Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Mark_2013 »

paraf78 написа:ние вече 6 год. плащаме стацонарен телефон на BELL 25.74. С най-голямо удоволствие бих изключил, но телефона стои главно заради интернета (Acanac)
Белл разчитат на такива клиенти и на пенсионерите които не разбират алтернативите.

Преминете на кабелен интернет някой ре-селър ( http://www.teksavvy.ca )например.
След това за телефон - http://www.fongo.com - 50$ еднократно за адаптера (без да трябва нищо да се конфигурира), те ви пращат адаптера и само го включвате в рутера си, и телефона си включвате в адаптера.

няма нужда от суха линия, и само 5$ на месец за телефон след това, като телефона ви ще има безплатни обаждания в цяла Канада и много повече опции.



за 3 месеца инвестицията за адаптера е избита и телефона ви занапред ще бъде 5$ на месец (не 25)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

paraf78 написа:ние вече 6 год. плащаме стацонарен телефон на BELL 25.74. С най-голямо удоволствие бих изключил, но телефона стои главно заради интернета (Acanac)
За Бел или нищо или words of wisdom от националния тренер - Любо Пенев.

Не мога да разбера откъде идва у хората тая увереност че трябва да си държат телефона, инак ония ще си издърпат жиците обратно.
Потвърждавам от личен опит от една къща в онтарио и една в BC -- жиците си стоят без никакъв абонамент за телефон, идва друг провайдер и ги ползва за интернет. ЗА да съм точен в Онтарио не ползваха тия жици а коаксиала, но те си стояха без да им плащаме и после хората които се бяха изнесли си възстановиха любимия телефон на Бел след година.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Chomsky »

T.e. ako направя "dry loop", ще имам удоволствието да сиктирдосам Бел почти напълно (все пак малкият доставчик от който купувам интернет, нали се сещата от кой купува той на едро...) и дори ще спестя по 10$ на месец като бонус....
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от edin_potrebitel »

Mark_2013 написа: Белл разчитат на такива клиенти и на пенсионерите които не разбират алтернативите.

Преминете на кабелен интернет някой ре-селър ( http://www.teksavvy.ca )например.
След това за телефон - http://www.fongo.com - 50$ еднократно за адаптера (без да трябва нищо да се конфигурира), те ви пращат адаптера и само го включвате в рутера си, и телефона си включвате в адаптера.
Кабелния интернет все още излиза скъпо в частта без лимит, освен това премиването изисква инсталационни такси и закупуване на модем.
Разгледах и Фонго, интересна оферта, но например доста солено за обажданията до БГ-мобилен телефон.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

Обажданията до бг мобилен телефон отвсякъде са скъпи, познай защо. Но понеже в България са по-големи баровци, там отдавна вирее модата да нямат домашен телефон. Което е леко нервиращо, ако искат да им се обаждаш а нямат дори скайп.
Модем никога не съм купувал, от никой (интернет) провайдер. В момента имам един излишен от Шоо, и един рутер от Вонидж - с четири порта - били са влизали безплатно в пакета и после са ми останали "за спомен".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от analgin »

Евтино решение за всички, които не могат да си позволят "нормални" месечните сметки за комуникация.
http://www.obihai.com/"
Доста хора се оплакват от цените на Бел, а тук един съгражданин който има договор за пренаемане на линии от тях беше предложил 22$ месец фиксирана цена за същата услуга + запазване на номера и без договор. Отново Бел ви доставя услугата, но се заплаща през неговата фирма на по-добра цена от тази на Бел.
Скоро му се обадих за мой познат, а той ми заяви, че с клиенти българи повече няма желание да работи, защото за българи предлага услугата с печалба около 1%, а много от тях му звънят за да му губят времето - ситуация от рода на "What about - it's a Your problem?" За което го рабирам на 100%.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от analgin »

optics написа:Майната му на номера ! Не може да е причина да те разиграват. След като бях 6 години лоялен клиент на Vonage, изведнъж се усетих че отдавна плащам повече отколкото бих могъл (при други) и им теглих една. Направиха измъчен опит да ми предложат 13 долара на месец за 3 месеца, но това беше далееч над моите планове и ги отсвирих. Да не говорим че само за 3 месеца. А па за Бел от 2002-ра насам не искам да чуя. Бягай от Бел колкото ти държат краката.

