и тромавия АДСЛ.

Кабелен интернет +GSMи. Ако ти трябва си взимаш един voiр за $30-50 годишно и толкова.
Тъй. Ся остава да кажеш на тебе и жена ти общо, средно колко ви излизат разходите за телефони на месец. Включая архаичния стационарен, който при теб го няма, при мен излиза под 20 долара. 8)
На практика - доста под 15, но не искам да влизам в подробности.
Ако си имаш GSM така или иначе си имаш телефон винаги с теб,и ако не ти трябва в къщи да стои друг, GSM-а като основен телефон си е повече от достатъчен. Няма нужда от домашен.

Публик Мобил имаше оферти а 15$ на месец неограничени обаждания за мобилен план. Има много решения.

Домашния телефон от Бел или Видеотрон е архаична и скъпа услуга, която не е нужна на доста голяма част от хората.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от ablood »

$20+$20+tax за неограничени входявщи/изходящи.
GSM sim карти от Chatr wireless с наши телефони.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от becks »

grozdan написа:Февруари-Юни 2013 по 31.78/месец с две отклонения от 2 цента. Телефона си стои, най-много два-три градски разговора на месец да има.
Ами на теб един разговор ти излиза средно $10 :D

Аз съм много съм доволен от voip.ms

месечна такса - $1.50
разговори с цяла Канада - половин цент/минута
САЩ - 1 цент/мин
БГ - 4.7 цента/мин

Имам конферентни разговори с часове и повече от $10/месец рядко съм плащал.

В 2013 да плащаш за обикновен стационарен телефон е безсмислено
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Mark_2013 »

becks написа:...

Аз съм много съм доволен от voip.ms
.

Един колега сподели, че наскоро качеството понамаляло с тях.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от grozdan »

becks написа: Ами на теб един разговор ти излиза средно $10 :D
И $100 да плащам, от моя джоб излизат ;) Така ми е кеф, така правя :)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

Mark_2013 написа:
becks написа:...

Аз съм много съм доволен от voip.ms
.

Един колега сподели, че наскоро качеството понамаляло с тях.
Е пак добре че е един колега а не е "една жена от спирката" ;-)
Ама нали се сещаш ако един колега ми каже че качеството му със скайп намаляло колко се отнася за моето ?
Така и това.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Chomsky »

Сега обновяване на информацията, днес се обадих на белл да им кажа че вероятно си спирам телефона, ако не ми предложат цена, която да се вписва в моите разбирания за нормална и първото им предложение беше (ще видим как стоят нещата в реалния живот), ще плащам отсега $22,36 крайна цена (след ддс) на месец.
АКо искате може да пробвате да си бутнете и вашата цена.

Това засега е ок, и аз не ги понасям, но ако излезе истина това което ми каза леличката :), ще съм доволен, макар и прецакван вече няколко месеца (но в крайна сметка това е същността да си канадец).
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Pointzero »

Откакто послушах balbi и си купих IP телефон и заразях изедниците от Bell :devil: (преди 7-8 месеца) вече съм забравил, че трябва да се плаща за стационарна телефонна линия!!!!
Заредих 20-на долара за канадската линия и 20 месеца няма да плащам (и не плащам). Тарифата е 1$ на месец (за канадската линия) - неограничени local и май че беше и long distance in USA and Canada.
Плюс всички екстри - гласова поща (че като ми оставят съобщение, ми праща емейл с прикачен аудио файл - слушам си го на PC-то),
call display и не помня още какво.
Имам и БГ линия (не че много я ползвам)
Абе да не пиша фермани - накратко - ЛС на balbi.
Balbi forever!!!!

P.S. Bell се скъсаха да ми звънят да ми предлагат "оферти" - казах им - като слезете под 0.99 $ на месец с всички екстри - обадете ми се! :D
Последно промяна от Pointzero на Сря Юли 03, 2013 8:50 pm, променено общо 1 път.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Публикувай отговор