Виж темата дето похвалих Балби. За първите два месеца (общо) домашния ми телефон струва 6 долара. Мисля че горе-долу така ще е и занапред.
По-добра алтернатива e http://www.nettalk.ca/" 3$/м безлимитно Канада и Америка с всички необходими екстри, ако няма интернет или не отговориш те прехвърля на мобилен и ти изпраща гласово съобщение и № на пропуснатото обаждане на мейла. За последните 9 месеца са откраднали от Бел, Рожерс ... и Видеотрон над 600000 клиента от Кебек и Онтарио
Ако говорите много с Бг:
- изпращате там втори комплект и нямате никакъв проблем (говорите двупосочно с канадски или американски номер)
- най-лоялната компания с най-добрите цени за разговори с България е http://www.necctelecom.ca/" ползвам я повече от 10 г. никакви скрити такси, говориш плащаш не говориш не плащаш. На един акаунт аз имам 9 домашни и мобилни телефонни номера които могат да бъдат разпознати от тяхната система и директно набираш номера в бг и навякъде по света(цена под 3 цента/минута) Една фактура с разбивка за всичките № ..., Доброто за всички бг полиготи е, че имат и бг направление, което обслужва и на български език ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от ablood »

Мдааа
И аз взех за майка ми един Net talk. Дойде ми от eBay $35 с доставката и първите 3 месеца.

Следващата една година струва $39 +tax за канадски номер, или 29 за щатски.

Това е цена без поща, текст и подобни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от ablood »

Забравих да спомена, че джаджата няма нужда от компютър. Хаква се директно към модема/рутъра. Даже има и Wi-Fi версия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Sote »

След 10 години с Bell(бунако устойчив като всеки път като получим фактура правя разправии стях около 2-3 часа) ги отрязах с Интернета(сега съм с Teksavvy-неограничен), ама за телефона(плащам около 32CAD с таксите) не мога да намеря решение заради алармата със Signal иначе да съм ги отсвирил. Имали някой с идея как мога да си реша проблема .
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Mark_2013 »

analgin написа:...компания с най-добрите цени за разговори с България е http://www.necctelecom.ca/" ползвам я повече от 10 г. никакви скрити такси, говориш плащаш не говориш не плащаш. На един акаунт аз имам 9 домашни и мобилни телефонни номера които могат да бъдат разпознати от тяхната система и директно набираш номера в бг и навякъде по света(цена под 3 цента/минута) Една фактура с разбивка за всичките № ..., Доброто за всички бг полиготи е, че имат и бг направление, което обслужва и на български език ...

Bulgaria (Cellular) 359 $0.22


22 цента на минута, не под 3 както ти казваш
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

Естествено.
3 на минута за жисиемче няма как да стане, както писах по-горе.

Но за да съм честен -- не съм чувал по-ниско от 22 цента.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от balbi »

optics написа:Естествено.
3 на минута за жисиемче няма как да стане, както писах по-горе.

Но за да съм честен -- не съм чувал по-ниско от 22 цента.
optics, ако решиш да си пуснеш БГ номер цената към ДжиЕсЕм е 25 стотинки т.е. по текущ курс на xe.com е 17 цента.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от optics »

тази дискусия става все по-полезна
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Колко ви жулят Bell за домашен телефон

Мнение от Pointzero »

Sote написа:След 10 години с Bell(бунако устойчив като всеки път като получим фактура правя разправии стях около 2-3 часа) ги отрязах с Интернета(сега съм с Teksavvy-неограничен), ама за телефона(плащам около 32CAD с таксите) не мога да намеря решение заради алармата със Signal иначе да съм ги отсвирил. Имали някой с идея как мога да си реша проблема .
Предварително да се извиня, щото е малко off topic.

Както и можеш да предполагаш - има си изход. И аз, като отрязах Bell стационарната линия, разбрах, че не могат да ме "мониторват".
(както споменах, Bell-аджии ме чарджваха около 30-така на месец).
После, звъннах на "секюрити" фирмата и те ми предложиха: "wireless module" към централния юнит. Добре, ама за 400$ (инсталация и хардуеър) плюс 10 $ в повече към месечната ми сметка. (която беше 30$/месец, т.е. около 40$ за мониторинг).
Посъветвах се с приятел (българин, който има фирма за инсталация на секюрити) и той ми каза: ще дойда да видя системата ти, ама 400$ за "wireless module" плюс другите условия са много. (аз така или иначе чаках да ми изтече договора са предните и да се включа към услугата на приятеля ми).
Еми, накратко, пак съм на 30$ на месец, наблюдаван по Wi-Fi и модула ми излезе почти 3 пъти по-евтино.

Пак, стана много дълго, но накратко - пиши ми ЛС и ще ти дам координати да си преговаряш и най-вече, да разкараш Bell.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Публикувай отговор